Enjoy the rankings? Subscribe to Illinois Best Weekly |
||||||
103 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | B.J. Futrell | Jr | Mt Carmel | Brewster F; Brown 13-4 (112); Riley F; N. Dardanes F, F; Morrison 3-1 OT; Roth 11-3; Waters (PHMO) 4-1; Nowry 11-3 | Prospect 1; Dvorak-1; CCL-1; Reg-1 | |
2 | Jon Morrison | So | Sandburg | Futrell 3-1 OT | Juarez 3-0; Nowry 6-4; Uccardi 5-0; Rasche 5-0; Dardanes 6-4; Warczynski TF | Wheeling-1; Dvorak-3; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Joe Roth | So | Dixon | Sheley 4-0 (112); Futrell 11-3 | Brody F; Ambrose 5-0; Tate 4-0; Kiley (ICW) 2-0; Magaruh 7-3 (112) | Riverdale-1 (112); Dvorak-2; Princeton-1; NCIC-1; Reg-1 |
4 | Max Nowry | Jr | Wheeling | Morrison 6-4; Futrell 11-3 | Riley F; Deligio 11-0; Tate 5-1; Carfagnini F | Barrington-1, Wheeling-2; GlenbrookS-1 (OW); MSL-1; Reg-1 |
5 | Nick Dardanes | Fr | Fenwick | Jarosz F, 15-2 (112); Futrell F, F; Morrison F | Rossdeutcher 9-3 (112); Stine 4-3 (112); Lightfoot 8-2; Riley 11-4; Uccardi 5-1; Kiley (ICW) 6-4; Ambrose 4-2; Tate 9-4; Spangler 9-6; T. Murphy 13-4 | Barrington-2 (112); Dvorak-4; CCL-2; Reg-1 |
6 | Colton Rasche | Fr | Montini | Kiley (ICW) 7-6; Guerrero 6-2 | Maggi 5-0 (112); Spangler 3-0; Tate 7-6; Kiley (ICW) 5-1; Riley 8-1; Ambrose 5-2; Deligio 8-1; Cavallo 10-2 | Dvorak-5; Cheesehead-1; Reg-1 |
7 | Keith Surber | Fr | O'Fallon | Tyler (OPMO) 21-10 | Kreager 20-6, 15-3, Eller 8-0, 8-0; J. Miller 4-0; Tyler (OPMO) 5-4 | CM-1; Mascoutah-1; Granite City-1; NormalU-1; Reg-1 |
8 | AJ Juarez | Fr | Joliet | Morrison 3-0 | Bokoski F; Lightfoot 6-3; Murphy 8-4; Mizaur 8-4; Andrews 5-3; Uccardi 5-1 | WWS-1; Sterling-1; Lincoln-1; Reg-1 |
9 | Brian Bokoski | So | Minooka | Juarez F; Andrews F | Warczynski 3-0; Lightfoot 4-3; A. Spangler 7-3; Kiley (ICW) 4-0; Aarhus (CRK) 8-4; Uccardi 1-0 | HinsdaleC-2; Palatine-1; Geneseo-1; SubP-1; Reg-1 |
10 | Jamie Warczynski | Jr | Glenbard N | Bokoski 3-0; Tate 4-2; Morrison TF | Deligio 2-0; T. Murphy F; A. Spangler 5-2; Arlis F; Andrews 10-7, 8-2 | Conant-3; Ironman-8; DVC-1; Reg-1 |
11 | Joey Uccardi | Fr | Plainfield C | Morrison 5-0; N. Dardanes 5-1; Bokoski 1-0; Juarez 5-1 | Ambrose 3-2; S. Murphy 2-1; Bonic F; Meyer F; A. Spangler 3-0 | RichE-1;Dvorak-7; SubP-2; Reg-2 |
12 | Allen Tate | So | DeLaSalle | Nowry 5-1; Roth 4-0; Rasche 7-6; Uccardi 6-4; Dardanes 9-4 | Warczynski 2-0; Ambrose 4-2, 3-2 OT; T. Murphy 8-7; Riley 6-5, 13-6; Arlis 7-0; Sierra 14-10 | Conant-1; GlenbrookS-3; Dvorak-8; CCL-3; Reg-1 |
HM | Matt O’Boyle | Fr | Marian Cath | Aarhus (CRK) 11-4; Kiley (ICW) 12-2 | Ambrose; B. Murphy (Stagg) 8-7 (112); S. Deligio 12-8 (112); Brown 3-2 (112); Riley 9-7 | GlenbrookS-2 (112); Geneseo-4; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Damonte Riley | So | St Rita | Nowry F; Tate 6-5, 13-6; Futrell F, F; Dardanes 11-4 | Deligio 10-8 OT; Carfagnini 7-5; A.Spangler 4-3; Ambrose 10-3 | Barrington-2; Geneseo-6; CCL-4; Reg-1 |
HM | Danny Deligio | Sr | Grant | Riley 10-8 OT; Warczynski 2-0; Nowry 11-0; Figueroa 7-4; Rasche 8-1 | A. Spangler 1-0; Carfagnini F; Szatkowski 6-1; Vendegna 9-1 | Barrington-3; GlenbrookS-2; Sycamore-1; NSub-1; Reg-1 |
HM | Kyle Kraeger | Sr | Troy | Surber 20-6, 15-3 | Mascoutah-2 | |
HM | Sean Szatkowski | Jr | Kaneland | Deligio 6-1 | Lightfoot 7-6, 5-3, 2-1 | Sycamore-2; Kaneland-1; WSun-1; Reg-1 |
HM | Jed Lightfoot | Fr | Yorkville | Bokoski 4-3; Juarez 6-3; Tate 6-2; Szatkowski 7-6, 5-3, 2-1; Uccardi 5-4 | Arlis 8-2 | Yorkville-1; Princeton-2; WSun-2; Reg-2 |
HM | Mike DeSario | So | Lake Park | T.Murphy 8-6, F | T. Murphy 4-2; Scully 11-4; Spangler 5-3; Brewster F | Fenton-1; LakePk-1; Upstate8-1; Reg-1 |
HM | Tanner Andrews | Jr | W Aurora | A.Spangler 4-0; Juarez 5-3; Warczynski 10-7, 8-2 | Bokoski F; Mizaur 8-4; Spangler 3-1 | HinsdaleC-1; DVC-2; Reg-1 |
HM | Andrew Spangler | Fr | Neuqua V | D. Deligio 1-0; Carfagnini 7-0; Warczynski 5-2; Murphy 8-6; Riley 4-3; Bokoski 7-3; Uccardi 3-0; DeSario 5-3; N. Dardanes 9-6 | Meyer 11-0; Andrews 4-0; Ambrose 6-0 | Barrington-7; Upstate8-2; Reg-2 |
HM | Tom Ambrose | Fr | Providence | Tate 4-2, 3-2 OT; O'Boyle; Uccardi 3-2; Spangler 6-0; Roth 5-0; Rasche 5-2; Riley 10-3, 5-2; Kiley (ICW) F; Dardanes 4-2 | Riley 4-3 | Conant-2; Geneseo-5; Reg-3 |
HM | Joey Carfagnini | Jr | Lake Zurich | Riley 7-5; Deligio F; Nowry F; Bokoski 10-4; Mazzetta 6-5 | A.Spangler 7-0 | Barrington-4, Palatine-3; NSub-3; Reg-1 |
HM | Chris Cavallo | Sr | Lyons | Bokoski 9-2; Morrison TF; Mizaur 7-4; Rasche 10-2 | Arlis 7-1 | BufGrove-1 (112); Lyons-1; Palatine-2; OPRF-1; Reg-2 |
HM | Angel Sierra | Sr | Evanston | Deligio F; Tate 14-10 | Arlis 7-1; Brewster 5-4 | GlenbrookS-4; Whitewater-2; CSL-1; Reg-1 |
HM | Terry Murphy | Jr | Proviso E | Tate 8-7; Warczynski F; DeSario 4-2; N. Dardanes 13-4 | A.Spangler 8-6; DeSario 8-6, F | Conant-4; Fenton-3; LakePk-2; Reg-2 |
HM | Joe Brewster | Fr | Maine S | Futrell F; Sierra 5-4; DeSario F | Robertson 11-3; Arlis 7-2 | Prospect-2; HF-1; Batavia-1; CSL-2; Reg-2 |
HM | Dave Mizaur | Fr | York | Andrews 8-4; Juarez 13-5 | Cavallo 7-4 | |
HM | Logan Arlis | Fr | Batavia | Bokoski TF; Warczynski F; Lightfoot 8-2; Morrison F; Cavallo 7-1; Brewster 7-2; Andrews 3-0 | Sterr TF | DGS-1; GlenbrookS-5; Batavia-3; Reg-3 |
HM | Ryan Vendegna | So | Johnsburg | Deligio 9-1 | Carmel-1; GW-1; Reg-2 | |
HM | Steve Murphy | Fr | Stagg | Uccardi 2-1; Juarez 8-4 | Bonic 8-0; Martch 5-3 | |
HM | Patrick Scully | Fr | Hoffman Est | DeSario 11-4 | HoffEst-1; Reg-1 | |
HM | Eric Meyer | Fr | Morton | Uccardi F; Spangler 11-0; Cole 6-4 | Morton-1; Urbana-1; Reg-2 | |
HM | Joe Sterr | So | Downers North | Arlis TF | HinsdaleS-1; Reg-1 | |
HM | Ryan March | Fr | Br Rice | Futrell F; Riley F | Ambrose 5-2 | BufGrove-1; Geneva-1; Reg-1 |
112 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Tony Ramos | So | Glenbard N | Chappa (WRWI) 6-2 (119) | Plese F; Leinfelder 17-7; Munster 7-6; Wojcik F; E. Coleman 9-2; Escamilla 14-4; Rangel 13-3; Zinzer 15-6, 18-7 (119); Polito F (119) | Conant-1 (119); Ironman-1; DVC-1 (119); Reg-1 |
2 | Adam Sheley | So | Geneseo | Roth 4-0; Concha TF; Castaneda 13-0, TF; Winland 5-2; Bucy TF | HinsdaleC-1; Geneseo-1; NCIC-1; Reg-1 | |
3 | Dale Jarosz | Jr | Palatine | N. Dardanes F, 15-2; Brody F; Oyster 5-1; Morar 2-1; Farmer 7-2; Rossdeutcher 13-3 | Barrington-1; HinsdaleS-1; Palatine-1; MSL-1; Reg-1 | |
4 | Justin Farmer | So | LincolnWay C | Jarosz 7-2 | Jauch 5-4; Recinos F; Grahek 9-0; Guerrero 6-3; Haney 5-2 | HoffEst-1; Palatine-2; NormalU-1; SWSub-1; Reg-1 |
5 | Ellis Coleman | So | OPRF | Ramos 9-2 | Thompson 5-2; C. Dardanes F | Conant-2; Wheeling-1; OPRF-1; Reg-1 |
6 | Ryan Jauch | Jr | Crystal Lake C | E. Coleman F; Wojcik 1-0; Farmer 5-4 | Magaruh 6-0 | Conant-4 (119); HoffEst-2; Harvard-1; FoxV-1 (119); Reg-1 |
7 | Nick Leinfelder | Sr | Neuqua V | Ramos 17-7 | Zinzer 10-6; Morar 4-0, 6-2, 2-0; C. Dardanes 3-2; Oyster 12-2 | Dvorak-1; Upstate8-1; Reg-1 |
8 | Jared Morar | Sr | Waubonsie V | Jarosz 2-1; Peters 2-0 (119); Leinfelder 4-0, 6-2, 2-0 | Brody 7-1; Stine F; S. Deligio 3-0; Concha 3-0, 12-3; Murphy 1-0; Laskero 8-0; Brown 5-0; Maggi 10-5 | Barrington-3; Stagg-1; Dvorak-3; Upstate8-2; Reg-2 |
9 | Matt Leibforth | Fr | Lemont | Morar 7-2; Hammack 5-4; Recinos 8-6; Oldenburg 9-5 | Tobin F, MD; C. Dardanes 18-4; Oyster 5-0; Laskero 4-0 | Batavia-1; SSub-2; Reg-1 |
10 | Chris Dardanes | Fr | Fenwick | Leinfelder 3-2; Liebforth 18-4; Coleman F | Muscat 14-6; Brown 5-1 OT; Guerrero 9-5; Maggi 19-7 | HinsdaleS-1 (119); Dvorak-2; CCL-1; Reg-2 |
11 | Jeff Stralka | Jr | Kaneland | L. Jiminez 10-8 OT (119); Castaneda 9-5 | Anderson 15-6; Connell 10-3; Milks 5-4; Williams 9-8; Magaruh 5-3 | Sycamore-3; Kaneland-1; WSun-1; Reg-1 |
12 | Mike Maggi | So | Mt Carmel | C. King 7-2 (119); Rasche 5-0; Leinfelder 6-0; C. Dardanes 19-7 | Connell 3-0; Rossdeutcher 4-2; Anderson F; Oyster 6-0; Gurerrero 11-4 | Prospect-1; CCL-2; Reg-1 |
HM | Anthony Magaruh | Jr | Hononegah | Jauch 6-0; Stralka 5-3; Roth 7-3 | Concha 5-0, 7-0; Castaneda 7-5 | Harvard-2; Sycamore-1; NIC9-1; Reg-1 |
HM | Nick Grahek | Sr | O'Fallon | Farmer 9-0 | Williams 12-9, 5-3; Winland 4-3 | Mascoutah-1; NormalU-2; Reg-3 |
HM | Tyler Winland | Sr | Normal Com | Sheley 5-2; Grahek 4-3 | Ingersoll 5-1 (119); Recinos F | Conant-1; Springfield-1; NormalU-3; Big12-1; Reg-1 |
HM | Miguel Guerrero | Sr | Sandburg | Dardanes 9-5; Maggi 11-4; Brown 2-0; Farmer 6-3 | Brody 5-4; Marti 5-3 | Wheeling-1; SWSub-2 |
HM | Benny Marti | Jr | Montini | Guerrero 5-3 | Brown 1-0 OT; B. Murphy (CMC) 9-3 (119); Rossdeutcher TF | Cheesehead-3; Reg-1 |
HM | Max Oldenburg | Sr | Reavis | Edelen 5-4; Zinzer 9-6 | Edelen dflt; Leibforth 9-5; Macedo 13-0 | Stagg-3 (119); Rich East-1; GW-1; SSub-1; Reg-1 |
HM | Francisco Castaneda | Jr | Rock Island | Zobac 7-4 (119); Sheley 13-0, TF; R. Jimenez 14-7, F | Stralka 9-5; R. Jiminez 15-8 | |
HM | Raul Jimenez | Sr | E Moline | Jarosz F; Sheley TF; Murphy 13-10; Castaneda 15-8 | Recinos 7-6; Castaneda 14-7, F | Palatine-3; Geneseo-6 |
HM | Sam Deligio | Sr | Grant | Morar 3-0; Dominguez 10-9 | Robertson 7-0; Fisher 9-3; O'Boyle 12-8; Brody F; Drew dflt | Barrington-5; GlenbrookS-1; Sycamore-5; NSub-2; Reg-1 |
HM | Brendan Murphy | So | Stagg | Morar 1-0; O'Boyle 8-7 | Tobin 6-2; R. Jimenez 13-10 | Geneseo-5 |
HM | Andrew Haney | So | Plainfield S | Ruettiger 5-3 OT; Farmer 5-2 | Anderson 9-1, 11-1 | Sterling-1; Yorkville-1; SubP-2; Reg-2 |
HM | Tyler Rossdeutcher | Jr | Prospect | N. Dardanes 9-3; Blanco 4-3; Marti TF; Jarosz 13-3 | Fisher 7-5; Concha 14-11 | MSL-2; Reg-1 |
HM | Eric Concha | Sr | W Aurora | Morar 3-0, 12-3; Magaruh 5-0, 7-0; Sheley TF; Robertson 4-2; Rossdeutcher 14-11; Hammack 7-3; Varela 12-7 | Tobin 14-9; R.Winchell 4-3, 8-7; Laskero 3-0; Recinos 14-13 | WWS-1; HinsdaleC-2; DVC-2; Reg-3 |
HM | Kory Stassi | Sr | Civic Memorial | Reg-1 | ||
HM | Sean Connell | Jr | York | Stralka 10-3; Maggi 3-0 | Williams 7-6 | Reg-1 |
HM | Eric Oyster | Fr | Plainfield C | Jarosz 5-1; Brown 7-0; Maggi 6-0; Liebforth 5-0; Leinfelder 12-2 | Laskero 5-2 | Barringon-7 |
HM | Ryan Winchell | Fr | Joliet | Concha 8-7 | Lincoln-1 | |
HM | Bobby Tobin | Jr | Shepard | Liebforth F, MD, 8-2; Concha 14-9; Murphy 6-2; Rogers 4-1 | SSub-3; Reg-2 | |
HM | Sam Brody | Jr | Lake Zurich | Jarosz F; Morar 7-1; Guerrero 5-4; Recinos 16-11; Drew 4-3 | Robertson 7-5; Drew 13-6 | Barrington-6; Wheeling-2; NSub-3 |
HM | Connor Drew | So | Warren | Dominguez F; Brody 13-6; S. Deligio dflt | Fisher 4-1; Brody 4-3 | NSub-4; Reg-2 |
HM | Diontae Brown | So | Marist | Futrell 13-4; C. Dardanes 5-1 OT; Morar 5-0; O'Boyle 3-2 | Oyster 7-0; Ruettiger; Guerrero 2-0 | MahS-1; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Adam Stine | So | Neuqua V | Morar F; N. Dardanes 4-3 | S. Deligio 8-4; Robertson F | Barrington-4, |
HM | Kent Williams | So | Mascoutah | Grahek 12-9, 5-3 | Ragan 15-1 | Glenwood-1; Mascoutah-2; Reg-1 |
HM | Alli Ragan | Fr | Carbondale | Williams 15-1 | Reg-2 | |
HM | Adrian Laskero | So | Wheaton N | Concha 3-0; Oyster 5-2; Badsing 5-4; Liebforth 4-0; Varela F | Robertson 8-5; Mercadante 3-2 TB (119) | Fenton-1; Batavia-2; DVC-3 |
HM | Isaiah Recinos | Jr | Leyden | Winland F; Concha 14-13; R. Jiminez 7-6; Farmer F | Brody 16-11 | Conant-2; Reg-2 |
HM | Danny Fisher | So | Highland P | Rossdeutcher 7-5; S. Deligio 9-3; Drew 4-1 | Hargrove 3-1; Robertson 4-2 | Lyons-1; Leyden-1; CSL-1; Reg-1 |
HM | Albier Macedo | Jr | Morton | Oldenburg 13-0 | T.King F; Maggi 6-0; Morar 4-0 | WeGo-1; Pontiac-1; LakePk-1; OPRF-1; Reg-2 |
HM | Brian Stalzer | Sr | Br Rice | J. Ruettiger 8-4 | ||
HM | Jeremy Sterr | Fr | Providence | Leinfelder F | Vandiver 11-2 | |
HM | David Robertson | Jr | Niles W | Stine F; Brody 7-5; S. Deligio 7-0; Laskero 8-5; T. King F; Brewster 11-3; Fisher 4-2 | Concha 4-2 | CSL-3; Reg-1 |
119 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Chris Spangler | Jr | Neuqua V | Carew (ICW) 5-1; Escamilla 2-1 | Scardini 6-2, Holmes F; Plese F, F; Wojcik 4-2 TB, 3-2; B. Murphy (CMC) F; Rangel F | Barrington-1; Dvorak-2; Upstate8-1; Reg-2 |
2 | Jimmy Chase | So | Glenbard N | Montemayor 3-1 OT (125); Fitzenreider 8-2, 3-2 (125); White 3-1 (125) | Augle 4-0 (125); Reed F; Bodemuller TF; Mahan 10-2 (125); L. Coleman 10-3; Beebe 5-1; Baca 5-2, 6-1 (125); Hood 12-3, F (125) | Conant-1 (125); Ironman-3; DVC-2 (125); Reg-1 |
3 | Carson Beebe | Sr | Montini | Chase 5-1; Carew (ICW) F | Salabura 13-4 (125); Polito 11-2; Collins 11-3; Putman 11-3; Wojcik 8-0, 5-2; Munster 8-6 OT; Tolbert 9-7 | Dvorak-3; Cheesehead-1; Reg-1 |
4 | Lee Munster | Fr | Grant | Di. Pousson F; Ramos 7-6; Beebe 8-6 OT | Gould 9-2, 12-1; Holmes 9-0, 15-5; Spiwak F; Fredricksen F (125); Kent TF (125); Pousson 9-3, 10-1 | Barrington-3; GlenbrookS-1 (125); Sycamore-1; NSub-1; Reg-1 |
5 | Jon Escamilla | Sr | Batavia | Ramos 14-4 | Rangel 6-4 OT; Zinzer 7-1, 5-1; Ewald 3-0; Thompson 2-0; Simpson 3-1; Collins 5-0; Spangler 2-1 | DGS-1 (125); Batavia-1; WSun-1; Reg-1 |
6 | Matt Tolbert | Sr | Hinsdale C | Zinzer F; Beebe 9-7 | Plese 16-13; Rangel 15-5; Reed 15-5; Nelson TF; Whaley TF; L. Coleman 5-4 (125) | DGS-1; HinsdaleC-3; Palatine-1; Geneva-1; Reg-2 |
7 | Mark Marianovich | So | Marian Cath | Salabura 6-4 (125) | Wojcik 6-5; Do. Deligio 4-2; Putman 7-5 OT | GlenbrookS-1; Geneseo-1; ESCC-2 (125); Reg-1 |
8 | Bill Putman | Sr | Marist | Wojcik 4-1; Beebe 10-2; Marianovich 7-5 OT | Simpson 5-4; Collins F; Scardina F; Thomas F; Wojcik 5-1; Nelson 8-7 | Dvorak-5; MahS-1; ESCC-1; Reg-1 |
9 | Jacob Wojcik | So | Providence | Ramos F; Marianovich 6-5, 4-3; Spangler 4-2 TB, 3-2; Beebe 8-0, 5-2; Putman 5-1; Scardina dflt | Jauch 1-0; Nelson 8-5; Plese 5-0, 5-0; Putman 4-1; Collins 3-0; Rangel 4-2; Carew (ICW) 7-3 | Conant 3; Dvorak-4; Geneseo-2; CCL-2; Reg-1 |
10 | Daryl Thomas | Jr | Edwardsville | Putman F | Benenati (MO) 12-7 | Mascoutah-1; Granite City-3; MahS-2; Reg-1 |
11 | Lillashawn Coleman | Jr | OPRF | Chase 10-3; Tolbert 5-4 | Wright F; Kent 12-3; Lukanich 3-2; Reed 8-2 | Conant-2; Wheeling-1; WAllis-1; OPRF-1; Reg-1 |
12 | Josh Thompson | Sr | Argo | Marianovich 4-2; Migawa F; Escamilla 2-0; Coleman 5-2 | Simpson F; Anderson 5-4 (125) | Batavia-2; OPRF-2; SSub-1 (125); Reg-1 |
HM | David Gould | Jr | Niles W | Munster 9-2, 12-1 | Simpson 5-2; Laskero 4-0; Zinzer 6-1; C. King 10-4; Kent 8-3 (125) | Barrington-7; Fenton-1; LakePk-1; CSL-1; Reg-1 |
HM | Joe Scardina | So | St Rita | Spangler 6-2; Grice 8-6; Carew TF; Collins 8-0; Putman F | Pousson 6-2; Simpson 12-2; Plese F; B. Murphy (CMC) 4-2; Presswood F; Wojcik dflt | Barrington 2; Dvorak-7; Geneseo-6; CCL-1 |
HM | Dillon Pousson | Jr | Round Lake | Scardina 6-2; Munster 9-3, 10-1 | Munster F; Spiwak 9-0; Holmes 2-1, 7-3 | Barrington-6; Prospect-1; Harvard-1; NSub-2; Reg-2 |
HM | Chris Reed | Sr | Leyden | Augle 7-5 (125); Tolbert 15-5; Spiwak 4-2; L. Coleman 8-2 | Zinzer 14-11; Rangel 6-4, 11-2; Kalhor 15-13 OT | Conant-4 (125); HinsdaleC-1; Reg-2 |
HM | Sepehr Kalhor | Jr | Rock Island | Reed 15-13 OT; Elmore dflt | Warner 8-5, 7-4; Holmes 4-1 | Rockf E-1 (125); Palatine-3; Sycamore-4 |
HM | Josh Zinzer | So | W Aurora | Leinfelder 10-6; Gould 6-1; Reed 14-11; Brennan 7-5; Escamilla 7-1, 5-1; Ramos 15-6, 18-7 | Simpson F; Oldenburg 9-6; Tolbert F; Grice TF | WWS-1; HinsdaleC-2; DVC-2; Reg-3 |
HM | Josh Simpson | Jr | Wheaton N | Gould 5-2; Zinzer F; Escamilla 3-1 | Collins 6-2 | Fenton-5; Reg-3 |
HM | Mitch Collins | Sr | Yorkville | Rangel 5-3; Beebe 11-3; Wojcik 3-0; Putman F; Escamilla 5-0 | B. Murphy (CMC) F; Plese 3-2 | Yorkville-1; Dvorak-6; Princeton-1; WSun-2; Reg-1 |
HM | Andrew Zobac | Jr | Canton | Castaneda 7-4; Tatman 9-2 | NLIA-1; Springfield-1; MidI-1; Reg-1 | |
HM | Mike Grice | So | Shepard | Zinzer TF; Ewald 4-2 OT | Scardina 8-6; Ewald | WWS-2; Stagg-2; Reg-1 |
HM | John Ewald | Sr | Lemont | Montemayor 19-8; Ridley 7-4; Jahns 6-2; Bodemuller; Grice | Kioltyka F; Grice 4-2 OT | Batavia-6; SSub-1; Reg-2 |
HM | Paul Kioltyka | Jr | Richards | Nelson F; Ewald F | Reed 9-5; Holmes 5-3 | RichE-2; Lincoln-1; Leyden-1 (OW) |
HM | Matt Holmes | So | Lakes | Di. Pousson 2-1, 7-3; Spangler 8-2; Munster 9-0, 15-5; Kalhor 4-1 | Spiwak 5-2, 6-2, 6-2; C. King 4-2 | Barrington-5; Leyden-2; NSub-3; Reg-3 |
HM | Marcus Rangel | So | Minooka | Ramos 13-3; Putnam 11-7; Escamilla 6-4 OT; Reed 6-4, 11-2; Tolbert 15-5; Holmes 6-4; Spangler F; Wojcik 4-2; Larson 9-5 | Collins 5-3; Plese 8-2; Gapinski 7-5 | SubP-1; Reg-1 |
HM | Micky Spiwak | Sr | Lake Zurich | Holmes 5-2, 6-2, 6-2; Munster F; Mercadente 2-1; Pousson 9-0 | Brennan 5-0; Reed 4-2 | Barrington-4; NSub-4; Reg-1 |
HM | Corey King | Sr | Conant | Holmes 4-2; Brennan 5-3 | Reed 9-5; Brennan 7-4 | Leyden-3; MSL-2; Reg-1 |
HM | Jonny Brennan | Jr | Prospect | Scardina 9-8; Spiwak 5-0; Brennan 7-4 | Zinzer 7-5; King 5-3 | MSL-1; Reg-2 |
HM | Tanner Warner | Jr | Geneseo | Kalhor 8-5, 7-4; Osborne F | Gapinski 10-0 | |
HM | Kaleb Ingersoll | Jr | Champaign Central | Winland 5-1; Thomas 10-0; Edelen 7-0 | Glenwood-1; Metamora-1; MahS-4; Big12-1; Reg-1 | |
HM | Luke Nelson | Fr | Br Rice | Wojcik 8-5; Tolbert TF; Scardina dflt; Putman 8-7 | Kioltyka F | BufGrove-1; RichE-1; Geneva-5; CCL-3; Reg-2 |
HM | Lucas Plese | So | Plainfield C | Saunders 5-2; Tolbert 16-13; Spangler F, F; Wojcik 5-0, 5-0; Collins 3-2; Rangel 8-2 | RichE-3; SubP-2; Reg-2 | |
HM | Dominic Polito | Jr | Sandburg | Ramos F | ||
HM | Brad Gapinski | So | LaSalle Peru | Warner 10-0; Swanson F; Rangel 7-5 | L. Jimenez 12-6 | Springfield-5; NCIC-1; Reg-2 |
HM | Kody Presswood | Jr | Granite City | Lunn 11-5; Scardina F | Hemming (IA) 2-1 | Springfield-1 (125); Granite City-4; Reg-1 |
HM | Ray Varela | Jr | Glenbard N | Concha 12-7 | DVC-1 (112) | |
125 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | John Starzyk | Sr | Providence | Moore (ICW) 6-2 | Lopez 18-8 (130); Walters 7-1 (130); Barnhisel 4-2, 13-11 OT (130); Rowan 7-1, 6-5 (130); Saunders 6-4 (130); Migawa 12-3 (130); Bodemuller F; Blake 4-0 (130); Kratovil 3-2 | Conant-1 (130); Dvorak-1 (130); Geneseo-2; CCL-1 (130); Reg-1 |
2 | Josh Kratovil | Jr | LincolnWay C | Starzyk 3-2 | Lukanich 8-0; Urakhchin 11-0; White 10-6 | Palatine-1; NormalU-1 (OW); SWSub-1; Reg-2 |
3 | Zach Taylor | Sr | MP Harlem | Moore (ICW) 10-5 | Nagy 7-1 (135); Taylor F; Urakhchin 8-6 OT; Logsdon 5-2 (130); Jahns F; Montemayor 3-0 | HoffEst-1; Dvorak-2; NIC9-1; Reg-1 |
4 | Josh Fiorito | Sr | Barrington | Barnhisel 5-3; Moore (ICW) 9-4; Migawa 3-2 (130) | Walters 3-2; Barnhisel 8-4; Pearl 22-12; Wyeth F; Salabura 14-5; Majka 5-0; Augle 5-2; Patel 7-3 (135); Fairfield 12-4 | Barrington-1 (130); Prospect-1; Dvorak-3; MSL-1; Reg-1 |
5 | Nathan Fitzenreider | Jr | Wheaton N | Shallenberger 11-0; Taylor 4-2; Augle 3-2 OT | Hart F; Shallenberger 11-0; Majka 3-0; Baca 9-1; Brooks 10-2; Chase 8-2, 3-2; Mahan 10-3 (130); Lukanich 3-0 | Fenton-1 (130); Dvorak-6; Batavia-1; DVC-1; Reg-1 |
6 | Izzy Montemayor | Jr | Grant | Urakhchin 6-0; Taylor 3-0; Saunders 9-7 OT (130) | Ewald 19-8; De. Pousson 9-2, 5-3, dflt; Chase 3-1 OT; Schiewe 7-6 (130); Logsdon 6-4 (130) | Barrington 3; GlenbrookS-1 (130); NSub-1; Reg-1 |
7 | Ben Salabura | Sr | Marist | Beebe 13-4; Fiorito 14-5; Augle 2-1; 7-4 | Bodemuller 9-3; Majka 5-2; Shallenberger 10-5; Fairfield 7-4; Marianovich 6-4 | MahS-1; ESCC-1; Reg-1 |
8 | John Majka | Jr | St Rita | Fiorito 5-0; Fitzenreider 5-0; Salabura 5-2; Moore (ICW) TF | Urakchin 4-3; Fitzenreider 4-2 OT; Augle 2-0 dflt; Bodemuller 8-0; Anderson 13-3 | Barrington-1; Dvorak-5; Geneseo-3; CCL-1; Reg-1 |
9 | Geno Capezio | Jr | Glenbard N | Bokoski 7-6 (130); Lopez 5-1, 10-9, 5-2 (130); McKnight 4-3 | Bolen 9-3, 7-2; D. Deligio 7-4 (130); Denhof 13-3; Urakhchin 7-5 OT; LaPretre 3-2 (130) | Conant-3 (130); DVC-2 (130); Reg-1 |
10 | Serge Urakchin | Sr | Neuqua V | Majka 3-2; Capezio 7-5 OT; Loza F; Taylor 8-6 OT; Majka 4-3; Kratovil 11-0; Barnhisel 9-8 (130) | Montemayor 6-0; Fredricksen 8-2; Augle 4-3, 5-4; White 9-3; Bodemuller 6-2; Schomer 12-5; Hood 11-2; Mahan 8-6 | Barrington 2; Dvorak-7; Upstate8-1; Reg-1 |
11 | Kevin White | Jr | Sandburg | Moore (ICW) TF; Urakhchin 9-3; Kratovil 10-6 | Buhr F; Campbell 6-0; Chase 3-1 | Wheeling-1; Dvorak-8; SWSub-2; Reg-1 |
12 | Quinn Jahns | Jr | Kaneland | Alber 5-2; Pearl F; Taylor F | Fredricksen 4-3, F; Ewald 6-2; Warpecha 2-1; Pearl OTF | Sycamore-3; Kaneland-1; WSun-1; Reg-1 |
HM | Jake Fredricksen | Jr | Woodstock | Jahns 4-3, F; Urakchin 8-2; De. Pousson 8-2; Munster F | Warpecha 9-3 | Harvard-1; Reg-1 |
HM | Josh Castellano | So | Fenton | Flanagan | Flanagan 6-5; Baca 13-2; Denhoff 12-4; Bodemuller F; Hood 12-3; Fairfield 4-3; Pearl 10-8 | WWS-1; Fenton-1; HinsdaleC-1; Geneva-1; Reg-1 |
HM | Mike Pearl | Sr | York | Fiorito 22-12; Kent 6-5; Alber F; Montemayor 14-8; Jahns OTF; Castellano 10-8 | De. Pousson 6-5; Baca 6-2; Jahns F; Hood 5-4 | WeGo-1; Reg-2 |
HM | Mike Mahan | Sr | Batavia | Chase 10-2; Lopez 16-7 (130); White 8-1; Fitzenreider 10-3; Reilly 4-2; Urakhchin 8-6 | Reilly 4-2; Hood 8-1; Wyeth F | DGS-1; Batavia-5; WSun-1; Reg-2 |
HM | Mike Bodemuller | Sr | Minooka | Chase; Mahan; Salabura 9-3; Castellano F; Urakhchin 6-2; Schomer 8-6 OT; Starzyk F; Majka 8-0 | Wyeth; Ewald; Reed 5-3 | HinsdaleC-2; Geneseo-4; Reg-1 |
HM | Ryan Lukanich | Jr | Lyons | Leprette 13-5; Aldmeyer 4-2; Escamilla 3-1OT; Kratovil 8-0; Coleman 3-2; Fitzenreider 3-0 | BufGrove-1; Lyons-1; Palatine-2; Reg-2 | |
HM | D.J. Fairfield | Sr | Carmel | Kainrath 2-0 (130); Schiewe 11-3 (130); Gailey 4-1, 5-4 (130); Castellano 4-3; Salabura 7-4; Fiorito 12-4 | Kent 8-2 | Reg-2 |
HM | Kyle Schomer | So | Plainfield C | Urakhchin 12-5 | Anderson 14-7; Bodemuller 8-6 OT; Brooks | RichE-1; SubP-1; Reg-3 |
HM | Julian Brooks | So | Romeoville | Altmeyer 9-7; Fitzenreider 10-2 | Flanagan F | Stagg-1; Batavia-2; Reg-1 |
HM | Derrick Pousson | Sr | Round Lake | Montemayor 9-2, 5-3, dflt; Pearl 6-5 | Fredricksen 8-2 | Barrington-4; Reg-2 |
HM | Lyle Shallenberger | Jr | Mahomet | Hemming (IA) 4-3; Salabura 10-5 | Morton-1; MahS-2; Reg-1 | |
HM | Chad Lunn | So | Edwardsville | Myers 5-3 (130) | T. Wiest (MO) 1-0; Ewald 6-2;Presswood 11-5 | |
HM | Russ Warpecha | Sr | Sandwich | Saunders 4-0 (130); Jahns 2-1; Fredricksen 9-3; Saldivar 8-6 | Kaneland-3 | |
HM | Jared Ragan | Jr | Carbondale | Mascoutah-1; Granite City-3; Murdale-1; Reg-1 | ||
HM | Dwight Wyeth | Jr | Yorkville | Kalhor 10-6; Bodemuller 17-9; Reed 2-1; Mahan F; Fiorito F | Yorkville-2 | |
HM | Joe Kent | Jr | Wheeling | Majka 12-3; Munster TF; L. Coleman; Fairfield 8-2 (130); Gould 8-3; Wadas 13-5 | Wright 15-5; Pearl 6-5 | Barrington-6, Wheeling-2, GlenbrookS-2; MSL-3; Reg-1 |
HM | Jacob Denhof | Jr | Wheaton N | Castellano 12-4; Capezio 13-3 | Fenton-2 | |
HM | Larry Baca | Sr | Glenbard E | Castellano 13-2; Pearl 6-2; Lukanich 4-1; Fitzenreider 9-1 | Hood 3-2, F | WWS-2; Urbana-1; Reg-3 |
HM | Pat Hood | Sr | W Aurora | Spangler F; Baca 3-2, F; Altmeyer 2x; Castellano 12-3; Pearl 5-4; Denhof 12-2; Mahan 8-1; Marr 6-4; Chase 12-3; Urakhchin 11-2 | McMahon 7-2 | WWS-3; Reg-3 |
HM | Tom Anderson | Sr | Reavis | Schomer 14-7; Thompson 5-4; Majka 13-3 | RichE.-2 (130); GW-1; SSub-2; Reg-2 | |
HM | Britt McMahon | So | Hononegah | Spangler 4-2; Hood 7-2 | ||
HM | Adam Wright | Jr | Conant | L.Coleman F; Kent 15-5 | Murphy 9-7 | Conant-6; Leyden-1 |
HM | Luke Reed | Jr | Ottawa | Augle 13-5; Salabura 5-0; Jahns 9-0; Bodemuller 5-3 | Wyeth 2-1 | Yorkville-1; Princeton-6; NCIC-1; Reg-2 |
130 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Kyle Williams | Jr | Mascoutah | Young 9-5 | Glenwood-1; Mascoutah-1; Reg-1 | |
2 | Wade Lowe | Sr | Alton | Russell (GC); Devine 9-3, 9-0; Dorsey 15-4; Beasley 5-1 (140); Dooley 3-2 (140) | CM-1 (135); Mascoutah-1 (135) (OW); Lincoln-1; Reg-1 | |
3 | Adam Heimer | So | LincolnWay C | Oster 16-5 (135) | Bokoski Fall, 7-4; Co. Hope 12-5; Buhr F; Campbell 6-0; Walters 7-4; Kainrath 13-5; Young F; Lopez 14-5; Knoll 13-6; Augle 5-2 | HoffEst-1; Palatine-1; NormalU-1; SWSub-1; Reg-1 |
4 | Matt Boggess | So | Prospect | Proctor 6-4 (135); Price 18-5 (135); Tovey 8-0 (135); Young 13-5; Patel 11-3 (135); Saunders 4-2 | Barrington-1 (135); Prospect-1 (135); MSL-1; Reg-1 | |
5 | Neil Lopez | Sr | Naperville N | Starzyk 18-8; Heimer 14-5 | Buhr 10-0; Walters 4-2; Capezio 5-1, 10-9, 5-2; Mahan 16-7; Ayala 7-2; El-Jabali F | Conant-2; LakePk-1; DVC-1; Reg-1 |
6 | Kevin Bokoski | Sr | Minooka | Heimer Fall, 7-4 | Capezio 7-6; Hart 11-3; Goldsher 4-0; Ernst 4-2; Knoll 5-4 TB; Walters 3-0; Augle 3-2 OT; Migawa 3-2; Toton 11-5 | HinsdaleC-1; Palatine-2; Geneseo-1; SubP-1; Reg-1 |
7 | Mark Augle | Jr | Providence | Chase 4-0; Urakhchin 4-3; Fiorito 5-2; Majka 2-0; Bokoski 3-2 OT; Heimer 5-2 | C. Reed 7-5; White 7-3; Fitzenreider 3-2 OT; Salabura 2-1, 7-4; Majka dflt; Rowan 2-1 TB | Conant 3 (125); Dvorak-4 (125); Geneseo-3; CCL-2 (125); Reg-2 |
8 | Zeke Rowan | Sr | Mt Carmel | Starzyk 7-1; Migawa 14-13; Augle 2-1 TB | Saunders 14-10, 8-6; Walters 10-5; Migawa 9-8 | Dvorak-2; CCL-3; Reg-1 |
9 | Matt Walters | So | Neuqua V | Fiorito 3-2; Schiewe 4-2; Lopez 4-2; Clark 13-8 (135); Starzyk 7-1; Rowan 10-5; Heimer 7-4; Bokoski 3-0 | Chyterbok 2-0; Co. Hope 6-3; Ernst; Barnhisel 5-4 OT; Schnall 9-0 | Barrington-4; Dvorak-3; Upstate8-1; Reg-1 |
10 | Bobby Barnhisel | So | Fenwick | Fiorito 8-4; Starzyk 4-2, 13-11 OT; Walters 5-4 OT | Schiewe 8-0; Kainrath 4-2; Fiorito 5-3; Toton TF; Migawa 12-2, 6-4; Saunders F; Urakhchin 9-8 | Barrington-2; HinsdaleS-1; Dvorak-5; CCL-2; Reg-1 |
11 | Andrew Saunders | Sr | Montini | Rowan 14-10, 8-6; Migawa 10-6; Barnhisel F; Starzyk 6-4; Boggess 4-2 | Warpecha 4-0; Jones 9-4; Migawa 5-0; Vercelli 4-3 OT (135); Montemayor 9-7 OT | Ironman-4; Dvorak-6; Cheesehead-5; Reg-1 |
12 | Mike Migawa | Jr | St Rita | El-Jabali 7-6; Barnhisel 12-2, 6-4; Walters 11-4; Saunders 5-0; Starzyk 12-3; Bolen 9-3; Bokoski 3-2; Rowan 9-8 | Rowan 14-13; Schiewe 4-3; Ayala 7-5 OT; Saunders 10-6; Blake 13-5; Ayala 9-7 OT; Fiorito 3-2 | Dvorak-4; Geneseo-2; CCL-4; Reg-1 |
HM | Ryan Blake | Sr | Marist | Hensley 14-6, 16-7 (135); St. John (ICW) 14-2 (135); Migawa 13-5; Starzyk 4-0 | Oster 7-2 (135) | Dvorak-6; MahS-1; ESCC-1 |
HM | Josh Pasek | Sr | Dundee-Crown | Ayala F, 5-2; Justice 11-9 OT (135); Chyterbok 6-3 | HinsdaleS-2 (135); FoxV-1; Reg-1 | |
HM | Trey Ayala | Jr | Libertyville | Jahn 13-3 (135); Pasek F, 5-2; Magistrelli 3-2 (140); Martyniouk 3-1 (140); Gonzalez 3-1 (135); Migawa 9-7 OT | Kennelly 6-0 (135); Bolen 12-3; Kainrath 8-1; Gailey 3-1, 4-1 | Stagg-2 (135); NSub-1; Reg-2 |
HM | Jamie Devine | Sr | Quincy | Lowe 9-3 | R. Taylor F (135) | Pontiac-1; Mascoutah-2; Lincoln-1; Reg-1 |
HM | Brad Bolen | Sr | OPRF | Capezio 9-3, 7-2; Ayala 12-3 | Buhr 4-1; Migawa 9-3 | Conant-4 |
HM | Mac Tovey | Sr | York | Clark 4-2; Dzamashvili 5-1; Anderson 9-1 | Hart 7-2 OT | WeGo-1 (140); Prospect-2 (135); Sycamore-3; Reg-1 |
HM | Matt Hart | Sr | Fenton | Fitzenreider F; Bokoski 11-3; Tovey 7-2 OT | Scrementi 3-2; Knowles 6-3; Kainrath 6-5 | WWS-1; HinsdaleC-2; Geneva-1; Reg-2 |
HM | Kyle Logsdon | So | Rockford E. | Scrementi 4-2 OT (135); Knowles 3-2; Taylor 5-2; Montemayor 6-4 | Chyterbok 8-2, 2-1, 8-6; J. Miller 5-4; Knowles 15-4 | Rockf E-1; Morton-1; NIC9-1; Reg-1 |
HM | Baha El-Jabali | Sr | Shepard | Goldsher 8-4 (135); Knoll 7-2; Lopez F | Migawa 7-6; Goldsher | SSub-1; Reg-1 |
HM | Jon Goldsher | Jr | Hinsdale S | Justice F; Dzamashvili 10-5; Nelson 12-2; El-Jabali | El-Jabali 8-4; Schiewe | WWS-1; HinsdaleC-2; Reg-2 |
HM | Mickey Young | Sr | Peoria Woodruff | Williams 9-5; Cotton F (135); Bybee 9-5; Heimer F | Dorsey 9-7 | Metamora-2; NormalU-2; MS6-1 (135); Reg-1 |
HM | Paul Chyterbok | Sr | Hononegah | Walters 2-0; Clark 10-2; Pasek 6-3; Logsdon 8-2, 2-1, 8-6 | Buhr 7-0 | Harvard-2; Sycamore-1; NIC9-2; Reg-2 |
HM | Jermaine McKnight | So | W Aurora | Capezio 4-3; Walters 13-2 | Schnall 6-2; Reilly 7-4 | DVC-3; Reg-2 |
HM | Dom Deligio | Sr | Grant | Marianovich 4-2; Chyterbok 7-0; Tovey F | Gailey 3-2 | Sycamore-4; Reg-1 |
HM | Jake Schnall | Sr | St Charles E | McKnight 6-2; Walters 9-0; Knowles 4-3, 7-4 | Co. Hope 7-2 | Palatine-5, GW-1; Upstate8-2; Reg-1 |
HM | Corey Hope | Jr | Glenbard N | Dzamashvili 5-0 (135); Heimer 12-5; Walters 6-3; Early 4-2; Hansen 11-8; Clark 6-0 (135); Holler 5-0 (135); Schnall 7-2 | Bain 7-6 | Conant-2 (135); Reg-2 |
HM | Max Gailey | Sr | Lake Forest | Ayala 3-1, 4-1 | Fairfield 4-1, 5-4; Kainrath 5-2 | Prospect-1; Carmel-1; NSub-2; Reg-2 |
HM | Nick Kainrath | Sr | Mundelein | Barnhisel 4-2; Heimer 13-5; Gailey 5-2; Hart 6-5; Ayala 8-1 | Knowles 10-7; Reilly 16-10 | Palatine-3; Geneva-2 |
HM | Jimmy Scrementi | Jr | Homewood Flossmoor | Hart 3-2 | Logsdon F | HinsdaleC-3; Reg-1 |
HM | Tim Knowles | So | Hinsdale C | Scrementi; Hart 6-3; Kainrath 10-7; Logsdon 15-4 | Goldsher 5-3; Logsdon 3-2; Schnall 4-3, 7-4 | HinsdaleC-4; Palatine-4 |
HM | Mike Buhr | Jr | Crystal Lake C | Lopez 10-0; Bolen 4-1; Heimer F; Chyterbok 7-0 | Reilly 8-2; Ernst 10-0; Schomer 6-0, 11-2; | HoffEst-3; Reg-1 |
HM | AJ Knoll | So | LincolnWay E | Barnhisel TF; Walters 10-0; Bokoski 5-4; Heimer 13-6 | El-Jabali 7-2; LePretre 11-2 | Barrington-5; Stagg-1; Batavia-3; SWSub-2; Reg-1 |
HM | Tyler LePretre | Jr | Sandburg | Escamilla F; Aldmeyer 14-6; Capezio 3-2 | Lukanich 13-5 | SWSub-3 |
HM | Gerard Harris | Sr | Evanston | Campbell 10-9 OT | WeGo-1; HoffEst-2; Leyden-1; CSL-1; Reg-1 | |
HM | Sam Campbell | Jr | New Trier | Heimer 6-0; Harris 10-9 OT | Reilly 10-5 | WeGo-1; HoffEst-2; Leyden-1; CSL-1; Reg-2 |
HM | Kyle Reilly | Sr | Geneva | Schiewe 4-2; Buhr 8-2; Mahan 4-2; Campbell 10-5; McKnight 7-4 | Mahan 4-2 | HoffEst-4; Geneva-3; WSun-1; Reg-3 |
HM | Jared Ernst | So | Mahomet | Bokoski 4-2; Walters F; Knoll 10-0; Villagomez 6-4; Renfroe F | Springfield-1; MahS-3; Reg-1 | |
HM | Keveyon Allen | Sr | E St Louis | Jerseyville-1 (135); Urbana-1; QND-2; Reg-1 | ||
HM | Josh Toton | So | Plainfield C | Oster 1-0; Starzyk 13-3; Kennelly 14-6 (135); Bain 7-6 (135); Proctor 5-3 (135); Bokoski 11-5 | RichE-3 (135); SubP-2; Reg-3 | |
135 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Donny Cotton | Sr | E Peoria | Young F; Bybee 10-6; Noland 8-5, 6-4 | Glenwood-1; Metamora-1; MahS-1; MidI-1; Reg-1 | |
2 | Steve Zimmerman | Jr | St Rita | Jahn 2-1; Prater 3-2; Fenicle 6-0; Rogers 9-1 (140); St. John (ICW) 3-2, 7-0; Bain 8-4; Kennelly 15-4 | Dvorak-1; Geneseo-1; CCL-1; Reg-1 | |
3 | Ryan Prater | Sr | Plainfield C | Zimmerman 3-2 | Stenberg F; Swanson 11-3; Stadeker TF (140); Proctor 3-0; Hensley 5-0; Epp TF (140); Bain 14-3; Nelson 5-2 | Barrington-1 (140); RichE-1 (140); Dvorak-2; SubP-1; Reg-1 |
4 | Cartice Lloyd | Sr | Bremen | Rodgers 7-6; Monaco 6-4 OT; Lowman 14-13; Beechy 12-2; Horcher 11-3: Kennelly 8-1; Dominy 21-7 | Conant-1(140); Harvard-1; SSub-1; Reg-1 | |
5 | Danny Monaco | Jr | Glenbard N | Car. Lloyd 6-4 OT; Polz 12-4 (140) | O'Brien 9-2 (140); Lowman 9-3 (140); Beechy 9-1 (140); Webster 12-5; Martyniouk 6-5 (140); Proctor 5-3; Munro 5-2 (140); Callahan 14-6, 12-3 (140); Drendel 6-4, 7-5 (140); Justice F | Conant-3 (140); DVC-1 (140); Reg-1 |
6 | Justin Straub | Sr | Collinsville | Beasley 4-2, 6-4 OT; Mullins 11-3 (140); Carney 5-2 (140); Carter F | CM-1; Mascoutah-1; Lincoln-1; Reg-1 | |
7 | Chris Oster | Sr | Lockport | Blake 7-2; St. John (ICW) 9-3; Taylor 7-5 | Heimer 16-5; Toton 1-0; Bain 1-0; Proctor 8-4; Clark 3-1; Jahn 1-0; Nelson 6-4 | HinsdaleC-1; Dvorak-7; Sycamore-2; SWSub-1; Reg-3 |
8 | Jake Nelson | Jr | LincolnWay C | Bain 6-2, 15-8; Oster 6-4; Prater 5-2 | Stenberg 9-7 (140); Jahn 4-0 TB | HoffEst-1; NormalU-1; SWSub-2; Reg-2 |
9 | Jared Hensley | Sr | Montini | Prater 5-0; Jahn F | Blake 14-6, 16-7 | Dvorak-5; Cheesehead-2; Reg-1 |
10 | Ryan Jahn | Sr | Bolingbrook | Zimmerman 2-1; Nelson 4-0 TB; Proctor 2-1; Oster 1-0 | Price F; Ayala 13-3; Hensley F; Nagy 3-2; Renshaw 6-2; Dzamashvili 8-4 | Stagg-1; DGS-1; Dvorak-3; SWSub-3; Reg-1 |
11 | Reese Taylor | Jr | Rock Island | Devine F | Bain 9-7; Oster 7-5; Nagy F | Rockf E-1 (140); Palatine-1; Sycamore-1; Reg-1 |
12 | Nick Bain | Jr | Minooka | Co. Hope 7-6; Oster 1-0; Taylor 9-7; Zimmerman 8-4; Prater 14-3 | LaVallee 6-5; Justice 2-0; Nelson 6-2, 15-8; Proctor 8-5 | HinsdaleC-2; Geneseo-5; SubP-2; Reg-1 |
HM | Nick Proctor | Fr | Neuqua V | Boggess 6-4; Monaco 5-3; Drendel F (140); Bain 8-5; Justice 7-6 | Steed 9-4; Nagy 4-3; Toton 5-3; Jahn 2-1; Clark dflt | Barrington-3; Dvorak-8; Upstate8-2; Reg-1 |
HM | Demond Carter | Sr | E St Louis | Straub F | Graves 4-3; Beasley 5-3 | QND-1; Reg-2 |
HM | Matt Beasley | Sr | Edwardsville | Straub 4-2, 6-4 OT; McCravy (MO) 14-6; Lowe 5-1; Celletti 3-2; Carter 5-3 | Carney 8-2 (145); McQuiston TF | Mascoutah-2; Cheesehead-3; MahS-2; Reg-1 |
HM | Eric Justice | Jr | St Charles N | Rogers 8-4 (140); Beechy 3-2: Bain 2-0; Monaco F | Webster 10-5; Goldsher F; Clark 2-0, 4-3; Mejia 12-4; Proctor 7-6 | Hinsdale S-1; Conant-5 (140); HinsdaleC-3; Upstate8-1; Reg-2 |
HM | Gabe Pattison | Sr | Barrington | Horcher 3-2 | Reg-1 | |
HM | Ryan Horcher | Jr | Dundee-Crown | Stedeker; Car. Lloyd 11-3; Zaio 4-1; Pattison 3-2 | Jo.McGuire MD; Etheridge 10-7 (145); Petlicki 10-6 (140) | Harvard-2; FoxV-2; Reg-2 |
HM | Sergo Dzamashvili | Sr | Naperville N | Callahan 4-2 (140); Jahn 8-4 | Co. Hope 5-0; Epp 7-5 (140); Goldsher 10-5; Tovey 5-1; Clark 4-3 | Conant-1; LakePk-1; DVC-1; Reg-2 |
HM | Joe McGuire | Jr | Hinsdale S | Stames 8-6 (140); Horcher MD (140); Roberts 5-3 (140); Stenberg F (140) | Vail F (140); Holler | Palatine-3; Reg-1 |
HM | Jon Gonzalez | Sr | Warren | Ayala 3-1; Martyniouk 3-0 (140); Carlson 15-4 | NSub-1; Reg-1 | |
HM | Scott Carlson | So | Wauconda | Ferguson F, 5-1; Wiseman 10-9, Brady F | Lund 5-1 | GlenbrookS-2; Wauconda-1; Reg-3 |
HM | Jon Schiewe | Sr | St.Patrick | Barnhisel 8-0; Migawa 4-3; Montemayor 7-6; Goldsher | Reilly 4-2; Fairfield 11-3; Walters 4-2 | Barrington 3; BufGrove-1; ESCC-1 (135); Reg-1 |
HM | Jake Holler | So | Sandburg | McGuire | Lund 5-3; Co. Hope 5-0 | Wheeling-1; Reg-2 |
HM | Mike LaVallee | Jr | Yorkville | Bain 6-5 | Reg-1 | |
HM | Tyler Clark | Sr | W Aurora | Justice 2-0, 4-3; Munro 5-2 (140); Bain; Oster 3-1; Young 15-5; Dzamashvili 4-3; Proctor dflt | Callahan 9-5; Walters 13-8; Chyterbok 10-2; Tovey 4-2; Co. Hope 6-0 | WWS-1 (140); HinsdaleC-4; DVC-2; Reg-2 |
HM | Shane Kennelly | Sr | Reavis | Ayala 6-0; Lloyd 8-1; Zimmerman 15-4 | Toton 14-6 | Stagg-3; RichE-2; GW-1; SSub-2; Reg-2 |
HM | Ben Nagy | Sr | Dixon | R. Taylor 7-1, F; T. Taylor F, F | Princeton-6; NCIC-2; Reg-2 | |
HM | Nick Dominy | Sr | LincolnWay E | Ellingwood F; Vail 10-6; Car. Lloyd 21-7 | Callen 11-6 | Reg-2 |
HM | Ryan Spencer | So | SHG | Graves 5-4 | Morton-1; QND-3; Reg-1 | |
HM | Jon Young | So | Bishop Mac | Wiatr F (140); Lowman 8-4 (140); Boggess 13-5 | McQuiston 6-4 (140); Kraft 12-7 | Yorkville-2 |
HM | Anthony Miers | Jr | Hononegah | Drendel 7-0; Proctor 3-2 | ||
HM | Seth Noland | Sr | Canton | Cotton 8-5, 6-4 | Springfield-1; MidI-2; Reg-1 | |
HM | Pat Greco | Fr | Marmion | Geneva-1 | ||
140 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Jeremy Ellingwood | Sr | Plainfield C | Murphy 11-2 (145); Lawrence (IN) F (145) | Duffy 9-6, 6-4 (145); Bialka 11-8; Larson 5-3 (145); Munro F; Epp 15-7; Polz 5-4; Abney 15-3 (145); Zabel 4-3 (152); O'Brien 7-6; Stenberg dflt | Barrington-1 (145); RichE-2 (145); Dvorak-1; SubP-1; Reg-1 |
2 | Conrad Polz | Jr | Sandburg | Ellingwood 5-4 | Rogers 11-3; Beechy 11-5; Gonzalez 11-5; Monaco 12-4; Stenberg 17-6 | Wheeling-1; Dvorak-2; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Vince Ramos | Jr | Glenbard N | Cusick 3-1 (145) | Cam. Lloyd 3-2; Soch F; Zabel 13-3; Terrazas 8-3 (145) | Conant-1 (145); Ironman-6; DVC-1 (145); Reg-1 |
4 | Jonathan Drendel | Sr | W Aurora | Monaco 6-4, 7-5 | Proctor F; Myers 7-0; Russell F; Warner 9-7; Roberts 11-3, 10-0; Petlicki 14-1; Epp F | WWS-1 (145); HinsdaleC-1; DVC-2; Reg-1 |
5 | Rob Fenicle | Jr | Hononegah | Duffy 8-0; Brady 3-1; Zimmerman 6-0 | Soloff 6-4; Ischar 8-4, 3-0; Stenberg 5-0; Schwarz 3-2 (145) | Harvard-2; Sycamore-1; NIC9-1; Reg-1 |
6 | Ryan Warner | Sr | Geneseo | Drendel 9-7 | Stenberg 4-3 TB; Callahan 13-5; Beechy 6-5; Carney 6-3; Lowman 9-1, 14-10; Stenzel 13-5 | HinsdaleC-2; Geneseo-1; NCIC-1; Reg-1 |
7 | Cameron Lloyd | Jr | Bremen | Ramos 3-2; Ischar 8-3 | Murphy 16-8; Vyhnanek 7-3; Ischar dflt; Stadeker 7-4 | Conant-2; Harvard-3; Wheeling-2; Reg-1 |
8 | Weldon Rogers | Sr | OPRF | Car. Lloyd 7-6; Polz 11-3; Zimmerman 9-1 | Justice 8-4; Webster 8-4; Martyniouk 13-4; Wiseman 9-4; Petlicki 11-5; Soch 10-8 | Conant-2; Wheeling-2; WAllis-1; OPRF-1; Reg-1 |
9 | Nick Swanson | Sr | Wauconda | Prater 11-3 | Epp F; Ferguson 5-3 (145); Bryant F, 7-4; Unrein DQ (145); Wiseman 3-1 | GlenbrookS-1; Wauconda-1; NSub-1; Reg-1 |
10 | Isaiah Gonzalez | So | Montini | Polz 11-5 | Wiseman 6-5; Callahan 5-2 | Ironman-8; Cheesehead-2; Reg-1 |
11 | Chandler Wiseman | Sr | Barrington | Santiago 4-2 (145); Gonzalez 6-5; Rogers 9-4; Martin 5-4 (145); Swanson 3-1 | Santiago F (145); Petlicki 9-2, 10-2; Stenberg 3-1 OT; Epp F; Gonzalez 8-4; Bialka 11-6 (145) | Prospect-1; Dvorak-3; MSL-1; Reg-2 |
12 | Brian Epp | So | Neuqua V | Swanson F; Roberts F; Dzamashvilli 7-5; Ellingwood 15-7; Wiseman F; Carew 8-6; Beechy 10-8; Drendel F | Stenberg 9-3; O'Brien 9-5; Vyhnanek 7-3 | Dvorak-6; Upstate8-1; Reg-2 |
HM | Mark Stenberg | So | Lockport | Prater F; Nelson 9-7; Warner 4-3 TB; Epp 9-3; Fenicle 5-0; Polz 17-6; Ellingwood dflt | O'Brien 3-2, 1-0, 2-1; McGuire F; Beechy 3-1 OT; Munro 4-3 TB, 3-1; St. Clair 5-3 | HinsdaleC-3; Dvorak-7; SWSub-2; Reg-2 |
HM | Tyler Carney | So | Granite City | Beasley 8-2; Robberstad 6-4 OT (145); Straub 5-2 | Caifano 15-8 (152); O'Brien 4-2; McQuiston TF | Springfield-2 (145); Granite City-2 (145); Geneseo-2; Reg-1 |
HM | Joe O’Brien | Sr | Minooka | Monaco 9-2; Stenberg 3-2, 1-0, 2-1; Vyhnanek 3-1; Epp 9-5; Carney 4-2; Beechy 9-3; Ellingwood 7-6 | Lowman 3-1 | HinsdaleC-4; Palatine-6; Geneseo-5; SubP-2; Reg-1 |
HM | Kyle Lowman | Jr | Ottawa | Car. Lloyd 14-13; Monaco 9-4; Brady 8-2; Warner 9-1, 14-10; O'Brien 3-1 | Young 8-4; Szatkowski 10-0 | Yorkville-1; Princeton-2; NCIC-3; Reg-2 |
HM | Joe Foreman | So | Downers North | Garringer dflt (145) | Vyhnanek 17-8; Griffin 14-9 | Hinsdale S-2 (145); Reg-1 |
HM | Mark Griffin | Jr | Glenbard S | St. Clair 2-1; Szatkowski F (145); Mathieu 9-7; Foreman 14-9 | Mejia 7-3 (145); St. Clair 4-3; Szatkowski 13-2 | WeGo-1 (145); HoffEst-2; Geneva-2; WSun-1; Reg-2 |
HM | Nate St. Clair | Sr | Willowbrook | Griffin 4-3; Wenmouth 6-3; Stenberg 5-3 | Callahan 3-2; Griffin 2-1; Ischar 6-4 OT | HoffEst-1; LakePk-1; Sycamore-3 |
HM | Ray Bryant | Jr | Round Lake | Swanson F, 7-4 | Unrein 5-3 | Barrington-4 (145); Harvard-3 (145); NSub-2; Reg-1 |
HM | Shane Ischar | Sr | Crystal Lake S | Cam. Lloyd dflt; Fenicle 3-0; St. Clair 6-4 OT | Cam. Lloyd 8-3 | Harvard-4; Sycamore-4; FoxV-1; Reg-1 |
HM | Jake Beechy | Sr | Providence | Car. Lloyd 12-2; Monaco 9-1; Warner 6-5 | Justice 3-2; Epp 10-8; O'Brien 9-3 | Conant-4; Geneseo-3; CCL-1; Reg-3 |
HM | Harry Vyhnanek | Jr | St Charles E | Cam. Lloyd 7-3; Soch 6-2, 9-1; Soloff 5-3; O'Connor (Ant.) 3-2 OT (145); Epp 7-3; St. Clair 2-1; Graziano 2-0 | O'Brien 3-1 | Palatine-2 |
HM | Nate Stadeker | Sr | Rich East | Prater TF; Cam. Lloyd 7-4 | Horcher 5-4; Vail 12-7; Mullins 11-4 | HinsdaleS-1; RichE-2; NormalU-1; SICA-1; Reg-2 |
HM | Curtis Lewis | Sr | Rock Island | Warner 12-6 | Reg-2 | |
HM | Terrell Webster | So | DeLaSalle | Rogers 8-4; Monaco 12-5; Justice 10-5 | ||
HM | Scott McQuiston | Sr | Mascoutah | Beasley TF; Young 6-4; Carney TF | Johnson 8-5; Mullins 5-1; Szatkowski F | Glenwood-1; Reg-1 |
HM | Zach Mullins | Sr | Lincoln | Straub 11-3; Stadeker 11-4 | McLeod 13-11 | Lincoln-2; NormalU-2; Reg-1 |
HM | Riley Roberts | Jr | Naperville C | Drendel 11-3, 10-0; O'Brien 4-3 | McGuire 5-3 | DVC-3 |
HM | Nick Szatkowski | Sr | Kaneland | Etheridge 11-5; Fenicle 11-5; McQuiston F; Lowman 10-0; Griffin 13-2 | Griffin F | WSun-2 |
HM | Kyle Czarnecki | So | Buffalo Grove | Haftl 9-7 OT | Foreman F; Abney dflt | Batavia-1; MSL-3; Reg-3 |
HM | Jon Vail | Jr | Andrew | Renshaw 2-0; Jo. McGuire F; Stadeker 12-7; Stenberg 3-1 OT; Liptak 9-4 OT | Dominy 10-6 | Stagg-1; SWSub-4; Reg-3 |
HM | Miles McLeod | Sr | Pekin | Foreman F; Jo. McGuire dflt; Mullins 13-11 | Callahan 8-5 | MidI-1; Reg-2 |
HM | Matt Soch | Jr | Leyden | Murphy 9-4; Ramos F; Cropp 8-5; Soloff F; Haftl 12-10 OT; Robbins (145); Rogers 10-8 | Martin 4-2; Vyhnanek 6-2, 9-1; Bialka DQ | HinsdaleC-5; Leyden-3; Reg-2 |
HM | Nick Bryson | Sr | Urbana | Callahan 5-4 | Metamora-1; Urbana-1; Big12-1; Reg-1 | |
HM | Jason Callahan | Jr | Glenbard E | Clark 9-5; St. Clair 3-2; Monaco 14-6, 12-3; Warner 13-5; Bryson 5-4; Roberts 5-3; Gonzalez 5-2 | Stames; Dzamashvili 4-2; Munro 5-3 | Urbana-2; DVC-4; Reg-2 |
HM | Bobby Munro | Jr | Wheaton N | Monaco 5-3; Stenberg 4-3 TB, 3-1; Ellingwood F; Carew (ICW) F; Roberts 5-2; Callahan 5-3 | Stames 3-1; Clark 5-2 | DVC-5 |
HM | Tim Johnson | Sr | Chatham | McQuiston 8-5 | Glenwood-2 | |
HM | David Petlicki | Sr | Prospect | Wiseman 9-2, 10-2; Drendel 14-1; Rogers 11-5; Horcher 10-6 | Martyniouk 4-0 | |
HM | Matt Butz | Sr | LincolnWay E | Zabel 6-1 | Robberstad | Reg-3 |
145 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Matt Cusick | Sr | Sandburg | D. Martin TF; Robberstad F; Larson 7-0; Duffy 5-4; Ramos 3-1; Bialka F; Garringer TF | Wheeling-1; Dvorak-1; SWSub-1; Reg-1 | |
2 | Jimmy Duffy | Jr | Neuqua V | Ellingwood 9-6, 6-4; Cusick 5-4 | Ferguson 1-0; Fenicle 8-0; Soloff F; Wilson 4-2; Murphy 5-4; Springer 7-2, 6-0 | Barrington-2; Dvorak-2; Upstate8-1; Reg-1 |
3 | Brennan Drew | Sr | Warren | Grande 3-2 OT (152); Martin 11-2; Wrobel 7-4, 11-6 (152); Ferguson 3-1 | Watertown-1 (152); NSub-1 (152); Reg-1 | |
4 | Marty Murphy | Sr | Providence | Cam. Lloyd 16-8; Duffy 5-4; Terrazas 8-3; Stelter 7-1; Robbins | Soch 9-4; Martin 3-0; Larson 7-0; Ellingwood 11-2; Wilson F; Bialka 10-0 | Conant-3; Dvorak-4; Geneseo-1; CCL-1; Reg-1 |
5 | Eric Terrazas | Jr | Wheaton N | Bialka 10-0; Ramos 8-3; Melvin F | B. Soloff TF; Roberstad 4-2 OT; Murphy 8-3; Stelter 3-2 | Fenton-1; Dvorak-3; Batavia-1; DVC-3; Reg-1 |
6 | Dan Stelter | Jr | Montini | Friel 5-3 (152);White 11-0; Terrazas 3-2 | M. Murphy 7-1; J. Murphy 4-2; Ferguson 3-1 | Dvorak-7; Cheesehead-6; Reg-2 |
7 | Elias Larson | So | Br Rice | Cusick 7-0; Ellingwood 5-3 | BufGrove-1; RichE-3; Reg-1 | |
8 | Jake Springer | Sr | St Charles E | Dwyer 3-2; Duffy 7-2, 6-0 | Robbins 9-8; Lanier 6-2; Zabel 5-4 | Conant-1 (152); Palatine-1; GW-1; Upstate8-2; Reg-1 |
9 | Ryan Garringer | So | Hinsdale S | Russell 8-5; Zabel 7-5; Cusick TF | Foreman dflt; Cropp 16-10; Zabel 6-3 | WWS-3; HinsdaleS-1; HinsdaleC-1; Palatine-3; Reg-2 |
10 | Ken Zabel | Sr | Minooka | Ramos 13-3; Garringer 6-3; Springer 5-4; Ellingwood 4-3 | Bialka 8-5, DQ; Butz 6-1; Robberstad 9-8 TB; Soloff 2x; Garringer 7-5; Lohr 3-2 | HinsdaleC-3; Palatine-2; Geneseo-3; SubP-1; Reg-1 |
11 | Winston Robbins | Sr | Proviso E | Springer 9-8 | Murphy; Soch; Lovaas 10-5, OTF | Conant-3; Fenton-1; LakePk-1 |
12 | Kyle Schwarz | Sr | Rock Falls | Cropp 3-1 | NCIC-1; Reg-1 | |
HM | Lucas Cropp | Sr | Geneseo | Garringer 16-10; Zabel F; Schwarz 3-1 | Bialka 10-6; Soch 8-5; Reed 11-9; Zabel 11-8 | HinsdaleC-2; Geneseo-4; Reg-2 |
HM | Kevin Bialka | So | Lockport | Ellingwood 11-8; Zabel 8-5, DQ; Cropp 10-6; Soch DQ; Brown 10-6; Cusick F; Murphy 10-0 | Terrazas 10-0; Abney 11-3 | HinsdaleC-6; Sycamore-5; SWSub-1; Reg-2 |
HM | Daniel Yuraitis | Sr | Quincy ND | Clinton-1; AO-1; QND-2 | ||
HM | Rob Etheridge | Sr | Woodstock | Santiago 11-6; Ferguson 5-4; Horcher 10-7 | Ferguson 2-1; Szatkowski 11-5 | Harvard-2; FoxV-1; Reg-1 |
HM | Lucky Ferguson | Sr | Grant | Etheridge 2-1; Brady 3-2 TB; Swanson 5-3; Stelter 3-1; Drew 3-1 | Carlson F, 5-1; Etheridge 5-4 | Barrington-5; GlenbrookS-1; Sycamore-1; NSub-1; Reg-2 |
HM | Mike Russell | Sr | Shepard | Drendel F | Garringer 8-5 | WWS-2; SSub-1 |
HM | Tim Robberstad | Sr | Mahomet | Butz 9-8 OT; Zabel 9-8 TB; Cusick F; Terrazas 4-2; Wilson 4-2 | Carney 6-4 OT | Springfield-1; Morton-1; MahS-1; Reg-1 |
HM | Ryan Unrein | Jr | Carmel | Unrein 5-3; Swanson DQ | Rangel F (152); J. Martin 11-5 | Carmel-1 (152); Geneva-1; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Justin Martin | Sr | Libertyville | Igyarto 5-3 (152); Taylor 4-3 (152); Wrobel 2-0 (160); Drew 11-2; Lovaas 6-5 (152); Grande 3-2 (152); Vagun 8-6; Unrein 11-5 | Abney 4-3; Wiseman 5-4 | Stagg-5 (152); LakePk-1; NSub-3; Reg-2 |
HM | Blake Reed | Sr | Granite City | Murphy 8-2; Zabel 11-9 | Wilson 3-2 | Geneseo-5; Reg-1 |
HM | Dennis Wilson | Jr | St Rita | Duffy 4-2; Murphy 12-2; Cropp 11-7; Reed 3-2 | Robberstad 4-2 | Dvorak-5; Geneseo-6 |
HM | Jacob Childers | Sr | Peoria Woodruff | Metamora-1; NormalU-1; MS6-1; Reg-1 | ||
HM | Mohammad Maali | Sr | Reavis | Leibforth 6-2 (152) | GW-1; SSub-2 (152); Reg-1 | |
HM | Matt Bochenek | Jr | LincolnWay C | Grande 4-1; Mejia 4-1 | HoffEst-1 | |
HM | Jon Shue | Sr | Argo | |||
HM | Lamor Hickman | Jr | Quincy ND | Reg-1 | ||
HM | Bart Santiago | Jr | Palatine | Wiseman F | Etheridge 11-6; Wiseman 4-2 | |
HM | Dan Martin | So | OPRF | Murphy 3-0; Soch 4-2; Cusick TF | Vyhnanek 6-2 | Conant-4; OPRF-1; Reg-1 |
HM | Blake Ohren | Sr | Highland | Reg-1 | ||
HM | Andre Vieyra | Sr | Lyons | BufGrove-1 (152); Lyons-1; Reg-3 | ||
HM | Zach Lomax | Sr | Carbondale | Bowling 10-4 | Mascoutah-1; Reg-1 | |
HM | Danny Deufel | So | Plainfield C | Grande F5:22 | ||
HM | Joey Lohr | Sr | Morris | Zabel 3-2 | Booker (MZ) | Pontiac-6; RichE-5; Reg-2 |
152 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Lucas Roth | Jr | Lockport | Battaglia 4-0; Hubbard 5-2; Reynolds 5-4; White 1-0; Dwyer 7-3; Soraghan 3-1; Ruettiger 10-6 | HinsdaleC-1 (OW); Dvorak-1 (OW); Sycamore-1; SWSub-1; Reg-1 | |
2 | Albert White | Sr | St Rita | Roth 1-0 | Liebforth 15-7; Dunn TF; Finkenbinder 18-4; Ruettiger TF | Barrington-1 (OW); Dvorak-2; Geneseo-1; CCL-1; Reg-1 |
3 | Frank Battaglia | Sr | Hinsdale C | Roth 4-0 | Larsen F, 1-0; Olin 7-5; Grande 3-0; Lovaas 6-5; Gacek 1-0 | DGS-1; HinsdaleC-2; Geneva-1; Reg-1 |
4 | Nick Soraghan | Sr | Sandburg | Shaw ICW 5-1; Meza (CA) 4-3; Roth 3-1 | Rangel 3-2; Lovaas 4-1; Garbis 2-1 OT; Lumzy 5-4; C. Graeber 3-1 (160); Dwyer 5-3; Leibforth | Wheeling-1; HinsdaleC-2; Dvorak-5; SWSub-2; Reg-1 |
5 | Matt Dwyer | Fr | Hononegah | Roth 7-3; Soraghan 5-3 | Springer 3-2; Finkenbinder 7-1 | Harvard-1; Sycamore-2; NIC9-1; Reg-1 |
6 | Jake Ruettiger | Sr | Providence | Feltson 3-2 (171); Close 7-2 (171); Sesso 2-1 (160); White TF; Roth 10-6 | Feltson F (171); Osborn 6-3 (160); Caifano 18-11 | Conant-4 (160); Geneseo-3 (171); CCL-2; Reg-2 |
7 | Larry Lanier | Sr | Chicago Hope | Larsen 10-3 | Pontiac-1; Wauconda-1 (171); Kaneland-1; Reg-1 | |
8 | Kyle Reid | Sr | Belleville E | Granite City-2; Murdale-1; MahS-1; Reg-1 | ||
9 | Nick Finkenbinder | Jr | Belvidere | Hecox 1-0 (160); White 18-4; Dwyer 7-1 | Givens 11-9 OT (160); Olin 8-3 | Harvard-1 (160); Cheesehead-1; Geneseo-2; Reg-1 |
10 | Sam Wrobel | Jr | Lake Zurich | Comacho 15-12 (171); Smith 5-4 (160); Drew 7-4, 11-6 | Kovach 13-12 (160); Williams 8-2 (160); Grande 3-2 | Palatine-1 (160); NSub-2; Reg-1 |
11 | Kevin Garbis | Jr | Waubonsie V | Smith 8-4; Santiago F; Kovach 6-3; Soraghan 2-1 | Walkington 7-2; Reynolds 9-7; Larsen F | Barrington-5; Dvorak-7; Reg-1 |
12 | Devin Larsen | Sr | Oswego | Battaglia F, 1-0; Lanier 10-3; Garbis F | Jorgensen F; Olin 9-7 | DGS-2; Palatine-3; Kaneland-2; Reg-2 |
HM | Ross Grande | Jr | Palatine | Liebforth 1-0; Dunn 7-0; Drew 3-2 OT; Battaglia 3-0; Wrobel 3-2 | Ja. McGuire 3-0; Deufel F; Olin 6-2; Rangel 6-4; J. Martin 3-2 | Barrington-1; Hinsdale S-1; Palatine-2; MSL-1; Reg-2 |
HM | Kyle Wright | Jr | Marian Cath | Battistone 5-3 | Rangel TF; Olin 7-2 | GlenbrookS-1; Geneseo-4; ESCC-2; Reg-1 |
HM | Steve Olin | Sr | Minooka | O'Connor 5-1; Corwin 3-2; Battaglia 7-5; Larsen 9-7; Grande 6-2; Finkenbinder 8-3; Wright 7-2; Abney 12-5 | Ja. McGuire 7-5, 4-1; Leibforth 5-3; Downey 3-1 | HinsdaleC-3; Palatine-4; Geneseo-5; SubP-2; Reg-1 |
HM | Ryan Leibforth | Jr | Lemont | White 15-7; Hubbard 4-2; Olin 5-3; Soraghan | Grande 1-0; Ja.McGuire 5-3; Rangel 5-2; Hubbard 5-4; Neal 7-1 (160); Maali 6-2 | Barrington-2; HinsdaleC-5; Batavia-1; SSub-1; Reg-2 |
HM | Ryan Hinzman | Sr | Rock Island Alleman | Pontnack 5-1; Lumzy 7-4; Corwin 8-0; J. Smith 9-4 | Wenger 9-6; Lumzy 7-2, 7-4, 5-0; Corwin 6-5; Stafford 10-4; Hubbard 4-3 | Riverdale-2; Yorkville-5; Princeton-2; Reg-1 |
HM | Timm Downey | Sr | Ottawa | Reynolds 6-2; Bird 4-3; Valentine 5-2 (160); Olin 3-1 | Conant-3; Yorkville-2; Princeton-4 (160); Reg-2 | |
HM | Jamie McGuire | Jr | Hinsdale S | Liebforth 5-3; Grande 3-0; Olin 7-5, 4-1 | Soloff 5-4; Hubbard dflt; Rangel F | WWS-1; Hinsdale S-2; HinsdaleC-4 |
HM | Luke Gacek | Sr | Lyons | Kovach 8-2 (160); Pretto 11-2 (160); Battaglia 1-0 | Dunn 4-1 | BufGrove-2 (160); Lyons-1; Palatine-3 (160); OPRF-1 (160); Reg-1 |
HM | Joe Dunn | Sr | Waukegan | White TF; Rangel 5-3 OT; Gacek 4-1 | Rangel 12-1 | CSL-1; Reg-1 |
HM | Abel Rangel | Jr | Wheeling | Liebforth 5-2; Soraghan 3-2; Wright TF; Ja. McGuire F; Clifford 7-2; Dunn 12-1 | Dunn 5-3 OT | Barrington 3; GlenbrookS-2; MSL-3; Reg-2 |
HM | Bryce Lumzy | Jr | Dixon | Shaw (ICW) 2-1; Meza (CA) 11-9 OT; Hinzman 7-2, 7-4, 5-0 | Reynolds F; Hinzman 7-4; Hubbard 5-3; Bird fft | Riverdale-1; NCIC-1; Reg-2 |
HM | Jeff Abney | Sr | Romeoville | Ellingwood 15-3 (145); Martin 4-3 (145); Czarnecki dflt | Munro 5-4; Olin 12-5 (152) | Stagg-2 (145); LakePk-2 (145); Batavia-2; SubP-1; Reg-1 |
HM | Shawn Corwin | Jr | Yorkville | Bird 4-2; Hinzman 6-5; Odeen TF | Olin 3-2; Hinzman 8-0 | Yorkville-3; WSun-1; Reg-1 |
HM | Peter Lovaas | Sr | OPRF | Robbins 10-5, OTF; Soraghan 4-1; Battaglia 6-5 | Martin 6-5 | OPRF-1; Reg-1 |
HM | Bill Battistone | Sr | Carmel | Kirincic 3-2; Wright 5-3 | Geneva-2; ESCC-1; Reg-3 | |
HM | Sheldon Hubbard | Sr | Sterling | Roth 5-2; McGuire dflt; Liebforth 5-4; Lumzy 5-3; Hinzman 4-3 | Liebforth 4-2 | Sterling-1; HinsdaleC-6; Batavia-2; Reg-3 |
HM | Jake Constant | Jr | S Lanphier | Urbana-1; Reg-1 | ||
HM | Sharahm Sattariaghdam | Sr | Niles N | Reg-1 | ||
HM | Tim Kirincic | Sr | W Chicago | Battistone 3-2; Pena 12-4; King 12-6; O'Connor 9-3 | S. Spellman 3-1; Ch. Hope 6-1 | WeGo-1 (OW); Geneva-3; Lisle-3; DVC-3; Reg-1 |
HM | Chandler Hope | Sr | Glenbard N | Springer 6-2; Bannon 7-2; Kirincic 6-1 | Conant-2; Reg-2 | |
HM | Joby Bodi | Jr | Richmond Burton | Reg-1 | ||
160 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Bryan O’Connor | Sr | Glenbard N | Reynolds 5-2; Dace 4-0 OT; Dunn 4-0; Olin 5-1; C. Graeber 16-5; Savegnago 15-7 | Conant-1; Ironman-6; DVC-1; Reg-1 | |
2 | Eric Pretto | Sr | Sandburg | Givens 5-3; Feltson 3-1 OT (171) | Smith F; Hecox 6-3; Gacek 11-2 | Wheeling-1; Dvorak-1; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Jake Kimberlin | Sr | Bishop Mac | Kraft 8-6; Perez F | Hodge F; Satinsky F; Brewer 4-3; Osborn 8-4; Reynolds D, 4-3; Valentine dflt | Yorkville-1; MahS-1; CCL-1 (OW); Reg-1 |
4 | Brenton Valentine | Sr | Morris | Satinsky 11-7; Kimberlin dflt | C. Graeber 7-1; Downey 5-2; Satinsky 14-2 | Pontiac-1 (171); RichE-1 (171); Batavia-1; SubP-1; Reg-2 |
5 | Andrew Brewer | So | Mahomet | Togher 5-3 OT (171); Kimberlin 4-3 | Legorreta 6-4 (171) | Springfield-1 (171);Dvorak-7 (171); Morton-1; MahS-2; Reg-1 |
6 | Brian Reynolds | Jr | Providence | O'Connor 5-2; Roth 5-4; Garbis 9-7; White 9-2; Kimberlin D, 4-3 | Downey 6-2; Moses 7-0, 10-2; Osborn 7-5 | Conant-2; Dvorak-8 (152); Geneseo-1; CCL-1; Reg-1 |
7 | Frank Savegnago | Sr | St Charles E | Gonzalez F (171); McMurray 4-3 (171); Szablewski 12-10; O'Connor 15-7 | Close 7-2 (171); Kovach 4-3; Szablewski 7-5 | Conant-1 (171); Palatine-3 (171); GW-1; Upstate8-2; Reg-2 |
8 | Gage Szablewski | Sr | Lake Park | Dace 7-2; Savegnago 7-5 | Neiberger F; Sesso 7-3; T. Reed 6-3; Savegnago 12-10 | Fenton-1; Upstate8-1 (OW); Reg-1 |
9 | Nick Kein | Sr | Geneva | Williams 6-5; Bryant 4-3; Kovach 2-1 | Sesso 3-2; Smith 6-3; Dace 7-3; Walkington 4-2; Moses 3-0; Jorgensen 8-0 | Barrington-1; Geneva-2; WSun-2; Reg-2 |
10 | Bryce Givens | Jr | Hononegah | Finkenbinder 11-9 OT; Hecox F, F | Walkington TF; Jorgensen 7-4; Pretto 5-3; Hecox 5-3 | Harvard-2; Sycamore-2; Reg-1 |
11 | Sterling Hecox | Fr | MP Harlem | Pretto 6-3; Garvin (ICW) 10-9; Givens 5-3 | Finkenbinder 1-0; T. Reed 14-6; Dace F; Santiago 13-2; Givens F, F | HoffEst-1; Dvorak-5; Sycamore-1 (OW); NIC9-1; Reg-2 |
12 | Taylor Osborn | Jr | St Rita | Ruettiger 6-3; L. Miller 4-3 (171); Kimberlin 8-4 | Caifano 6-5; Barbour 8-4; Hey 8-6; Foreside 3-2; Moses 7-6 | Dvorak-2; CCL-3; Reg-1 |
HM | Robert Barbour | Jr | Mt Carmel | Sesso 4-1; Osborn 8-4 | Sesso F; Smith 6-3 | Prospect-3; Dvorak-5; Reg-1 |
HM | Jon Sesso | Sr | Barrington | Kein 3-2; Barbour F; Moses 5-2; Szablewski 7-3 | Smith 5-1, F, 6-1; Gonzalez 6-2, 3-2; Barbour 5-1; Foreside DQ; Barbour 4-1; Ruettiger 2-1; Aleksiak 6-3; Williams 11-3 | Barrington 3; Prospect-1; Dvorak-3; MSL-1; Reg-1 |
HM | Ryan Williams | Jr | Carmel | Graves 7-0 (171); Wrobel 8-2; Sesso 11-3 | Kein 6-5 | Carmel-1 (171); Geneva-1; ESCC-1; Reg-2 |
HM | Jimmy Perez | Sr | Mascoutah | Jorgensen 3-2 | Fister 9-2; Kimberlin F | Glenwood-1; Mascoutah-1; Reg-1 |
HM | Kris Kovach | Sr | Oswego | Wrobel 13-12; Savegnago 4-3; Satinsky 7-2; Jorgensen 6-0 | Bannon 4-3; Sauer 6-3; Gacek 8-2; Kein 2-1 | DGS-1; Palatine-2; Kaneland-4; Reg-1 |
HM | Jason Bryant | Sr | Rochelle | Kovach 3-2; Fundell F | Satinsky F; Jorgensen F, F; Kein 4-3 | Sterling-2; Kaneland-5; WSun-1; Reg-1 |
HM | Dan Satinsky | Sr | Plainfield S | Bryant F; Kimberlin F; Deufel 9-7 OT; Valentine 14-2 | Kovach 7-2; T. Reed 9-6; Valentine 11-7 | Sterling-3; Yorkville-2; Kaneland-1; SubP-2; Reg-3 |
HM | Carl Foreside | So | Montini | Osborn 3-2 | Dace 11-4; Zaucha 11-3 | Reg-1 |
HM | Michael Dace | Sr | Grant | Kein 7-3; O'Connor 4-0 TB; Walkington 1-0; Hecox F; Foreside 11-4 | Lee F; Smith 5-0; Ganjani 10-0; Moses 5-0; Szablewski 7-2 | Barrington-2; GlenbrookS-1; Sycamore-5; NSub-1; Reg-1 |
HM | Fred Moses | So | Br Rice | Reynolds 7-0, 10-2; Kurczynski (IN) 13-3; Dace 5-0; Kein 3-0; Osborn 7-6 | Gacek 10-6; Sesso 5-2 | BufGrove-1; RichE-2; Geneva-3; CCL-4; Reg-1 |
HM | Terrell Reed | Jr | Elgin | Szablewski 16-6, 6-3; Hecox 14-6; Satinsky 9-6 | Gonzalez 7-5; Garbis F; Szablewski 16-5 | HoffEst-2- LakePk-1; Kaneland-2; Upstate8-3; Reg-3 |
HM | Mike Santiago | Sr | Jacobs | Lee F; Walkington 8-1; Hecox 13-2; Jorgensen 6-2 | Garbis F; Ospina F; Gonzalez 7-5; Szablewski 16-5; Walkington 4-1 | Rockf E-1; LakePark-1; Sycamore-4; FoxV-1; Reg-1 |
HM | Alex Walkington | Sr | Woodstock | Garbis 7-2; Kein 4-2; Santiago 4-1 | Santiago 8-1; Dace 1-0; Jorgensen F, 3-2; Finkenbinder 10-6 | Barrington-7; Harvard-3; Reg-2 |
HM | Troy Jorgensen | Sr | Kaneland | Larsen F; Walkington F, 3-2; Kein 8-0; Bryant F, F | Perez 3-2; Givens 7-4; Kovach 6-0 | Sycamore-3; Kaneland-3; Reg-2 |
HM | Danny Deufel | So | Plainfield C | Loomis 6-4 | Satinsky 9-7 OT | SubP-2 (171) |
HM | Dan Stafford | Sr | Galesburg | Schwager 5-1; Hinzman 10-4 | Hodge 1-0, 6-2 | Riverdale-1; Metamora-1; Lincoln-1; Reg-1 |
HM | Chandler Hope | Glenbard N | Bannon 7-2; Springer 6-2; Hudson 9-4; Coluzzi 5-1 | Conant-2 (152) | ||
HM | Lance Fister | Jr | Edwardsville | Perez 9-2 | Mascoutah-2 | |
HM | Matt Bannon | Jr | Minooka | Roth 10-1; Kovach 4-3; Moses 6-5 | R. Reed 7-2 | |
HM | Matt Smith | Jr | Wheeling | Kein 6-3; Sesso 5-1, F, 6-1; Pretto F; Dace 5-0 | Garbis 8-4; Wrobel 5-4; Aleksiak 5-2; Zaucha 5-2 | Barrington-4; GlenbrookS-2; Reg-1 |
HM | Bijan Ganjani | Sr | Niles W | Dace 10-0 | Zaucha 8-3 | GlenbrookS-3; CSL-1; Reg-1 |
HM | Jesse Gonzalez | Sr | Schaumburg | Neiberger 7-5; T. Reed 7-5; Aleksiak 6-3 | Zaucha dflt, 8-5 | WWS-1; LakePk-2; MSL-3; Reg-1 |
HM | Brandon Zaucha | Sr | Prospect | Nolan 5-3 (171); Garcia 12-5 (171) ; Kniesel F, 4-2 (171); Kraft 9-7 (171); Ganjani 8-3; Foreside 11-3; Smith 5-2; Gonzalez dflt, 8-5 | Myers 9-4 (171); Shoot 5-4 (171); Camacho 7-1 (171); Vargas 3-0 (171); Legorreta TF (171) | Barrington-5 (171); Prospect-2 (171); MSL-4; Reg-2 |
HM | Allen Lee | Sr | Cary Grove | Dace F | Santiago F | Barrington-6; Reg-3 |
HM | Kyle Hanner | Jr | E. Alton | Speckman 6-3 | Byrum F | CM-1; Jerseyville-1; Unity-2; MO-1; Reg-1 |
HM | Kevin Hodge | Sr | Alleman | Kraft F; Stafford 1-0, 6-2 | Reg-2 | |
HM | Austin Phelps | Sr | Taylorville | Reg-1 | ||
HM | Chris Graeber | Jr | Naperville C | Carroll 12-10 OT; Miller 8-7; Valentine 7-1 | HinsdaleC-2; Batavia-2; DVC-1; Reg-1 | |
HM | Tyler Neiberger | So | Wheaton N | Szablewski F | Fenton-3 | |
HM | Ronald Reed | Sr | Chicago Hope | Reg-3 | ||
HM | Ken Aleksiak | Sr | Conant | Zaucha 4-3; Gonzalez 3-2 TB | Gonzalez 6-3 | MSL-5; Reg-3 |
171 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Mike Benefiel | Sr | Montini | Doyle 14-5; Gambrell (ICW) 12-4; Treat F | Ironman-1; Dvorak-1; Cheesehead-1 (OW); Reg-1 | |
2 | Jordan Blanton | Jr | Richmond Burton | Carlson TF | Richmond-Burton-1 (189); Clinton-1; Geneva-1; BNC-1; Reg-1 | |
3 | John Doyle | Sr | Sandburg | Benefiel 14-5 | Nolen 7-1; Togher 7-1; D. Miller 1-0; Wahrman 4-2 | Wheeling-1; Dvorak-3; SWSub-1; Reg-1 |
4 | Jim Kernats | Sr | Reavis | Treat 6-0; Nolen F | Reg-1 | |
5 | Roy Feltson | Sr | Glenbard N | Ruettiger F; Bruce 5-1 (189); Gonzalez 5-3 | Ruettiger 3-2; Pretto 3-1 OT; Gonzalez 6-5; Diamond TF | Conant-3; DVC-1; Reg-1 |
6 | Mario Gonzalez | So | W Aurora | Feltson 6-5 | Savegnago F; Feltson 5-3; Myers F | WWS-1; DVC-2; Reg-1 |
7 | Justin Carlson | Sr | Warren | Blanton TF | Garcia 5-3; L. Miller 12-3, 7-3 | NSub-1; Reg-2 |
8 | Joe Graves | Sr | Niles ND | D. Miller 5-1; McMurray dflt | HoffEst-1; GW-1; OPRF-1; ESCC-1; Reg-1 | |
9 | Casey McMurray | Sr | Lyons | Graves dflt | Savegnago 4-3; Garcia 6-2 | Lyons-1; Palatine-1; OPRF-2 |
10 | Danny Miller | Sr | Hoffman Estates | Kneisel 5-4; Graves 5-1; Myers 11-7; Doyle 1-0; Garcia 11-9 | Nolan 8-7; Graeber 8-7; Brewer 18-9; Kneisel 9-4; Garcia 3-1 OT | Barrington 3; HoffEst-2; Dvorak-4; MSL-1; Reg-1 |
11 | David Close | Sr | Ottawa | Savegnago 7-2 | Ruettiger 10-6; Loomis 5-4 | Conant-2; Yorkville-1; Princeton-1; NCIC-1; Reg-1 |
12 | Ben Treat | Jr | Edwardsville | Benefiel F; Stocks 6-2; J. Kernats 6-0 | Shroyer F; Grant F | Mascoutah-1; Cheesehead-2; MahS-3; Reg-1 |
HM | Brett Grant | Sr | Civic Memorial | Penny F (189); Robinson 6-2 (189); Treat F | Robinson F (189); Rands 13-10 (189); Goedken 10-9 (189) | CM-1 (189); Sycamore-1 (189); Reg-2 |
HM | Chris Garcia | Sr | Palatine | Carlson 5-3; McMurray 6-2; D. Miller 3-1 OT | Kneisel F, 5-4; Shoot 10-0; Carroll 6-5; Zaucha 12-5; D. Miller 11-9 | Hinsdale S-2; Barrington-1; Palatine-2; MSL-2 |
HM | Kyle Drummond | Jr | Mattoon | Ward 3-2 | Big12-1; Reg-1 | |
HM | Brandon Ward | Fr | Champaign Central | Drummond 3-2 | Glenwood-1; Metamora-1; MahS-1; Big12-2; Reg-1 | |
HM | Billy Diamond | Jr | St. Charles E | Feltson TF | Myers F | Upstate8-1; Reg-2 |
HM | Jeremiah Myers | Jr | Waubonsie V | Zaucha 9-4; Togher 4-1; Diamond F; Gonzalez F | D. Miller 11-7 | Upstate8-2; Reg-2 |
HM | David Togher | Sr | Providence | Kneisel 6-0, 3-0; Doyle 7-1; Kendall 7-5 | Brewer 5-3 OT; Myers 4-1; Nolen 3-1 | Dvorak-6; CCL-2; Reg-1 |
HM | Stephen Graeber | Sr | Naperville N | McSweeney F (189); Mahy 13-6 (189); Doyle 11-5; Wahrman 5-3; Adeszko 8-5 | Adeszko 9-7; Carroll 7-2 OT | DVC-3; Reg-1 |
HM | Todd Carroll | Sr | Downers South | Garcia 6-5; Cicinelli 17-8; Graeber 7-2 OT | Graeber 12-10 OT | HinsdaleS-4; DGS-1; HinsdaleC-1; Sycamore-3; Reg-2 |
HM | Mike Nolen | Jr | St Rita | Kniesel 6-4 OT; Miller 8-7; Togher 3-1; J. Kernats F | Zaucha 5-3 | Barrington-4; Geneseo-2; Reg-2 |
HM | Eric Loomis | Sr | Minooka | Kickels F (189); Smith F (189); Nolen 5-1; Close 5-4 | Bell 9-0 (189); Deufel 6-4 | HinsdaleC-3 (189); Palatine-1 (189); Geneseo-5; SubP-1; Reg-2 |
HM | Logan Miller | Jr | Libertyville | Carlson 12-3, 7-3 | Osborn 4-3 | NSub-2; Reg-1 |
HM | Broc Kundert | Sr | Freeport | White 6-1 (189); Smith 12-4 | RockfE-2; NIC9-2; Reg-1 | |
HM | Jeremy Camacho | Sr | Jacobs | Kniesel 13-2; Shoot 7-4; Zaucha 7-1; Kroening 13-3 | Wrobel 15-12 | Barrington-7; FoxV-3 |
HM | Abe Phillips | Sr | Washington | Reg-1 | ||
HM | Loren Legorreta | Sr | Dekalb | Brewer 6-4; Kroening 5-4 | Fenton-1; Harvard-2; WSun-1; Reg-1 | |
189 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Jerome Ward | Sr | St Rita | Fagiano 4-3 | Grimes 10-0; McEntee 6-1 (215); Schoen 6-4 (215); Kowalczuk 7-3 (285); Penny 8-3; Donovan 7-3 | Dvorak-1; Geneseo-1; CCL-1; Reg-1 |
2 | Scott Penny | Sr | Granite City | M. Smith 7-5 OT (215); Ward 8-3 | Grant F; Miller F; Kull 3-2 TB; Robinson 9-1, F | Springfield-1; Geneseo-2; Reg-1 |
3 | D.J. Bruce | Sr | Naperville N | Walker 5-3, 3-2 (215) | Brooks F; Howlett 3-2; Grubba 16-3, TF; O'Mara F (215); Feltson 5-1 | Conant-1 (215); LakePk-1; DVC-2 (215); Reg-1 |
4 | Peter Zintak | Jr | Prospect | Fagiano 13-5 | Lewis F; Kneisel 3-1 | Barrington-2; Prospect-1; MSL-1; Reg-1 |
5 | Dan Grimes | Jr | Montini | Fagiano 6-4; Ward 10-0; Williams dflt | Lukowski 4-3 TB | Ironman-7; Dvorak-2; Cheesehead-8; Reg-2 |
6 | Austin Kull | Jr | Normal Comm | Penny 3-2 TB; Kruzan 5-4 | White 5-4, 9-4; Mahy F; Kurtz | Springfield-2; NormalU-1; Big12-1 (OW); Reg-2 |
7 | Gavin Kurtz | Sr | Ottawa | Kull | Goedken 12-4; Smith F | Conant-1; Yorkville-1; Princeton-1; NCIC-1; Reg-1 |
8 | Mike Lukowski | Jr | Dundee-Crown | Keating (215); Grimes 4-3 TB | Smith 14-6; Davis 9-4; Rands 2-1; Beers 6-5 (215); Kneisel 3-1 | HinsdaleS-3 (215); Harvard-1; Dvorak-3; FoxV-1 (215); Reg-1 |
9 | Gordon Kickels | Jr | Lemont | Fagiano 8-2; Musialek 4-1 OT | Rands 13-3; Kernats F, 8-2; Loomis F; Donovan 5-2, 4-2; Bell 13-2 | Barrington-3; HinsdaleC-2; Batavia-1; SSub-1; Reg-1 |
10 | Jake Vetter | Sr | Richmond Burton | Clinton-1; Geneva-1; BNC-1; Reg-1 | ||
11 | Jake Goedken | Sr | Kaneland | Tristan 13-11 (215); Kurtz 12-4 | Owens 9-6 (215) | Sycamore-2; Kaneland-1; WSun-1; Reg-1 |
12 | Paul Rands | Jr | Cary Grove | Kickels 13-3; Ward 5-2, Lukowski 2-1 | Katzenberger 10-6; Smith 18-6; Davis | Dvorak-4; Sycamore-3; FoxV-1; Reg-1 |
HM | AJ Smith | So | Marist | McAleer; Lukowski 14-6; Rands 18-6; Kurtz F; Grubb 7-6 | Loomis F | Dvorak-5; MahS-3; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Brent Kruzan | Sr | Canton | White 3-1 | Kull 5-4 | MidI-2; Reg-1 |
HM | Mike Eldridge | Sr | Glenbard N | Bell 4-1; Musialek 3-2 OT; Moreno 3-1 | DVC-1; Reg-1 | |
HM | Trovelle Musialek | Sr | W Aurora | Eldridge 3-2 OT | Kernats 5-0; Kickels 4-1 OT; Bell 5-3 | HinsdaleC-1; DVC-2; Reg-1 |
HM | Willie Edmond | Sr | Rich East | Donovan 3-2; S. Kernats 6-5 | HinsdaleS-1; RichE-1; SICA-1; Reg-1 | |
HM | George Donovan | Jr | Argo | Edmond 3-2; Kickels 5-2, 4-2; Ward 7-3 | Kernats 2-1; Grubba 7-4 | Batavia-2; SSub-2; Reg-2 |
HM | Luke Moreno | Sr | Bartlett | Garcia 11-4; Kickels 15-2; Schaefer 10-6; Eldridge 3-1 | Bell 11-9; Grubba F | WWS-1; Batavia-3; Upstate8-2; Reg-2 |
HM | Adam Schaefer | Jr | St Charles E | Moreno 10-6 | Upstate8-1; Reg-3 | |
HM | Artie Grubba | Sr | Romeoville | Bruce 16-3, TF; Donovan 7-4; Moreno F | Kernats F | Stagg-3; LakePk-2; Batavia-4; SubP-1; Reg-2 |
HM | Jeff White | Sr | Metamora | Kull 5-4, 9-4 | Kundert 6-1; Kruzan 3-1 | RockE-1; Metamora-1; NormalU-2; MidI-1; Reg-1 |
HM | Ryan Robinson | So | Collinsville | Grant F; Barfield F; Penny 9-1, F | Grant 6-2 | CM-2; Mascoutah-1; Reg-2 |
HM | Tim Kamp | Sr | E. Alton | Jerseyville-1; Unity-1; MO-1; Reg-1 | ||
HM | David Kneisel | Sr | Barrington | D. Miller 5-4; Nolan 6-4 OT; Zaucha 4-2, F; Camacho 13-2; Sersiev F; Blume F; Togher 6-0, 3-0; Zintak 3-1; Lukowski 3-1 | Garcia F, 5-4; Miller 9-4 | Barrington-2; Prospect-1; Dvorak-5; MSL-2; Reg-2 |
HM | Marc Harris | Sr | Deerfield | Reg-1 | ||
HM | Nick Yurek | Sr | Loyola | |||
HM | Vinnie Lewis | Sr | St.Ignatius | Zintak F | Prospect-2 | |
HM | Jake Miller | Sr | Belleville Althoff | Robinson TF; Penny F | Mascoutah-2 | |
HM | Art Bell | Sr | Glenbard E | Moreno 11-9; Musialek 5-3; Kickels 13-2; Eldridge 4-1 | Urbana-1; DVC-3 | |
HM | Joe Mahy | Jr | Lincoln Way C. | Kull F | Graeber 13-6 | HoffEst-1; NormalU-3; Reg-1 |
HM | Steve Kernats | Sr | Reavis | Grubba F; Stoeckigt 9-2; Kickels F, 8-2; Musialek 5-0; Edmond 6-5; Donovan 2-1 | Stagg-5; RichE.-2; SSub-3; Reg-3 | |
215 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Christian Brantley | Sr | Mt Carmel | Goebel 4-3 TB (285) | Walsh 17-6 (285); Goebel 3-1 OT (285); Compton F (285); Brandt 15-4; McEntee 5-4 | Prospect-1 (285); Dvorak-2 (285); CCL-1 |
2 | John Schoen | Sr | Marist | Fagiano 3-2; Ward 6-4 | Winel 9-6, dflt; Ryan 7-2; O'Mara F; McEntee 14-3; Fagiano 3-2, 11-9 | Dvorak-2; MahS-1; ESCC-1 (OW); Reg-1 |
3 | Joe Fagiano | Sr | St.Patrick | Schoen 3-2, 11-9 | Grimes 6-4; Zintak 13-5; Rands TF; Kickels 8-2; Ward 4-3; Schoen 3-2; Keating 10-2; M. Brooks F | Barrington-1 (189); BufGrove-1 (189); Dvorak-1; ESCC-2; Reg-1 |
4 | Pat Walker | Jr | Glenbard E | Bruce 5-3; Estrada F; Moody 3-2; Bruce 3-2; Winel 5-1 | WWS-1; Palatine-1 (OW); Urbana-1; DVC-1; Reg-1 | |
5 | Ethan Winel | Sr | Montini | Schoen 9-6, dflt; Walker 5-1 | Corsello F; Poyner F; Brandt F; Ryan 6-5; McEntee F | Ironman-4; Dvorak-3; Cheesehead-1; Reg-2 |
6 | Ben Apland | Jr | Downers South | Keating F; Onyegbule TF, F; Dunning 4-0 | DGS-1; HinsdaleC-1; Sycamore-1; Reg-1 | |
7 | Martin Smith | Sr | Quincy | Penny 7-5 OT | Pontiac-1; Mascoutah-1; Lincoln-1; Reg-1 | |
8 | Chris Dunning | Sr | Streamwood | Apland 4-0 | Howlett TF; Narel 7-1; Corsello 6-3 | LakePk-1; Batavia-1; Upstate8-1; Reg-1 |
9 | Chris Larsen | Sr | Round Lake | Brewer 10-6; Champion 10-4 | NSub-1; Reg-1 | |
10 | Kevin Compton | Jr | Buffalo Grove | Compton F; Clinton 8-0 (285); Brantley F | Lapointe; Bruno; Sayre dflt | BufGrove-2 (285); GlenbrookS-1; MSL-1; Reg-1 |
11 | Marty Vancil | Sr | Metamora | Ferguson F | Metamora-1; NormalU-1; MidI-1; Reg-1 | |
12 | Mike McEntee | Sr | Providence | Brandt 7-5, 5-3; Ryan F; Poyner 6-3; Winel F; Ward 6-1; Barnett 3-2; Schoen 14-3; White 3-2; Brantley 5-4 | Sayre F; Owens 3-1; Rashid 2-1 | Dvorak-6; Geneseo-3; CCL-4; Reg-1 |
HM | Hamza Rashid | Sr | Plainfield C | Abdulai F (285); Brantley F; Jones 4-3 (285); McCarthy 9-1 (285); McEntee 2-1 | Shaub F (285); Hoy 11-3 (285); Lepionka 4-1 (285); Dahlman 3-2, 6-2 (285); Schepler F (285); Bachner 4-1 (285) | RichE-2 (285); SubP-1; Reg-2 |
HM | Rob Champion | Sr | Wauconda | Larsen 10-4 | Estrada 7-0, 2-1; Brandt F; Sayre F | Barrington-1; NSub-2; Reg-3 |
HM | John Brewer | So | Lake Zurich | Beers 8-3; Owens 4-3; Hoskiewicz dflt; Larsen 10-6; Estrada 3-1 OT | Estrada F | Palatine-4; NSub-4 |
HM | Alex Brandt | Sr | St Rita | Champion F; Dahlman 12-8 (285); McEntee 3-2 | Ryan 7-6; Vitzileos 6-0 (285); Sayre F; Brooks 15-1 | Barrington 3; Dvorak-4; Geneseo-5; Reg-1 |
HM | Jeff Sayre | Sr | Barrington | Champion F; Brandt F; Compton dflt | Beers 5-2; Brooks 7-3 | Barrington-2; Prospect-1; Reg-2 |
HM | Philip Howlett | Sr | Proviso E | Bruce 3-2; Dunning TF | Keating 13-1 | Conant-2; Fenton-1; LakePk-2 |
HM | Nick Beers | Sr | McHenry | Sayre 5-2; Wittman F; Monroy 3-2; Leon 2-1; Lukowski 6-5 | Corsello 8-2; Brewer 8-3 | Prospect-2; Sycamore-5; Batavia-5; FoxV-2; Reg-1 |
HM | Sam Ferguson | Sr | Champaign Centennial | Vancil F | Hinckley 6-1 (285) | Yorkville-1; Urbana-1 (285); Big12-1; Reg-1 |
HM | Ricky Barnett | Sr | Granite City | McEntee 3-2; Head F | Geneseo-2; Reg-1 | |
HM | Preston Poyner | Jr | Morton | Fagiano F; Winel F; Moody 7-3 | McEntee 6-3; Owens 8-4; Onyegbule F; Berger 15-12 | Dvorak-5; Morton-1; Urbana-3; Reg-1 |
HM | Mark Corsello | Sr | Maine South | Winel F; Beers 8-2; Dunning 6-3 | Ma F; Ryan 7-6, 7-6; Compton F | Prospect-3; HF-1; Batavia-2; CSL-1; Reg-1 |
HM | Kevin Ryan | Sr | Mt Carmel | Corsello 7-6, 7-6; Winel 6-5; Brandt 7-6; Schoen 7-2; Barnett 7-5 OT | Onyegbule 9-8 | |
HM | Wisdom Onyegbule | Sr | Bolingbrook | Apland TF, F; Ryan 9-8; Poyner F | Stagg-1; SWSub-1; Reg-2 | |
HM | Andrew O'Mara | WWS | Walker F; Onyegbule F; Schoen F; Bruce F | Keating 2-1 OT | WWS-2 | |
HM | Max Brooks | Sr | OPRF | Bruce F; Fagiano F | Wheeling-1; OPRF-1; Reg-2 | |
HM | Adnon Kasopovic | Sr | MP Harlem | Ma 3-1 | HoffEst-1; NIC9-1; Reg-1 | |
HM | Chris Owens | Sr | E Moline | Goedken 9-6; Kasopovic 13-3; Poyner 8-4; McEntee 3-1 | Freed 8-3 | Lyons-1; Morton-2; Geneseo-4; Reg-1 |
HM | Alex Keating | Sr | Hinsdale S | O'Mara 2-1 OT; Apland F; Howlett 13-1; Turner F | Brandt F | |
HM | Chris Narel | So | LincolnWay E | Lepionka F | McCarthy 6-3; Shaub; Dunning 7-1 | Stagg-2 (285); Batavia-3; Reg-1 |
HM | Mike Komperda | Sr | Yorkville | WSun-1; Reg-1 | ||
HM | Ryan Freed | Sr | Sterling | Phillips 5-3; Owens 8-3 | NCIC-1; Reg-2 | |
HM | Morgan Sanden | Jr | Deerfield | Reg-1 | ||
HM | Andy Head | Sr | Triad | Barnett F | Mascoutah-4 | |
HM | Ben Berger | Jr | Lincoln | Ma. Smith F; Poyner 15-12 | Lincoln-2; Reg-2 | |
HM | Mike Smith | Sr | Carbondale | Reg-1 | ||
HM | Jeffrey Ma | Sr | New Trier | Kasopovic 3-1; Compton F | WeGo-1 | |
285 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH | |
1 | Garrett Goebel | Jr | Montini | Brantley 3-1 OT | Durkin F; Rettke 4-0; Brantley 4-3 TB; Lyday F; Madison 4-1 | Ironman-1; Dvorak-1; Cheesehead-1; Reg-1 |
2 | Eric Rettke | Sr | Sandburg | Goebel 4-0 | Kowalczuk 2-1 OT; Cerillo 4-2, 4-1; Dahlman F; Rashid F; Hansen 5-1; Lepionka | Wheeling-1; Dvorak-3; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Dan Clinton | Sr | Carmel | Compton 8-0; Bledsoe 6-3; Hall 3-0; Durkin 4-1, F | BufGrove-1; Carmel-1; Geneva-1; ESCC-1 | |
4 | Pete Kowalczuk | Sr | OPRF | Rettke 2-1 OT; Ward 7-3 | Hansen 17-4; Sdregas 5-2 | Conant-1; WAllis-1; OPRF-1; Reg-1 |
5 | Dave Lembas | Jr | Montini | Rettke 7-3 | B. Brooks 3-1; Durkin F; Letton 5-1 | HinsdaleS-1; RichE-1; MahS-1 |
6 | Kevin McFarland | Sr | Batavia | Schepler 6-4 | Bledsoe F; Walsh 10-4; Schepler 10-1; Perez 5-1 | DGS-1; GlenbrookS-1; Batavia-1; WSun-1; Reg-1 |
7 | Mike Letton | Jr | Bishop Mac | Lembas 5-1 | Bachner F; McCarthy 7-4 | Yorkville-1; MahS-2; CCL-1; Reg-1 |
8 | Juan Perez | Jr | W Aurora | McFarland 5-1 | Hansen 12-10 OT, 7-1 | DVC-1; Reg-2 |
9 | Alex Hansen | Sr | Glenbard N | Kowalczuk 17-4; McCarthy 6-2; Perez 12-10 OT, 7-1; Rettke 5-1 | Conant-3; DVC-2; Reg-1 | |
10 | Nick Bledsoe | Sr | Wheeling | McFarland F; Clinton 6-3; Brantley F | Schepler F; LaPointe 7-3 | GlenbrookS-2; MSL-1; Reg-1 |
11 | Bill Durkin | Sr | Marist | Catalano; Goebel F; Lembas F; Clinton 4-1, F | McCarthy 6-3; Bruno 5-3; Dahlman F | MahS-3; ESCC-2; Reg-1 |
12 | Tyler Hall | Sr | Lakes | McCarthy 4-3 | Hoy 4-2, 5-3, 4-1; Clinton 3-0; Walsh 16-4 | Leyden-2; NSub-1; Reg-1 |
HM | Scott Hoy | Sr | Wauconda | Rashid 11-3; Hall 4-2, 5-3, 4-1 | Baird F; Sdregas | NSub-2 |
HM | Brian Brooks | Sr | Homewood Flossmoor | Lembas 3-1; Bruno 3-1 | Shaub 6-3; McCarthy 3-1 OT; Abdulai 6-5 | HinsdaleS-2; HinsdaleC-1; HF-1; Reg-2 |
HM | Cal McCarthy | Sr | Minooka | Durkin 6-3; Cerrillo 6-2 OT; Narel 6-3; Bachner F; B. Brooks 3-1 OT; Owens 5-2; Letton 7-4 | Hansen 6-2; Shaub 5-3; Hall 4-3; Rashid 9-1; Lepionka 4-1; Bachner 3-2 | HinsdaleC-4; Palatine-2; Geneseo-1; SubP-1; Reg-2 |
HM | Jeremy Shaub | Sr | Lockport | McCarthy 5-3; Rashid F; B. Brooks 6-3; Rettke F, F; Walsh F; Lepionka F | Cerrillo 3-1, 3-2; Woltman 5-1 | HinsdaleC-2; Sycamore-4; SWSub-4; Reg-1 |
HM | Adrian Cerrillo | Sr | Joliet | LaPointe 5-3; Shaub 3-1, 3-2; Rettke 4-2, 4-1; Petrov 3-1 OT | McCarthy 6-2 OT; Bachner 6-1; Lepionka 4-2 | WWS-5; SWSub-2; Reg-2 |
HM | Brian Lawson | Jr | Rich East | SICA-1; Reg-1 | ||
HM | Jason Bruno | Sr | Marian Cath | Compton 6-4; Durkin 5-3; Clinton 6-0 | B. Brooks 3-1 | GlenbrookS-2; ESCC-3 (285); Reg-1 |
HM | Ibrahim Abdulai | Sr | TF North | B. Brooks 6-5 | Rashid F | RichE-1; HF-2; Reg-3 |
HM | Greg Johnson | Sr | Sandwich | Sdregas 3-0, Lepperd 6-2; Vega 3-1 | Bachner 8-3, F; Plote 6-3 | Kaneland-3 |
HM | Jordan Walsh | Jr | McHenry | Brantley 17-6; McFarland 10-4; Hall 16-4; Sdregas 7-4 | LaPointe F; Shaub F; Sdregas 5-4 | Sycamore-3; Batavia-2; FoxV-2; Reg-1 |
HM | Jim Sdregas | Sr | Crystal Lake C | Kowalczuk 5-2; Hoy; Walsh 5-4 | Madison 5-2; Johnson 3-0; Walsh 7-4 | HoffEst-1; Harvard-1; FoxV-1; Reg-2 |
HM | Mike Bachner | Sr | Plainfield S | Cerrillo 6-1; Letton F; Johnson 8-3, F; Fabrizius 7-3; Rashid 4-1; McCarthy 3-2 | McCarthy F; Dahlman 3-1 OT | Sterling-1; Yorkville-3; Kaneland-4; SubP-2; Reg-3 |
HM | Colin Madison | Sr | Willowbrook | Sdregas 5-2; Goebel 4-1 | Madon 4-2 | LakePk-1; Reg-2 |
HM | Neal Dahlman | Sr | Providence | Rashid 3-2, 6-2; Durkin F; Gianni F; Bachner 3-1 OT | Schepler 9-6; Brandt 12-8 | Dvorak-5; CCL-3; Reg-4 |
HM | Jason Schepler | Jr | Sycamore | Rettke 10-3; Rashid F; Dahlman 9-6; Bledsoe F; McFarland 10-1 | Mason F; McFarland 6-4 | GlenbrookS-3; Dvorak-6; Sycamore-2; WSun-2; Reg-3 |
HM | Mike Lepionka | Jr | Stagg | Rashid 4-1; McCarthy 4-1; Cerrillo 4-2; Rettke | Narel F; Mason 4-2 | Stagg-1; Geneseo-3; SWSub-3; Reg-2 |
HM | CJ Mason | Sr | E Moline | Schepler F; C. Brooks F | Fabrizius 5-0; McCarthy 5-2; Neal 5-2 | Lyons-1; Palatine-1; Morton-1; Geneseo-4; Reg-1 |
HM | Mike Albanese | So | Naperville N | Reg-1 | ||
HM | Sean Newsome | Jr | Richards | Hall 4-2 | Leyden-1; SSub-1; Reg-3 | |
HM | Demarco Neal | Sr | Manual | Bohland OTF; Mason 5-2 | Frost 3-1 | Lincoln-1; Morton-2; MS6-1; Reg-1 |
HM | Jordan Valle | Sr | LaSalle Peru | C. Brooks 2-1 OT | Hinckley 2-1 | Springfield-1; NCIC-5; Reg-3 |
HM | Mikel Frost | Sr | Lincoln | Hinckley 5-1 | Reg-1 | |
HM | Paul Hinckley | Sr | Chatham | Ferguson 6-1; Frost 5-1 | Glenwood-1; Urbana-2; Reg-1 | |
HM | Ryan Whited | Sr | Jerseyville | Naylor F, F; Brand 11-10; Pugh 11-8 | CM-5; Jerseyville-1; Unity-1; Reg-2 | |
HM | Ben Fabrizius | Jr | Kaneland | Bachner 7-3 | Kaneland-1 | |
HM | John LaPointe | Jr | Fremd | Compton; Walsh F; Johnson F; Lepperd F; Bledsoe 4-2 OT | Walsh; Cerrillo 5-3 | WWS-1; Harvard-5; MSL-2; Reg-1 |
HM | Joe Madon | Sr | Lake Park | Madison 4-2; Hammon (WI) 7-1; Griffiths 3-1 | ||
HM | Alex Woltman | Jr | Wheaton N | Durkin F; Perez 7-4; Shaub 5-1 | Rashid F | |
HM | Joe Plote | Jr | DeKalb | G. Johnson 6-3 |