| 106 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Kirk Johansen | Sr | Glenbard N | Glenbard N | Donathan (OH) 8-2 | Kohlberg F; Povlick 13-2; Hughes F; McKenna 12-0; Rice F; Larson (MN) 12-4; McKee (MN) F; L. Hayes 9-2; Hartman 4-3; Van Poucke 15-2; O'Brien F | Conant-1;Dvorak-2; DVC-1; Reg-1 |
2 | Louie Hayes | Jr | Sandburg | Downers N | Woods 7-2; Madrigal 10-1; Johansen 9-2 | Keeley TF; Flagg 4-3; Keating 15-5; Kohlberg F; Larson (MN) 12-7; McKee (MN) 13-5; Cornelison (CA) 5-1; Rudsinski 12-1 | Wheeling-1; Hinsdale C-2; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Michael McGee | So | Plainfield E | Normal C | Povlick 3-1; Madrigal 5-4 | Verr TF; Rivera TF; Kedzie F; Utterback TF; Hartman 9-3; O'Brien 11-5; McDonald TF; Rice 6-2; Hughes 16-6; Povlick 3-2 | Plano-1; Palatine-1; LWE-1; OPRF-2; Reg-1 |
4 | Marcus Povlick | Jr | Plainfield N | Normal C | Johansen 13-2; Flagg 5-0; McGee 3-2 | "Emery 2-1, 5-3 OT; Kohlberg 8-1; Keating 6-0; Verr 4-0; McGee 3-1; Van Poucke 4-0; Abraham 4-2; Hughes 14-1" | Conant-3; Hoffman E-1; Kaneland-1; Reg-2 |
5 | Hazen Rice | Jr | Schaumburg | Glenbard N | Madrigal 8-3; Johansen F; McGee 6-2 | "Kohlberg 8-2, 7-1, F; Barker F; J. Hayes 7-6; Van Poucke F; Hartman 2-0" | Lake Park-1; Dvorak-3; LWE-2; MSL-1; Reg-1 |
6 | Darvell Flagg | Jr | Joliet W | Normal C | "Hartman 5-4 UTB, 4-2; L. Hayes 4-3" | "J. Hayes 14-5; Hughes 12-1; Faber 9-4; Donovan 8-1; Utterback 5-0; Povlick 5-0; Emery 13-6, 5-3; Rudsinski 1-0" | Barrington-2; Palatine-3; Reg-1 |
7 | Dylan Utterback | So | Deerfield | Barrington | Mitchell F; Hartman 10-0; McGee TF; Flagg 5-0; Spencer 9-7 OT | "Reckers F; Abraham 7-6, 7-5; Donovan 2-1; Hughes 5-1; Rudsinski 3-1; Rivera 14-5, ID" | Antioch-1; Hinsdale S-1; Palatine-4; CSL-1; Reg-1 |
8 | Kolbe O'Brien | So | St Charles N | Glenbard N | Gomez F (113); Holm F (113); Tortorice 6-5 (113); McGee 11-5; Ruffino F; Johansen F | Anderson 5-1; Abraham 8-1; Riordan 9-1; Ruffino F | Conant-2 (113); Rockford E-2 (113); Lake Park-1 (113); Reg-2 |
9 | Hermez Abraham | Sr | Niles N | Glenbard N | "Hartman F; Utterback 7-6, 7-5; O'Brien 8-1; Povlick 4-2" | Lynch F; T. Jackson 10-6; Hughes 9-3; J. Hayes F | Prospect-3; Glenbrook S-1; Kaneland-2; CSL-2; Reg-1 |
10 | Trenton Jackson | Jr | Moline | Normal C | Mullen 3-1 OT; Abraham 10-6; Faber 9-7; Szohr (WI) F | Kedzie F; Lynch 6-1; Faber 4-3; Verr 3-0; Spencer 3-1 OT; Mullen 3-1; Lee 8-5; Keeley 1-0; Schevikhoven (WI) 7-3; Depies (WI) 10-5 | Prospect-4; Sycamore-1; Sheboygan N (WI)-3; Reg-1 |
11 | Ian Mullen | Sr | McHenry | Barrington | Hartman 6-2; T. Jackson 3-1 | "Riordan 4-0; T. Jackson 3-1 OT; Keeley 5-4; Szlenk 11-2; Spencer 14-6, F; Thielk 8-2; Macias F" | Prospect-2; Sycamore-2; Batavia-1; FVC-1; Reg-1 |
12 | Zach Spencer | Fr | Huntley | Barrington | "Donovan F; Povlick 9-0; Arteaga F; Keeley 4-3; Spires (MO) F; T. Jackson 3-1 OT; Mullen 14-6, F" | "Egan 1-0; Padilla 6-5, 7-6; Arteaga F; Pargo 10-2; Tucker 1-0; Szlenk 6-4; Lee 8-5; Utterback 9-7 OT; Arroyo 5-4; J. Hayes DQ" | Harvard-3; Granite City-5; Sycamore-3; FVC-2; Reg-1 |
HM | Hassan Johnson | Fr | Brother Rice | Downers N | Madrigal 10-2 | "Muniz 2-1; Faber 5-1; Kohlberg 1-0; Emery 14-2, 4-2; Riordan 5-2; Egan 16-6" | Lake C (IN)-1; Hinsdale C-4; CCL-1; Reg-1 |
HM | Jake Keating | So | Naperville C | Downers N | Povlick 6-0; L. Hayes 15-5; Madrigal TF; Mitchell 13-3; Van Poucke 11-4 | "Hughes 7-2; Faber 6-5; Van Poucke 14-7, 10-5; Kohlberg 4-0; Williard 12-4; Edwards 10-2; Bass 5-2" | Hoffman E-3; Hinsdale C-5; Mahomet-1; DVC-3; Reg-1 |
HM | Charles Faber | So | Glenbard W | Glenbard N | Flagg 9-4; Johnson 5-1; Keating 6-5; T. Jackson 4-3; A. Jackson 4-3 | "T. Jackson 9-7; Van Poucke 6-3; Ogunsanya 3-2; McDonald 6-0; Muniz 2-1; Radcliff 5-4; Verr 6-0, 4-2; Donovan 4-2" | Glenbard W-1; Reg-1 |
HM | Nick Donovan | So | Glenbard E | Glenbard N | A. Jackson 10-2; Utterback 2-1; Flagg 8-1; Faber 4-2 | "Hughes 9-1, 6-4; Kedzie 4-1; Riordan 4-1" | Palatine-5; Urbana-1; Upstate 8-1; Reg-2 |
HM | Ben Emery | Fr | Providence | Normal C | "Hughes 6-4; Povlick 2-1, 5-3 OT; Donathan (OH) F; Verr 8-5; H. Johnson 14-2, 4-2; Flagg 13-6, 5-3" | "Rudsinski 3-2, 5-3; England (IA) 3-2; Egan 4-1, 7-3; A. Jackson 8-4" | Conant-7; Geneseo-1; CCL-2; Reg-2 |
HM | Anthony Jackson | Jr | Bloom | Normal C | Emery 8-4 | Donovan 10-2; Faber 4-3; Rudsinski 8-3 | DGS-AT; Rich E-1; Reg-3 |
HM | Jackson Kohlberg | So | Rolling Meadows | Glenbard N | "Johansen F; Povlick 8-1; Rice 8-2, 7-1, F; L. Hayes F; Johnson 1-0; Keating 4-0" | Lee F | Conant-5; Rockford E-1; Hinsdale C-6; Reg-2 |
HM | Lucas Van Poucke | Fr | Naperville N | Downers N | "Rice F; Gomez F (113); Keating 14-7, 10-5; Faber 6-3; Povlick 4-0; Johansen 15-2" | Kedzie 14-2; J. Hayes 9-2; Keating 11-4; Riordan 4-2 | Lake Park-3; Kaneland-3; DVC-2; Reg-2 |
HM | Jacob Hayes | Jr | Harlem | Barrington | Flagg 14-5; Rudsinski 2-0; Donathan (OH) F; Rice 7-6; Henze 13-1 (113); Abraham F; Van Poucke 9-2; Spencer DQ | Rudsinski F; Barker 10-3; Fambro F (113) | Barrington-5; Dvorak-4; Kaneland-4; NIC-10-1 (113); Reg-2 |
HM | Moises Rivera | Fr | Waukegan | Barrington | "Szlenk 5-2; Utterback 14-5, ID" | Keeley 6-5; Verr 7-5 | Sycamore-5; CSL-3; Reg-3 |
HM | Andrew Verr | Jr | Willowbrook | Glenbard N | "McGee TF; Povlick 4-0; McKenna 8-1, 5-1; Barker 4-3; T. Jackson 3-0; Rivera 7-5; Faber 6-0, 4-2" | Emery 8-5; McDonald F; Kedzie 9-2; Padilla 7-0 | Hoffman E-2; Dvorak-8; Sycamore-6; Reg-3 |
HM | Garrett Bass | Fr | Belleville W | Normal C | Diep (IN) 10-8; Keating 5-2; Ervin (KY) 7-0 | Hughes 4-0; Kinison 8-3 | Mater Dei (IN)-2; Mahomet-2; Reg-1 |
HM | Michael Lynch | Sr | New Trier | Barrington | Abraham F; T. Jackson 6-1; Woods 14-6; Muniz F; Klein (WI) F; Chaparro F; Ogunsanya 8-5; Cornelison (CA) F | Fiegel F; Peak (WI) 6-3 | Prospect-5; Mid-States (WI)-2 |
HM | Gannon Hughes | Fr | Oswego | Normal C | "Johansen F; Keating 7-2; Donovan 9-1, 6-4; Abraham 9-3; Flagg 12-1; Utterback 5-1; N. McDowell 3-0 (113); Bass 4-0; Macias 8-0; Povlick 14-1; McGee 16-6; Dwyer 10-0" | "Emery 6-4; Riordan 3-1, 4-2; Lee 13-0; Williard 10-2" | Conant-2; Glenbrook S-2; Palatine-6; Mahomet-5; Reg-4 |
HM | Joey Riordan | Sr | Metea V | Downers N | "Mullen 4-0; Hughes 3-1, 4-2; Greenberg 3-2; Johnson 5-2; Kedzie 8-2; Donovan 4-1; Villarreal 7-3; O'Brien 9-1; Van Poucke 4-2" | Egan 6-3 | Upstate 8-5; Reg-3 |
HM | Austin Rudsinski | Fr | Lincoln-Way C | Normal C | J. Hayes F; Emery 3-2; McKenna 4-1; Utterback 3-1; L. Hayes 12-1; Flagg 1-0; A. Jackson 8-3 | J. Hayes 2-0; Egan 2-0 OT; Barker 4-2 | Barrington-3; Dvorak-9; SWSub-2; Reg-4 |
HM | Joey Egan | Fr | Mt Carmel | Downers N | Riordan 6-3; Spencer 1-0; Barker F; Wohltman (FL) 8-7; Rudsinski 2-0 OT; Kazimir (OH) 9-0; Klein (WI) 13-1; Dwyer 7-5; Emery 4-1; Johnson 16-6 | | Pontiac-1; Cheesehead (WI)-11; CCL-3; Reg-2 |
HM | Kevin McDonald | Jr | Reavis | Downers N | Verr F; Faber 6-0; McGee TF; Ruffino 4-0; Muselman 3-1 | Pargo 6-3 | Stagg-1; Glenbard W-2; LWE-6; SSub-2; Reg-1 |
HM | Jackson Reckers | So | Quincy | Normal C | "Williard 6-0; Utterback F; Komitas 4-2; Steffensmeier (IA) TF; Hutchison 4-2 OT; Ward 4-2; Finch 7-1; Brassfield F; Hey (MO) F; McAteer (MO) F; Davis F; Aguirre (IA) F; Pargo 10-2, F; Yancey 6-3; Martinez F (113); Wilson 6-2 (113)" | Pargo 9-8 | Hinsdale S-4 |
HM | Jevon Pargo | So | Collinsville | Normal C | "Reckers 9-8; Yancey 10-5, F; McDonald 6-3; Finch F; Kinison 17-6; Lee 21-16; Williard 8-2; Sobol 9-2; Spencer 10-2; Keeley 6-0; Windsor (MO) F" | "Williard 9-8, F; Henseler 4-1; Reckers 10-2, F" | Stagg-2; Mascoutah-5; Granite City-11; Quincy-3; Reg-3 |
HM | Hunter Vester | So | Yorkville | Normal C | | | |
HM | Tony Madrigal | Fr | OPRF | Glenbard N | Olivas (CA) 4-1; Woods 4-3; Schewe DQ | Rice 8-3; Keeley F; Stickley (OH) 6-0; Woods 2-0; Johnson 10-2; Keating TF; L. Hayes 10-1; Larson (MN) 9-1; Heller 6-2; Cornelison (CA) 9-1; McGee 5-4 | Ironman (OH)-3; Hinsdale C-3; OPRF-1 |
HM | Peter Ogunsanya | So | OPRF | Glenbard N | Faber 3-2 | Lynch 8-5 | |
HM | Markus Hartman | Fr | Barrington | Barrington | McGee 9-3; Rice 2-0; Johansen 4-3 | "Flagg 5-4 UTB, 4-2; Abraham F; Mullen 6-2; Utterback 10-0" | Barrington-1; Prospect-1; Palatine-2 |
HM | Sean McKenna | Fr | Marmion | Downers N | Kazimir (OH) 5-0; Salvatore (PA) 10-7; Johansen 12-0; Wohltman (FL) 4-2 OT | "Verr 8-1, 5-1; Rudsinski 4-1" | Dvorak-7 |
| 113 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jason Renteria | So | OPRF | Glenbard N | Moore (OH) 6-1; Mejia (CA) 4-2 | "Punke 9-3; Hart (OH) F; Rosen (OK) 10-7; Tumbarello F; Garcia F, TF, F; Jacquez 16-4; Wagner (IA) 7-5; Gliva (MN) 6-0; Rader TF" | Ironman (OH)-2; Hinsdale C-1; OPRF-1; Reg-1 |
2 | Austin Gomez | So | Glenbard N | Glenbard N | | Ramos TF; O'Brien F; Keating F; Jacquez 11-2; Gallardo 6-3; Silva (FL) 7-5; Gliva (MN) 7-5; Rathman (MN) F; Precin F; Assaf 13-5 | Conant-1; Dvorak-1; DVC-1; Reg-1 |
3 | Isaac Jacquez | So | W Aurora | Downers N | Gomez 11-2; Renteria 16-4 | Clough 25-13; Burlington 16-4; Precin 3-2 TB; Pisciotta (MO) 5-3; Woody (MO) 12-3; Tucker 11-0; Punke 3-1; Ariza 4-2 | Antioch-1; Hinsdale C-2; Granite City-1; Upstate 8-1; Reg-1 |
4 | Abdullah Assaf | So | Lockport | Normal C | Oliver (MO) 10-3; Kearney (OH) 3-2; Henze 8-6; Bianchi (WI) 14-7; Gomez 13-5 | "Guzior 4-2; Schlueter F; Poch F; Garcia 21-8; Burlington 4-2; Rader F; Silva (FL) 7-5; Lendt (IA) 7-2; Yant (IA) F; Schorr (MN) 4-1; Gallardo 5-3; Precin 6-5, 7-1; Ariza 12-2; England 14-4" | Dvorak-4; Cheesehead (WI)-2; SWSub-1; Reg-1 |
5 | Pat Walker | Jr | Downers N | Downers N | Augustyn 6-1 (120); C. Jacquez 8-6 OT (120); Jacobo 7-2 (120); Madonia 3-2 (120) | Ferencz 12-5 (120); Schloegel F (120); Lewan 8-2 (120); Stearns 16-4 (120); Sikula 18-4; Hollingsworth 9-0 | Conant-2 (120); Hinsdale C-5 (120); Batavia-1; Reg-1 |
6 | Britches Sikula | Sr | McHenry | Barrington | Walker 18-4 | "Ariza 5-0; J. Szlenk F; Punke 1-0; Stenger 4-2, 6-5; Dockendorf 3-0; K. Szlenk F" | Prospect-1; Sycamore-1; Batavia-2; FVC-1; Reg-1 |
7 | Robbie Precin | Fr | Sandburg | Downers N | "Punke F; Jacquez 3-2 TB; Rathman (MN) 5-0; Wagner (IA) 16-4; Gomez F; Assaf 6-5, 7-1; Mejia (CA) F" | "Buell 8-2; Garcia 6-2, 5-1; Poch 6-5, 5-2; Holm 9-2; Tumbarello F; Rader 1-0" | Wheeling-1; Hinsdale C-3; SWSub-2; Reg-1 |
8 | Josh Stenger | So | Huntley | Barrington | "Punke 3-1, 9-1; Tucker 6-4; Bronson (MO) 11-9; Sikula 4-2, 6-5; Harrier 4-2" | Guzior F; Fambro F; Wilcox 6-2; Martinez F; Szlenk 6-3; Clough 5-4; Gross 9-0; Rader 9-5 | Harvard-1; Granite City-6; Sycamore-3; FVC-2; Reg-1 |
9 | Axl Ariza | Sr | Metea V | Downers N | Sikula 5-0; Edelen F; Assaf 12-2; Jacquez 4-2 | Guzior 9-7; Sauseda F; Buell 3-1 | Glenbrook S-1; Palatine-2; Upstate 8-2; Reg-2 |
10 | Jaleel Hollingsworth | So | Proviso W | Downers N | Walker 9-0 | Clough 10-4; Garcia 7-3 | Hinsdale S-1; Rich E-1; Leyden-1; Reg-2 |
11 | Elias Garcia | So | Lyons | Downers N | "Poch 8-6; Precin 6-2, 5-1; Assaf 21-8; Renteria F, TF, F; Heller 8-7; Hollingsworth 7-3" | Beloach TF; Schlueter 8-5 | Barrington-2; Hinsdale C-4; OPRF-2; Reg-3 |
12 | Caleb Guzior | So | Mt Carmel | Downers N | Ariza 9-7; Assaf 4-2; Stenger F; Kearney (OH) 7-3; Henze 2-0; Silva (FL) 8-3; Schorr (MN) 8-3; Bianchi (WI) F; Lendt (IA) F | Burlington F; Gallardo 10-2; Ford (WI) 9-3; Garvey (WI) 6-1; Ramos F | Pontiac-1; Dvorak-6; Cheesehead (WI)-7; CCL-1; Reg-1 |
HM | Kyle Clough | So | Deerfield | Barrington | Jacquez 25-13; Hollingsworth 10-4; Edelen TF; Stenger 5-4 | "Poch 7-5, F; Burlington F" | Antioch-2; Hinsdale S-2; Palatine-3; CSL-1; Reg-1 |
HM | Jimmy Gallardo | Sr | N Notre Dame | Glenbard N | Gomez 6-3; Guzior 10-2; Assaf 5-3 | Giuliano 5-1; Tortorice 9-5 | Hoffman E-1; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Ben Schlueter | So | Edwardsville | Normal C | Oliver (MO) 5-1; Fusco (MO) F; Assah F; Beloach 2-0; Burlington 8-6 OT; Silva (FL) F; Suarez 8-4; Halverson (WI) F; Garcia 8-5; Ritter (MO) 6-3 | Moylan 10-4; Beloach 4-3 | St Charles W (MO)-1; Reg-1 |
HM | Vic Beloach | Sr | Belleville W | Normal C | McDowell 1-0; Garcia TF; Horty (IN) F; Luigs (IN) F; Wilsie F; Schlueter 4-3 | Womack 6-2; Schlueter 2-0; Tumbarello 17-5; Cook (KY) 4-0; Sauseda 9-5 | Hinsdale C-5; Mater Dei (IN)-5; Mahomet-3; Reg-2 |
HM | Austin Poch | So | Joliet W | Normal C | "Assaf F; Precin 6-5, 5-2; Clough 7-5, F; Buell F" | Garcia 8-6; Buell 9-7 | Barrington-1; Palatine-4; SWSub-5; Reg-1 |
HM | Alex Rader | Sr | Hononegah | Barrington | Thomas 10-8 (120); C. Jacquez 15-5 (120); Henze 7-5; Assaf F; Schmidt (NE) 5-4 (120); Smith (MN) F; Baker (IA) F; Holschlag (IA) 11-0; Henze 8-2; Renteria TF; Precin 1-0; Arias 13-5 (120); Stenger 9-5 | Eischens (MN) 14-6; Demo 7-4 (120) | Dvorak-7; NIC-10-2 (120); Reg-2 |
HM | Palidin Martinez | So | Moline | Normal C | Sims 7-5; Lobono 8-6; Stenger F; Koontz (WI) F | Reckers F; Burlington F | Sycamore-5; Sheboygan N (WI)-2; Reg-1 |
HM | Cody England | Sr | Plainfield C | Normal C | McFall 5-0 (120); Assaf 14-4 | | Reg-2 |
HM | Jacob Holm | Fr | Rolling Meadows | Glenbard N | Precin 9-2 | O'Brien F | Rockford E-1; MSL-1; Reg-1 |
HM | Jason Giuliano | Jr | Conant | Glenbard N | Huffmon 3-2; Ramos 16-6; Gallardo 5-1 | | Conant-4 |
HM | Tyler Burlington | Sr | Yorkville | Normal C | Piotrowski F (120); Datlovsky F (120); Preissing F (120); Jacquez 16-4; Assaf 4-2; Guzior F; Clough F; Ryan 10-9; Ramos 9-5; Martinez F | Price F (120); Sims F (120); Schlueter 8-6 OT; Staab F; Sauseda F; Weiss F | Barrington-6 (120); Mahomet-5; NI Big 12-1; Reg-2 |
HM | John Moylan | Jr | Granite City | Normal C | Jerge (IN) 9-7; McDowell 6-4; Schlueter 10-4; Betchan (OK) 9-3; Rivera (MO) ID; Perrone (GA) DQ; Ramos 10-8; Wegener (MO) 8-2; White (MO) F | | |
| 120 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Alex Madrigal | Sr | OPRF | Glenbard N | "Oliver 7-5 OT; Trout (NE) OTF, 8-0; Warner (OH) 4-0" | Swift 10-0; Piunti 5-0; Koan (MO) F; Mackall (OH) 5-3; Wilke TF; Villarreal 11-2; Jacquez 6-4; Schwarm (IA) 5-1; Jones (MN) 8-1; Lewan 13-0; Antonelli 9-1; Gilliland (CA) TF | Ironman (OH)-6; Hinsdale C-1; Reg-1 |
2 | Nick Lukanich | Jr | Marist | Downers N | Ward ID (126); Edelen 3-0; vanderMerwe (NJ) 5-0; Jones 4-2 | "Poniatowski F; Augustyn 6-1; Jones (MN) 6-3; Antonelli 5-1; Stearns 5-1, 7-0; Kelly (NJ) 7-2; Krueger 9-4; Rubino 7-3; Silzer 2-1" | Dvorak-3; LWE-1; ESCC-2; Reg-1 |
3 | Jake Silzer | Jr | St Rita | Downers N | Campos 4-0; Spray (WI) 1-0 UTB; Lukanich 2-1 | "Lewan 4-3, 4-0; Punke 3-1; Schuster (OH) 8-2; Lukanich 2-0; Cullen 3-2; Thomas 4-2 OT, 1-0, 5-1, 4-2; Louis (WI) 10-0, 6-0; Spray (WI) 3-1; Price 9-1" | Dvorak-1; Cheesehead (WI)-3; LWE-2; CCL-1; Reg-1 |
4 | Mike Cullen | Sr | Cary-Grove | Barrington | Silzer 3-2 | "Duh F (126); Stathakis 13-2; Piunti 13-1, 14-3; Redman F (126); Petersen 7-4, 7-1; Rohweder (IA) 1-0; Ponto F (126); Madonia F; Hooks F (126); Haywood F (126); Reel 7-2 (126); Swift F; Datlovsky TF" | Dvorak-2; Sycamore-1 (126); FVC-1 (126); Reg-1 |
5 | Carlos Jacquez | Sr | W Aurora | Downers N | Madrigal 6-4 | Poniatowski F; Wilke 10-5; Rader 15-5; Vincent 17-6; Augustyn 6-3; Stearns 11-4; Walker 8-6 OT; Broyles TF; Fleenor F; Miller (MO) 15-5; Doranski ID; Rubino 14-3; Doranski ID; Antonelli 11-2 | Antioch-1; Hinsdale C-2; Granite City-1; Upstate 8-1; Reg-1 |
6 | Patrick Augustyn | Sr | Glenbard N | Glenbard N | "Jacquez 6-3; Rohweder (IA) 5-3, 2-1; Lukanich 6-1" | "Piunti 7-5 OT, 3-2; Henderson 14-3; Sauseda F; Walker 6-1; Rubino 1-0; McSorley (MN) 7-0; Stearns 5-1; Datlovsky 9-1; Wilke F" | Conant-1; Dvorak-6; DVC-1; Reg-1 |
7 | Vinnie Piunti | Jr | Lincoln-Way C | Normal C | "Augustyn 7-5 OT, 3-2; Piotrowski 7-3; Madrigal 5-0; Schloegel 3-2; Cullen 13-1, 14-3; Stearns 2-1" | "Datlovsky F; Kanzler 5-4; Stearns 15-12; Wilke 10-2; Thomas F; Swift F, F; Ambry 7-3; Lewan 6-3; DiBenedetto 10-3, 4-2" | Barrington-2; Hoffman E-1; Dvorak-7; SWSub-2; Reg-1 |
8 | Danny Madonia | Jr | Conant | Glenbard N | Petersen 7-5 (126); Cullen F | "McFall 3-2; Milan 5-4 (126); Ferencz 3-2, 3-1; Ponto 5-2 (126); Carter 9-1; Edelen 3-1; Jacobo 10-3; Walker 3-2; Preissing 11-4" | Conant-3 (126); Lake Park-1; Leyden-1; MSL-1; Reg-1 |
9 | David Rivera-Kohr | Jr | Evanston | Glenbard N | Piotrowski 4-0 | Ferencz 5-3; McFall 3-2; Torres 1-0 (126); Poniatowski 12-2 | Glenbrook S-2; Evanston-1 (126); CSL-1; Reg-1 |
10 | Andrew McFall | Sr | Oswego | Normal C | Milliron 6-4 (126); Rubino 4-2; Madonia 3-2; Rivera-Kohr 3-2 | "Toepfer 6-5 (126); Milan 2-1 (126); Vincent F, F; Tortorice 4-3; Jones 7-2; Schutte 11-5; Durham 6-1; DiBenedetto 8-0; Wilke 8-3; England 5-0; Fleenor F; Price 8-2" | Conant-5 (126); Glenbrook S-3; Palatine-1; Mahomet-1; Reg-1 |
11 | Zach Villarreal | So | Lyons | Downers N | "Krause 6-1 (126); Yates TF (126); Madrigal 11-2; Rohweder (IA) 5-2; Leon (WI) 7-5; Mason (AZ) 6-4; Townsell 18-11, 15-6 (126)" | Milliron 10-3 (126); Fleenor F (126); Fuentes 9-8 (126); Warner F; Stearns 7-1; Jacobo 6-4; Barnes (IA) 19-10; Stratton 10-4 (126); Peisker 6-4 OT (126); Price 2-1 | Barrington-1 (126); Hinsdale C-3; Cheesehead (WI)-7; OPRF-2 (126); Reg-1 |
12 | Alex Preissing | Jr | Prospect | Barrington | "Piotrowski F, 9-1; Kanzler 4-2 OT; Madonia 11-4" | "Price 3-0; Burlington F; Schnell 7-6, 4-2" | Barrington-5; Prospect-2; MSL-2; Reg-1 |
HM | Caleb Schnell | Jr | Moline | Normal C | "Preissing 7-6, 4-2; Arias 3-2; Henderson 5-4" | "Broyles 4-0; Fleenor 17-6, 13-3; Kittleson F; Doranski 3-1; Sims 15-7; Datlovsky F; Henderson 4-1; Delaware 9-3; Lehman (WI) 9-1; Schutte ID" | Prospect-3; Sycamore-2; Sheboygan N (WI)-1; Reg-1 |
HM | Gage Datlovsky | Sr | Grant | Barrington | Piunti F; Dlugopolski 14-6; Saenz (CA) F; Schnell F; Augustyn 9-1; Cullen TF | Carter 7-0; Burlington F; Kanzler 3-2; Jacobo 1-0; Esquivel 5-0; Smith (UT) 7-5 OT; Dlugopolski 11-0; Riportella 7-3 | Barrington-3; Sycamore-5; NSub-1; Reg-2 |
HM | Derek Wilke | Sr | Naperville C | Downers N | Jacquez 10-5; Piunti 10-2; McFall 8-3; Augustyn F | Poniatowski 13-5; Warner 6-1; Carter 5-0 | Hoffman E-2; Mahomet-2; DVC-2 |
HM | Cody Ferencz | Sr | Jacobs | Barrington | "Walker 12-5; Madonia 3-2, 3-1; Rivera-Kohr 5-3; Piotrowski F" | "Ariza F, F; Henderson 9-7" | Conant-3; Urbana-1; FVC-2; Reg-1 |
HM | Marc Fleenor | Jr | Plainfield S | Normal C | "Villarreal F; Champagne 6-4; Schnell 17-6, 13-3; Krause F; Jacquez F; Griffin F; McFall F" | "Thurston F (126); Dale 10-4, 7-3 (126); Doege F (126); Wood 6-3; Berryman (MO) 6-5; Price F; Krueger F" | Barrington-2 (126); Plano-3 (126); Granite City-3; Batavia-3; Reg-2 |
HM | Matt Price | Sr | Hinsdale C | Downers N | Burlington F; Preissing 3-0; Lewan 11-5; Warner 5-4; Durham 7-2; Vincent F; Fleenor F; Silzer 9-1; Schloegel 3-1 OT; McFall 8-2; Villarreal 2-1 | "Carter 5-0; DiBenedetto 4-2, 8-6, 4-1" | Barrington-7; Palatine-5; LWE-5; Reg-2 |
HM | Jake DiBenedetto | So | Lincoln-Way E | Normal C | "Vincent 10-8; Champagne 16-7; Stathakis F; Price 4-2, 8-6, 4-1; McFall 8-0; Rubino 3-0; Piunti 10-3, 4-2" | "Stearns 4-2; Sims F; Schloegel 4-2, 4-2 OT" | Palatine-7; LWE-6; SWSub-3; Reg-2 |
HM | Kevin Stearns | Jr | Sandburg | Downers N | "Schloegel 3-0; Oliver 17-6; DiBenedetto 4-2; Piunti 15-12; Carter 8-2; Jacquez 11-4; Villarreal 7-1; Walker 16-4; Schwarm (IA) 16-4; Schmidt (NE) 7-4; Lukanich 5-1, 7-0; Augustyn 5-1" | Jacobo 2-1; Bess 11-5; Lewan 4-3; Gilliland (CA) 5-3; Schloegel 3-2; Piunti 2-1 | Wheeling-3; Hinsdale C-6; SWSub-1; Reg-2 |
HM | Joe Antonelli | Sr | Marmion | Downers N | "Mueller (TX) F; Robinson (DC) 6-1; Schuster (OH) 5-4; Lukanich F, 5-1: Schwarm (IA) 5-1; Jones (MN) 9-1; Gilliland (CA) 6-2; Lewan 6-0; Campos 1-0; Jacquez 11-2" | Thomas 2-1; Ambry 3-2; Rohweder (IA) 1-0; McSorley (MN) 2-1; Delaware 3-1; Carter 2-0; Ariza 15-7 | Dvorak-4; OPRF-3; Reg-2 |
HM | Alec Riportella | Jr | Mundelein | Barrington | Arias F; Datlovsky 7-3 | Dlugopolski 12-3; Delaware 16-4; Carter 4-3 | Sycamore-4; NSub-2; Reg-1 |
HM | Tanner Ambry | Sr | Edwardsville | Normal C | K. Hagan (MO) 5-3; Rohweder (IA) 6-3; Antonelli 3-3; Piunti 7-3; Spray (WI) 4-0; Mason (AZ) 11-4; Lewan 9-1; Fohey (MO) 7-2; Kline (MO) F; Durbin (MO) 4-3 | "Wood 4-1, 1-0; Sauseda TF; Schuster (OH) 3-2; Thomas 3-0; Demo 9-2; Broyles 2-1; Schutte 7-6" | Dvorak-8; Cheesehead (WI)-10; St Charles W (MO)-8; Reg-1 |
HM | Gabe Wood | Sr | Granite City | Normal C | "Pruitt (IN) 5-3 (126); Reel TF (126); Ambry 4-1, 1-0; DiBlasi (MO) 7-2; Guevara (KS) 9-6; Fleenor 6-3; Berryman (MO) 4-1; Quiroz 3-1; Warner 9-6; Ambrose 3-2; Fulton 1-0 (126)" | "Broyles 3-2 UTB, 3-1" | Granite City-7; Reg-2 |
HM | Connor Broyles | Jr | Alton | Normal C | "Schnell 4-0; Wood 3-2 UTB, 3-1; Miller (MO) 7-0; Jacquez TF; Ambry 2-1" | "Bernal 4-3; Palm 3-2; Schutte 10-2, F" | Mascoutah-1; Granite City-5; Geneva-1; Batavia-1; Reg-3 |
HM | Eric Carter | So | Stevenson | Barrington | "Kanzler 11-2, 3-1; Datlovsky 7-0; Price 5-0; Wilke 5-0; Madonia 9-1; Antonelli 2-0; Kerstein 3-1, 4-1; Riportella 4-3; Dlugopolski 7-0" | Stearns 8-2 | Barrington-8; Wheeling-1; Leyden-3; NSub-4; Reg-2 |
HM | Trevor Schutte | Jr | Quincy | Normal C | "Jacobo F; Broyles 10-2, F; McFall 11-5; Vincent 14-8; Swafford (IA) 5-4; Schnell ID; Ambry 7-6" | Sims F; Schloegel 7-5; Bernal ID | Hinsdale S-2; Mascoutah-2; Palatine-4; Quincy-2; Reg-4 |
HM | Brenden McGee | Jr | DeKalb | Barrington | Kanzler 5-4; Milliron 10-8 OT (126); Leppert 10-2 | "Duh 4-1 (126); Milliron 7-4 (126); Doranski 6-1, 9-0" | Hinsdale S-1 (126); NI Big 12-2 (126); Reg-3 |
HM | Yahya Thomas | So | Mt Carmel | Downers N | "Lewan 2-1 TB, 4-3 TB; Piunti F; Antonelli 2-1; Louis (WI) F; Silzer 4-2 OT, 1-0, 5-1, 4-2; Ambry 3-0; Barnes (IA) 4-3" | Rader 10-8 | Pontiac-1; Cheesehead (WI)-13; CCL-2; Reg-2 |
HM | Url Ariza | Jr | Metea V | Downers N | "Ferencz F, F; Piotrowski F; Tortorice 4-3; Durham F; Schloegel 6-4 OT; Rubino 10-2; Antonelli 15-7" | Vincent F; Doranski 4-0 | Conant-4; Upstate 8-3; Reg-3 |
HM | Andy Poniatowski | So | N Notre Dame | Glenbard N | Vincent 13-3; Jacquez F; Wilke 13-5; Lukanich F; Swift 11-4; Rubino 13-3; Jones F; Rivera-Kohr 12-2 | | Antioch-3; Hoffman E-3; ESCC-3; Reg-2 |
HM | Mike Doranski | Jr | Batavia | Downers N | "Rubino 7-2; Jones 5-0, 4-0; Tortorice 3-1; McGee 6-1, 9-0; Schnell 3-1; Broyles 8-2; Jacquez ID, ID; Ariza 4-0" | | Glenbrook S-6; Batavia-5; Upstate 8-6; Reg-4 |
HM | Calum Bonds | Jr | Downers S | Downers N | Heatherly 12-8 (126); Valentin 5-0; Bess 10-5; Strubler (OH) F; Delaware 2-0 | | Troy (OH)-2; Sycamore-9 |
HM | Austin Sims | Sr | Rock Island | Normal C | Burlington F; Engle 13-3; Schliesmann F; Ritchie 7-6; Schutte F; DiBenedetto F; Schnell 15-7; Busse 13-2; Hoffmann 12-2; McNay 8-6 (126) | Tumarello F; Schuler F | Sycamore-15; Mahomet-5 |
HM | Ulisies Jacobo | Jr | DeKalb | Barrington | Datlovsky 1-0; Stearns 2-1; Villarreal 6-4; Miller 6-4 (126); Madonia 10-3 | "Schutte F; Wilke F; Warner 6-2, F; Walker 7-2" | Hinsdale S-1; Hinsdale C-4; NI Big 12-1 |
HM | Robert Campos | Jr | OPRF | Glenbard N | McNeal (MO) 4-3 | Silzer 4-0; Antonelli 1-0 | OPRF-2 |
HM | Nolan Vincent | Jr | Glenbard E | Glenbard N | "Moody 12-3; McFall F, F; Jacquez 17-6; U. Ariza F; Toepfer F (126)" | Poniatowski 13-3; DiBenedetto 10-8; Schloegel F; Price F; Schutte 14-8 | Palatine-3; Upstate 8-2 (126) |
HM | Alec Campos | Jr | H-F | Normal C | | | |
HM | Mitch Stathakis | Jr | Barrington | Barrington | Cullen 13-2; Durham 3-1 OT | DiBenedetto F | Palatine-6 |
| 126 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Rudy Yates | Jr | Sandburg | Downers N | | Khamis TF; Reel 9-5; Villarreal TF; Crnich TF; Hooks TF; Pawelski 12-6; O'Brien TF; Townsell 7-2; Gallagher (IA) TF; McKee (MN) 3-1; Partipilo 12-5 (132); Fuentes TF; Williams 3-1 | Wheeling-1; Hinsdale C-1; Reg-1 |
2 | Kris Williams | Sr | Thornwood | Downers N | Yates 3-1 | Blaha TF; D. Brown TF; Crnich 21-10; Khamis TF | Stagg-1; Pontiac-1; Rich E-1; SWSub-1; Reg-2 |
3 | Gabe Townsell | Jr | OPRF | Glenbard N | O'Connor 4-2 (132); Solomon (PA) 8-4; Rodriguez (OH) 6-5; Hovis (AZ) 8-6 OT; Yates 7-2; Pawelski 6-5 | "Henze TF; Crnich 21-8; Reel 13-4; Ponto TF; Hancock (OH) 5-2; Cheek (OH) 4-3; Gallagher (IA) 17-7; Jackson (MN) 7-2; Lloyd (MN) 3-2; Polka TF, 13-4; Petersen 3-0; Villarreal 18-11, 15-6; Thurston TF" | Ironman (OH)-8; OPRF-1; Reg-1 |
4 | Kyle Peisker | Jr | Conant | Glenbard N | Villarreal 6-4 OT | Dranka 14-2 (132); Pradel 6-2 (132); Randazzo 7-0; Durham 3-1; Stratton 6-0 | Conant-1 (132); Lake Park-1; Leyden-1; MSL-1; Reg-1 |
5 | Julian Blanco | So | Brother Rice | Downers N | Pawelski 11-7 | "Ward 15-6, 15-3, 5-0; Stratton 9-0; Hooks TF; Barber 10-2; Mulay 1-0" | Lake C (IN)-1; Hinsdale C-3; Geneva-1; CCL-1; Reg-1 |
6 | Anthony Rubino | Jr | St Charles E | Glenbard N | Schuster (OH) 7-5; Augustyn 1-0; Jacquez 14-3 | "McFall 4-2; Petersen 6-1; Doranski 7-2; Swift 15-4; Poniatowski 13-3; Schloegel 5-1, F; DiBenedetto 3-0; Milan 8-5 TB" | Conant-1; Dvorak-9 (120); LWE-3 (120); Upstate 8-2 (120); Reg-1 |
7 | Ahmir Hooks | Jr | Downers S | Downers N | Yates TF; Blanco TF; Cullen F | Stratton 2-1; Hitchins 10-1; Kanzler 4-2; Duh 11-5 | Hinsdale C-4; Troy (OH)-1; Sycamore-5; Reg-1 |
8 | Mike Milan | Jr | Glenbard N | Glenbard N | McFall 2-1; Madonia 5-4; Brindley (FL) 7-2; Polka ID; Thul (MN) 6-2; Petersen 8-2; Rubino 8-5 TB | Ward F; Garrett (WI) F; Elmore F; Walls 8-3; Fuentes F; Thurston 10-4 | Conant-4; Dvorak-4; DVC-1; Reg-2 |
9 | Christian Kanzler | Jr | Grant | Barrington | Piunti 5-4; Datlovsky 3-2; Laborde (MN) 9-7; Thul (MN) 6-1; Bradley (UT) 13-10; Swafford (IA) 9-6; Haywood 7-4; Hooks 4-2; Petersen 8-3 | "Carter 11-2, 3-1; Preissing 4-2 OT; McGee 5-4; Munoz 12-0; Charlier 5-3; Duh 4-2" | Barrington-4 (120); Sycamore-7; NSub-1; Reg-1 |
10 | Robby Duh | Sr | McHenry | Barrington | McGee 4-1; Cullen F; Anderson F; Hooks 11-5; Petersen 12-3; Kanzler 4-2 | Toepfer 12-0; Thurston 4-2 | Prospect-1; Sycamore-6; Batavia-2; FVC-3; Reg-2 |
11 | Jake Polka | So | Marmion | Downers N | "Brindley (FL) 9-1; Lloyd (MN) TF; Kopp (MN) 4-3; Townsell TF, 13-4; Reel 6-2; Pawelski 10-4" | "O'Brien ID, 3-2; Mulay 3-2, 3-1; Garrett (WI) F; Milan ID; Ponto 4-0; Toepfer 8-3" | Dvorak-3; OPRF-3; Reg-1 |
12 | Josh Spiwak | Sr | Lake Zurich | Barrington | Thurston 10-1 (132); Zacharuk F (132); Glascott 17-6 (132); Ellingwood ID (132); Kanzler 9-3 | "Ponto 3-0, 5-2; Mathey 8-3 (132); Barelli 6-4 (132); Munoz F" | Barrington-7 (132); Wheeling-2 (132); Geneva-4 (132); NSub-2 |
HM | Dale Charlier | Sr | Cary-Grove | Barrington | Drabek 5-3 (132); Ponto 4-3; Vigil 4-0 (132); Herber 7-2 (138); Petersen 11-5; Ortiz 3-2; Punke 7-6 (132); Walls 7-2; Dranka 4-0 (132); Kanzler 5-3 | Zacharuk 4-3 (132); Perez 7-2 (132); Dlugopolski 8-6 | Barrington-9 (132); Reg-3 |
HM | Bryce Thurston | Jr | Wheaton N | Glenbard N | Fleenor F; Duh 4-2; Anderson 11-2; Milan 10-4; Townsell TF | Crnich 4-3; Elmore 5-2 | Barrington-6; Batavia-4; DVC-2; Reg-2 |
HM | Dylan Elmore | Jr | Harlem | Barrington | Thurston 5-2; Krause F; Ward OTF; Milliron 14-12 OT; Milan F; Walls 5-3 | "Milliron 11-3; Crnich 7-0, 9-1; Mulay 4-2 OT; Redman 6-1; Castillo F (132); Stratton 4-2" | Barrington-3; Kaneland-1; NIC-10-1; Reg-1 |
HM | Parker Stratton | Jr | DeKalb | Barrington | Vega 6-4 (132); Drabek 3-0 (132); Hooks 2-1; Blanco 9-0; Villarreal 10-4; Peisker 6-0; Elmore 4-2 | McDermott 3-2 (132); Ellingwood 2-1 UTB (132) | Hinsdale S-2 (132); Hinsdale C-5; Reg-2 |
HM | Jake Toepfer | Jr | Metea V | Downers N | Petersen 7-5; McFall 6-5; Duh 12-0; Champagne 6-2; Krause 5-0; Sutton 13-1; Stokes 3-2; Polka 8-3 | Palm 3-0; Fuentes 4-3; Vincent F | Glenbrook S-2; Palatine-6; Upstate 8-1; Reg-2 |
HM | Sam Fuentes | Sr | Lockport | Normal C | Villarreal 9-8; Hellickson (IA) TF; Hasselberger (WI) 10-2; Bentley (OH) F; Yates TF; Milan F; Toepfer 4-3; Khamis 8-2; Smiley F | "O'Brien F; Crnich 5-4, 3-1" | Cheesehead (WI)-5; SWSub-3; Reg-2 |
HM | Matt Crnich | Sr | Lincoln-Way C | Normal C | "Thurston 4-3; Elmore 7-0, 9-1; Townsell 21-8; Yates TF; Walls 6-2, 4-2; Fuentes 5-4, 3-1; Williams 21-10" | Ward 5-4; Milliron 5-0 | Barrington-4; Hoffman E-1; SWSub-4; Reg-1 |
HM | CJ Milliron | Sr | Yorkville | Normal C | Schloegel 6-2; Villarreal 10-3; Elmore 11-3; Reel 8-0; McGee 7-4; Walls 10-9; O'Brien F; Crnich 5-0; Baker 7-3 | McFall 6-4; Redman 5-4; Elmore 14-12 OT; Mulay 4-2; Hitchins F; Anderson F; McGee 10-8 OT | Barrington-5; Dvorak-9; Mahomet-3; NI Big 12-1; Reg-1 |
HM | Lucas Bernal | Sr | Belleville E | Normal C | Broyles 4-3; Henderson 9-3; Blaha 10-4 | Hitchins 10-0; Fulton 6-3; McCartney 7-6; Blaha 4-3 | Lincoln-2 (120); Quincy-6 (120); Reg-1 |
HM | Jacob Blaha | So | Collinsville | Normal C | Williams TF; McCarvey 13-11; Meador TF; Millett 5-3; Carson (MO) 14-9; Haley 4-3; Hey 7-5; Fulton F; Bernal 4-3 | "Meador F; Steiger F, 10-3, 7-3; Lynch F; Haywood F; Brito 6-3; Dunn 4-3, 11-4; Bernal 10-4; Haley F" | Stagg-2; Mascoutah-3; Granite City-6; Quincy-5; Reg-2 |
HM | David Ward | Jr | St Rita | Downers N | "Madrigal TF; Pawelski F; Cornish F; Blanco 15-6, 15-3, 5-0; Reel 11-3; Mulay 6-4" | Lukanich ID; Elmore OTF; Mulay 4-2 TB; D. Brown 10-6 | CCL-2; Reg-2 |
HM | DaShaun Brown | Sr | Simeon | Downers N | Williams TF; Briggs TF; Torres 8-6; Ward 10-6 | "Mulay 9-3, 4-3" | Pontiac-2; Simeon-1; Amboy-2; CPL-2; Reg-3 |
HM | Jack Mulay | So | Mt Carmel | Downers N | "D. Brown 9-3, 4-3; Polka 3-2, 3-1; Elmore 4-2 OT; Milliron 4-2; Pawelski 5-3; Bentley (OH) 16-4; Schlough (WI) 1-0; Ward 4-2 TB; Blanco 1-0" | Brands (IA) 1-0; Ward 6-4 | Pontiac-3; Cheesehead (WI)-7; CCL-3; Reg-4 |
HM | Ben Ponto | So | Stevenson | Barrington | "Perez 3-0 (132); Zeman 8-1 (132); Spiwak 7-3, 5-2; Drabek 7-3 (132); Yates TF; Cullen F; Madonia 5-2; Durham 12-0; Polka 4-0; Kupets 11-1, 9-0; Rosenbloom 4-0" | Charlier 4-3 | Barrington-8 (132); Wheeling-2; Leyden-5; NSub-5; Reg-4 |
HM | DJ Millett | Sr | Granite City | Normal C | Dooling (OK) 3-2; Fulton 5-3 OT | Talazac 7-3; Blaha 5-3; Reel 3-1 TB | KC Stampede (MO)-16; Granite City-2 |
HM | Andy O'Brien | Jr | Marist | Downers N | "Champagne 3-0, 5-3; Randazzo 6-5; Durham 9-3; Fuentes F; Polka ID, 3-2; Garrett (WI) F; Yates TF; Accetta (NJ) 4-2; Hernandez (CA) 3-1; Pechter F; LoBianco DQ" | Milliron F | Dvorak-8; LWE-3 |
| 132 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Austin O'Connor | So | St Rita | Downers N | Duncan 8-7 | "Townsell 4-2; Ochoa F; Jaffe 8-5 TB; Zacharuk 15-7; Dziedzic 14-6, 13-7; Blanco F, F, F; B. Punke F; Petersen 15-7 (138); Roat F; Thurston 13-4, 7-1; Sands (IA) 9-4; Kennedy (MN) 11-5; Ladnier (OH) 16-5; Cannon (NV) F; McAuliffe 11-6; Krause 19-6" | Dvorak-1 (OW); Cheesehead (WI)-1; LWE-1; CCL-1; Reg-1 |
2 | Alec McKenna | Sr | New Trier | Barrington | Duncan 1-0 | "Walls F; Hernandez 2-0; Dziedzic 8-0; Glascott F; Montgomery 15-3; Marshall-Davis 6-1, 3-0; Mathey F; Martino (CA) 7-4; Perez F; Cohen 3-0" | Prospect-1; Hinsdale C-2; Mid-States (WI)-1; CSL-1; Reg-1 |
3 | AJ Jaffe | Jr | Marmion | Downers N | O'Connor 8-5 TB; Kelly (OH) 8-1; Ladnier (OH) 8-3; Dziedzic 2-1 UTB; Glynn (IA) 4-2; Duncan 6-4 OT | Powers F; Zacharuk F; McDermott 17-5; Roat TF; Wenger F; Dziedzic 10-5; Marsh (MN) 17-5; Hernandez 2-0; Punke 14-3; Martino (CA) 1-0; Ellingwood 14-2; Krause 6-4 OT; Drummond F | Dvorak-3; OPRF-1; Reg-1 |
4 | Jaime Hernandez | So | OPRF | Glenbard N | McKenna 2-0; Tucker (NJ) 5-2; Ladnier (OH) 6-2; Duncan 5-3; Glynn (IA) 7-4; Jaffe 2-0 | "Walls F; Pawelski 6-4; Zeman 13-5, 5-3; Blanco 13-5; Nevills (IA) 4-3; Glascott 14-2; Martino (CA) 5-3; Yde (WI) 4-3; Irvin 10-5; Thurston 3-2" | Hinsdale C-3; OPRF-2; Reg-1 |
5 | Dylan Thurston | Jr | Wheaton N | Glenbard N | "O'Connor 13-4, 7-1; Partipilo 4-2 OT; Hernandez 3-2" | Spiwak 10-1; Ellingwood 6-1; Dziedzic 10-7; Partipilo 6-4; Wenger 4-2; Castillo TF; Kruk 5-1 | Barrington-1; Dvorak-2; Batavia-1; Reg-2 |
6 | Zach Krause | Jr | Plainfield E | Normal C | Swan 8-6; O'Connor 19-6; Jaffe 6-4 OT | "Villarreal 6-1; Elmore F; Fleenor F; Minnick 3-1 OT; Vega 8-3; Toepfer 5-0; Khamis 4-1, 5-1; Keefe F; Yde (WI) 1-0; Dziedzic 3-1 OT; Roat 10-0; Pradel 7-0" | Plano-1 (126); Palatine-1 (126); LWE-2; OPRF-3; Reg-1 |
7 | Garrett Dziedzic | Sr | Crystal Lake S | Barrington | Thurston 10-7; McKenna 8-0; O'Connor 14-6; Sutton 5-1; Krause 3-1 OT | Zeman 5-4; Drabek 4-3 TB; Dranka 8-1; Jaffe 2-1 UTB; Partipilo 3-1; Arteaga 8-3 OT; Vigil 2-0 | Barrington-2; Dvorak-4; FVC-1; Reg-1 |
8 | Phil Partipilo | Sr | Glenbard N | Glenbard N | Alexander 6-2 (138); Recinos 11-3 (138); Thurston 6-4; Dziedzic 3-1; Yates 12-5 | Zacharuk 9-7; Vega 3-1; McDermott 4-2; Wenger 4-2; Roat 6-2; Thurston 4-2 OT; Perez 9-0; Parsons 5-1; Drummond 4-0 | Conant-5 (138); Dvorak-5; DVC-1 (co-OW); Reg-1 |
9 | Noah Drabek | Sr | Grant | Barrington | Dziedzic 4-3 TB; Sogge (MN) 6-5; Partipilo 5-0; Ellis 4-2 | Zacharuk 7-5 OT; Zeman 3-2; Ponto 7-3; Stratton 3-0; Marsh (MN) 5-3; Taylor 6-4 OT; Punke 5-2 | Barrington-3; Sycamore-1; NSub-1; Reg-3 |
10 | Jim McAuliffe | So | Reavis | Downers N | Kozeluh 6-4; O'Connor 11-6; Swan 10-5 | McDermott 17-5; Keefe 6-4; Koepke 12-3; Zeman 9-8 | Stagg-1 (126); Glenbard W-1; LWE-3; SSub-2; Reg-1 |
11 | Tyler Zeman | So | Lyons | Downers N | "Dziedzic 5-4; Drabek 3-2; Hernandez 13-5, 5-3; Montgomery 6-4 OT; Cannon (NV) F; Ladnier (OH) F; Yde (WI) 7-3, 8-6; Barelli 11-8; McAuliffe 9-8" | "Ellingwood 5-1; Glascott 7-2; Roat 16-2, 13-2; Castillo TF; Blanco 11-6; Model (WI) TF; Montgomery 5-1" | Barrington-4; Hinsdale C-5; Cheesehead (WI)-10; OPRF-6; Reg-2 |
12 | Ricky Vigil | Sr | Huntley | Barrington | Sutton F; Punke ID; Dziedzic 2-0 | Perez 5-2; Barelli 6-2; Charlier 4-0; Augustine 11-3; Roberson F; Reid (MO) F; Punke 3-2; Dranka 8-6; Castillo F; Montgomery 5-1 OT | Harvard-2; Granite City-1; Sycamore-4; FVC-2; Reg-1 |
HM | Jackson Montgomery | Sr | DeKalb | Barrington | Herber 8-1 (138); Peters F (138); Coronado F (138); McKenna 15-3; Zeman 5-1; Vigil 5-1 OT | Blanco 9-7 OT; Zeman 6-4 OT; Mathey 4-2; Dranka 4-2 | Hinsdale S-2 (138); Hinsdale C-4; NI Big 12-1; Reg-2 |
HM | Juan Blanco | Sr | Brother Rice | Downers N | "O'Connor F, F, F; Montgomery 9-7 OT; Hernandez 13-5; Zeman 11-6" | Glascott 7-1 | Lake C (IN)-1; Hinsdale C-6; CCL-2; Reg-2 |
HM | Jack Pradel | Sr | Oswego | Normal C | Peisker 6-2; Williamson 9-1 (138); A. Silva 5-2 (138); Jodeh 5-1 (138); Smith 4-3 (138); Recinos 7-3 (138); Manikas 3-1 OT (138); Krause 7-0 | "Irvin OTF; Ortiz 14-2; Taylor 9-6 TB; Ellingwood 5-0, 4-0" | Conant-2; Palatine-8 (138); Mahomet-1; Reg-2 |
HM | Kameron Irvin | Sr | Proviso E | Glenbard N | Pradel OTF; Hernandez 10-5 | Zebrauskas ID; Dranka 5-3; Torres 6-4 | Conant-6 (138); Fenton-1; Lake Park-1; Reg-3 |
HM | Chris Dranka | Jr | Jacobs | Barrington | Peisker 14-2; Dziedzic 8-1; Irvin 5-3; Vigil 8-6; Montgomery 4-2 | "Marshall-Davis 3-2; Cohen 4-2; Castillo 8-0, 12-0; McQueen 7-5; Charlier 4-0" | Conant-3; Lake Park-2; Urbana-1; FVC-3; Reg-3 |
HM | James Marshall-Davis | Sr | Evanston | Glenbard N | "Dranka 3-2; McKenna 6-1, 3-0" | Barber 13-3; Augustine 6-0; Cohen 4-2 | Glenbrook S-1; Evanston-1; CSL-2; Reg-1 |
HM | Jared Ellingwood | So | Plainfield C | Normal C | "Thurston 6-1; Zeman 5-1; Stratton 2-1 UTB; Pradel 5-0, 4-0; Jaffe 14-2; Barelli 7-2" | Perez 3-0; Zacharuk 4-3; Gamboa DQ (138); Spiwak ID; Parsons 1-0; Roat 4-2 | Barrington-5; Geneva-1; OPRF-7; Reg-3 |
HM | Colin Parsons | Sr | Geneva | Glenbard N | "Augustine 8-3; Keefe 11-3, 5-2; Swan TF; Ellingwood 1-0; Partipilo 5-1" | "Dlugopolski 10-9; McDermott 3-0, 7-5, 5-1; Drummond 4-3; Perez 5-1" | Antioch-2; Palatine-4; Geneva-2; Upstate 8-1; Reg-2 |
HM | Cory Drummond | Sr | WWS | Downers N | Keefe 9-6; Romero 3-1; Parsons 4-3; Partipilo 4-0; Jaffe F | "Kozeluh 4-3; Kruk 1-0, 9-3" | WWS-3; Geneva-3; DVC-3; Reg-2 |
HM | Aaron Kruk | Jr | Naperville N | Downers N | "Irvin 3-2; Ellingwood 6-2; Thurston 5-1; Drummond 1-0, 9-3" | Glascott F; Cohen 8-6 OT; Zacharuk 8-3 | Lake Park-3; Kaneland-1; DVC-4; Reg-3 |
HM | Colin Glascott | Jr | Sandburg | Downers N | Punke 11-10; Vega F; Zeman 7-2; Kruk F; Schoen (MN) 11-6; Glynn (IA) TF; Hernandez 14-2 | "Keefe 6-3; Spiwak 17-6; Castillo 13-3, 3-0" | Wheeling-1; Hinsdale C-7; Reg-1 |
HM | Datrelle Kozeluh | So | Bloom | Normal C | Drummond 4-3; Johnson (IN) F; Mook 6-2 | McAuliffe 6-4 | Rich E-2; Reg-1 |
HM | Andrew Cohen | Jr | Highland Park | Barrington | Dranka 4-2; Kruk 8-6 OT; Swan 6-0; Marshall-Davis 4-2; McKenna 3-0 | Ochoa 4-1; Zebrauskas 5-1 | Guerin-1; Lake Park-4; Leyden-2; CSL-3; Reg-1 |
HM | DJ McDermott | Jr | St Charles E | Glenbard N | "Veitch 4-2 (138); Petersen 10-1 (138); Gunderson 7-1 (138); Parsons 7-5, 3-0, 5-1; Jaffe 17-5; Partipilo 4-2; Stratton 3-2; McAuliffe 17-5; Keefe 7-2" | "Zacharuk 7-4; Mathey F; Perez 5-1, 6-0" | Conant-8 (138); Dvorak-9; LWE-5; Upstate 8-3; Reg-3 |
HM | Mason Castillo | Sr | Rockford E | Barrington | "Briggs 3-2; Powers 4-0; Glascott 13-3; 3-0; Zeman TF; Dranka 8-0, 12-0; Taylor 6-3; Elmore F; Zacharuk F; Vigil F" | Kennedy F; Mathey 7-3 OT | Rockford E-2; Hinsdale C-8; Sycamore-5; NIC-10-3; Reg-4 |
HM | Mike Perez | Jr | S Elgin | Glenbard N | "Vigil 5-2; Smiley 3-2; Barelli 7-2; Ellingwood 3-0; Zacharuk 5-3; Charlier 7-2; Ortiz 5-0; McKenna F; Parsons 8-1; McDermott 5-1, 6-0; Petersen 7-2; Partipilo 9-0" | Ponto 3-0 | Granite City-9; Upstate 8-4; Reg-4 |
HM | Cameron Roat | Sr | Lockport | Normal C | "O'Connor F; Jaffe TF; Zeman 16-2, 13-2; Vega 9-5; Kennedy (MN) 8-6 OT; Duncan F; Partipilo 6-2; Keefe 7-3; Krause 10-0; Ellingwood 4-2" | Model (WI) 7-4; Jorgensen (IA) 8-4 | Dvorak-8; Cheesehead (WI)-11; SWSub-2; Reg-4 |
HM | Bryon Simmons | Jr | Simeon | Downers N | Boverie TF; Rachal 4-2; Banco 17-6; Hoey ID | Rachal 6-4 | Pontiac-2; Simeon-2; Amboy-1; CPL-1; Reg-4 |
HM | Danny Arteaga | Sr | Round Lake | Barrington | "Alexander 7-4 (138); Gr. Sutton 7-3, F; Ruettiger F (138); Betancourt 1-0; Augustine 6-1; Ellis F; Dziedzic 8-3 OT" | | Prospect-3; Harvard-4 |
HM | Keegan Powers | Jr | Hononegah | Barrington | Jaffe F | Castillo 4-0 | |
HM | Jaime Vega | Sr | Bolingbrook | Normal C | Swan 7-4; Krause 8-3; Wenger 7-2; Partipilo 3-1 | Glascott F; Roat 9-5 | Hoffman E-1; Dvorak-7 |
| 138 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Bobby Alexander | Sr | Conant | Glenbard N | | Arteaga 7-4; Partipilo 6-2; Petersen 8-1; Gutierrez 13-0; Cullen 6-0; Recinos 10-2; Jodeh 4-0; Green 3-0 | Conant-1; Lake Park-1; Leyden-1; MSL-1; Reg-1 |
2 | Shayne Oster | Jr | Lockport | Normal C | Tucker 10-6 (145); Wolfe 6-2; Butler 6-3 | "Hall (MI) F; Cheloni 7-5 OT; Walrath (WI) 4-2; Berg (MN) 5-3; Robertson 5-1; Ledbetter 13-4, 13-1; Ruettiger 3-1" | Dvorak-2; Cheesehead (WI)-2; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Anthony Cheloni | So | Marmion | Downers N | Wick (CA) 9-5; Marteney (OH) 10-2; Oster 7-5 OT; Silva 7-6; Carter 5-4 (145); Lewis (NJ) 7-2; Sanders (MN) F; Bennette 6-2; Olivas (CA) F; Butler 12-3; Ledbetter F | Barzowski ID; Petersen F; Chesmore (WI) F; Leon (MN) F; Punke 1-0; Fortuna 5-3; Mehrholz 10-2; Williamson 8-2; Johnnic 9-3 | Dvorak-5; OPRF-4; Reg-1 |
4 | Andrew Mehrholz | Jr | Deerfield | Barrington | Sharp 10-0 (145); Cheloni 10-2 | Ordonez F; L. Smith TF; Gutierrez F; Thompson TF (145); Green 6-4 (145); Cullen 6-1; Recinos 13-3; Peters 6-4; Jodeh 9-3; Petersen 9-6; Morton 9-0; Iida 6-2 | Antioch-1; Hinsdale S-1 (145); Palatine-1; CSL-1; Reg-1 |
5 | Ben Williamson | Sr | Naperville C | Downers N | Barzowski 4-2 OT; Indelli 3-1; Cheloni 8-2 | Pradel 9-1; Gorsuch 12-2; Fortuna 8-0; Smalling 5-3; Johnson 6-3; Grau 3-2 UTB; Larson F; Ordonez 5-0; Johnnic 8-2; Indelli 6-0 | Hoffman E-2; Hinsdale C-1; Mahomet-1; DVC-1; Reg-3 |
6 | Qarin Johnnic | Sr | WWS | Downers N | Ruettiger 7-4; Ledbetter 5-4; Williamson 8-2; Cheloni 9-3 | Petersen F | WWS-1 (145); Geneva-3; DVC-2; Reg-2 |
7 | Michael Peters | Jr | Quincy | Normal C | "Wysocki 11-0, 4-0; Mehrholz 6-4; Washburn (IA) 3-1; Buster (IA) 5-3" | "Montgomery F; Berta 6-4, F; Smith 3-0; Braunagel 9-2; Boverie 13-0; Simpson F" | Hinsdale S-1; Mascoutah-2; Palatine-3; Quincy-3; Reg-1 |
8 | Devon Simpson | Sr | Granite City | Normal C | Rea (MO) F; Tujague (KS) 5-0; Wysocki 6-0; Bogar (MO) 7-1; Grau 10-5; Peters F | Tujague (KS) F | KC Stampede (MO)-5; Granite City-4; Geneseo-3; Reg-2 |
9 | Tyree Johnson | Jr | Downers S | Downers N | Hayes 4-3 (145); Williamson 6-3; Ford (OH) 1-0 | Berta 3-1 OT; Robertson F; Recinos 7-5 | Hinsdale C-2; Troy (OH)-2; Reg-1 |
10 | Savonne Bennette | Sr | OPRF | Glenbard N | Wenger 7-1; Iida 3-0; Turk 8-0; Hagan (OH) 3-1 OT; Green 4-2; Berta 4-1; Olivas (CA) 5-2; Butler 7-4 | Iida 4-2 OT; Fortuna 4-2; Robertson 5-4 TB; Nordstrom (MN) 3-1 OT; Leon (MN) 3-1; Cheloni 6-2; Petersen 8-2; Silva 11-9; Ledbetter 6-1; Recinos 3-1 | Hinsdale C-7; OPRF-2; Reg-1 |
11 | Christian Coronado | Sr | Grant | Barrington | Sanders (MN) F; Marro 3-0; Petersen F | Ledbetter 11-6; Montgomery F; Buster (IA) F; Herber 5-2; Ordonez F; Punke 4-2; Vanderbloomer 7-1; Cullen 4-2 | Barrington-1; Sycamore-1; NSub-1; Reg-1 |
12 | Jeremiah Recinos | Jr | Leyden | Glenbard N | Petersen 6-4; Mehrholz 13-3; Berta 3-1; Alexander 10-2; Hall 3-2; Johnson 7-5; Bennette 3-1 | Partipilo 11-3; Petersen 6-5; Iida 4-2; Pradel 7-3; Ordonez 8-7 | Conant-3; Palatine-7; Leyden-4; Urbana-3; Reg-2 |
HM | Luke Iida | Sr | New Trier | Barrington | Wolfe 4-0; Gruszka 4-2 (145); Recinos 4-2; Robertson 2-1; Bennette 4-2 OT; Danner (WI) 6-4 OT; Mohr ID; Berta 11-4; Olivas (CA) F | Bennette 3-0; Suchyta 6-5; Herber 8-0; Ordonez F; Carlson 7-1; Morton F; Schieldt (WI) 3-1 | Prospect-1; Mid-States (WI)-6; Reg-1 |
HM | Christian Robertson | Jr | Sandburg | Downers N | Ruettiger 7-0; Punke 3-1 OT; Johnson F; Green 6-4 OT; Bennette 5-4 TB; Allar (MN) 8-2; Oster 5-1; Olivas (CA) 10-6 | Iida 2-1; Menendez F; Silva 15-3 | Wheeling-1; Hinsdale C-6; Reg-1 |
HM | Jake Davis | Sr | Lane Tech | Glenbard N | Veitch 7-6; Hoselton 7-3 | Torrey 7-0; Wrencher F; Shalabi 7-1; Morton 6-4; Barzowski 6-4 | Glenbrook S-3; Lincoln-2; CPL-1; Reg-1 |
HM | Jake Barzowski | Jr | N Notre Dame | Glenbard N | Cheloni ID; Davis 6-4 | Williamson 4-2 OT | Hoffman E-1; Reg-2 |
HM | Brad Green | Sr | DeKalb | Barrington | "Sharp 1-0 (145); Mehrholz 6-4; Smalling 6-4, 9-8; Alexander 3-0" | Carlson 4-3 (145); Fortuna F; Robertson 6-4 OT; Fialka 12-2 (145); Zacharuk 8-6 | Hinsdale S-2 (145); Hinsdale C-4; NI Big 12-3; Reg-1 |
HM | Michael Ordonez | Jr | York | Glenbard N | Mehrholz F; Iida F; Indelli 12-3; Coronado F; Williamson 5-0; E. Rodriguez 9-7; Recinos 8-7 | Herber 14-2; Hall 12-3; Ledbetter 3-2; Silva 6-4; Hoselton 9-5 OT | Prospect-2; Sycamore-3; Mahomet-2; Reg-3 |
HM | Clayton Ledbetter | Sr | Plainfield C | Normal C | "Coronado 11-6; Menendez 6-5; Ordonez 3-2; Butler 8-6; Okayama 6-5 TB (145); Oster 13-4, 13-1" | Peshek F; Johnnic 5-4; Cheloni F; Salazar F (152) | Barrington-2; Geneva-2; OPRF-3; Reg-2 |
HM | John Cullen | Jr | Cary-Grove | Barrington | Schoenfelder 2-0 (145); Mehrholz 6-1; Chesmore (WI) 10-0; Silva 5-3; Alexander 6-0; Punke 5-0; Petersen 2-1; Coronado 4-2 | "Johnston 6-0; Gamboa 4-1 TB; Herber 2-1, 4-3 TB" | Dvorak-9; Sycamore-5; FVC-2; Reg-2 |
HM | Adam Zacharuk | Sr | Harlem | Barrington | Charlier 4-3; Drabek 7-5 OT; Ellingwood 4-3; O'Connor 15-7; Partipilo 9-7; Jaffe F; McDermott 7-4; Wenger 6-4; Green 8-6 | Perez 5-3; Spiwak F; Gorsuch 8-4; Castillo F; Barelli F; Silva 9-2 | Barrington-6 (132); NIC-10-1 (132); Reg-2 |
HM | Anthony Silva | So | Hononegah | Barrington | Petersen 8-5; O'Neil (MN) 14-7; Ordonez 6-4; Herber 3-2; Gamboa 7-5; Olsen 18-6; Bennette 11-9; Robertson 15-3; Butler 15-5; Zacharuk 9-2 | "Morris 3-1 OT (145); Cullen 5-3; Cheloni 7-6; Petersen 2-1; Deitrich (IA) 9-1; Gorsuch 5-4, 6-2, 7-4" | Dvorak-3; Sycamore-8; NIC-10-3; Reg-3 |
HM | Josh Menendez | Sr | S Elgin | Glenbard N | Meyer 6-5 (145); Butler 14-2; Nelson 10-2 (145); Hannon 5-2 (145); Suchyta 11-7; Engle 8-2; Bogar (MO) TF; Drenon (MO) 10-2; Veitch 8-4; Robertson F; Collins 2-1; Petersen 7-2; Marre 5-1 | Ledbetter 6-5; Herber 8-0; Miller F | Granite City-11; Upstate 8-3; Reg-2 |
HM | Carter Herber | Sr | McHenry | Barrington | "Ordonez 14-2; Iida 8-0; Kazanowski F; Menendez 8-0; Peshek 5-2; Coronado 5-2; Cullen 2-1, 4-3 TB; Berta 3-1; Petersen 3-0" | Montgomery 8-1; Kazanowski F; Ledbetter 2-1; Charlier 7-2; Silva 3-2 | Prospect-4; Sycamore-6; Batavia-2; FVC-3; Reg-3 |
HM | Spencer Gorsuch | Sr | Rockford E | Barrington | "Kennedy 7-4; Williamson 12-2; Manikas 10-6; Sabella 2-0; Zacharuk 8-4; Indelli 9-5; Chisom 9-4; Silva 5-4, 6-2, 7-4" | Kennedy 12-6; Mathey 18-12 | Rockford E-1; NIC-10-3; Reg-4 |
HM | Carnell Wrencher | Sr | Simeon | Downers N | Hoselton TF; Davis F; White 9-5; Pazienza F; Drozd 6-3 | | Pontiac-3; Simeon-1; Amboy-1; CPL-4; Reg-4 |
HM | Chris Gamboa | Sr | Huntley | Barrington | Butler 12-1; Ellingwood DQ; Shannon (MO) 6-5; Garcia 12-11; Cullen 4-1 TB | Miller F; Rodriguez 8-6; Silva 7-5; Peshek 5-4 | Harvard-1; Granite City-9; Sycamore-7 |
HM | Dino Gutierrez | Jr | N Notre Dame | Glenbard N | Mehrholz F; Alexander 13-0 | | Antioch-2 |
HM | Ben Morton | Sr | Evanston | Glenbard N | Iida F; Mehrholz 9-0 | | Glenbrook S-6; CSL-3 |
HM | Nate Smalling | Sr | Belleville W | Normal C | Tucker 2-1 (145); Williamson 5-3 | "Stewart F; Green 6-4, 9-8; Berta 13-6" | Hinsdale C-3 |
| 145 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Larry Early | Sr | OPRF | Glenbard N | | J. Wolfe 11-4; Foote (IA) 5-1; Morgan (MN) 3-0; Schneider 20-9; Lundelius 12-4; Hokit (CA) 11-4; Barone 3-2; Hoffmann TF; Metallo F | OPRF-1; Reg-1 |
2 | Fernie Silva | Jr | Hononegah | Barrington | Baltazar 7-5 OT; Krulas 9-7 (152) | Gschwendtner F; Hoffmann F; Terronez F; Morris 7-2 | Sycamore-1; NIC-10-1 (152); Reg-1 |
3 | Eric Barone | Sr | Crystal Lake S | Barrington | Early 3-2 | "Carlson 11-3; Boundy 7-2, 18-6; Remke 6-1 (152); Sharp 12-3; Krulas 6-4; Gruszka 3-2; Gasbarro 3-2 TB; M. Callahan F; Lundelius 7-3; Rodriguez 9-4" | Barrington-1; Dvorak-1; FVC-1; Reg-1 |
4 | Phyllip DeLoach | Sr | Alton | Normal C | | "Terronez 12-5; Brauns TF; Neal (MO) F; Punke 11-3; Airrington (MO) F; Steward (MO) 6-5; Eckenrod 4-2; Foster 3-2, 7-1; Swindell 9-1; McBride 7-3; Schoen 5-1; Metallo 7-6" | Mascoutah-1; Granite City-1; Geneva-1; Batavia-1; Reg-1 |
5 | Michael Callahan | Jr | Marmion | Downers N | Kemerer (PA) 8-4; Budock (MD) 6-4 OT; Boychuck (PA) 3-1; Gasbarro 5-2 UTB; Racer (IA) F (152); Glasgow (NJ) 5-3; Barnes (CA) F (152); Turk 11-7; Barone F | "Fausel 7-3 (152); Gasbarro 4-3; Giantonio (VA) 15-2; Rothwell (CO) 3-1 OT; Lorek 7-1, ID; Sharp 11-4; Rogers (FL) 3-1; Gruszka 4-0; Kasper 1-0 (152); Eichmann (MN) 8-3; Meyer 7-2 (152); Hayes F; Carter F" | Ironman (OH)-8; Dvorak-3; OPRF-3; Reg-1 |
6 | Nick Gasbarro | Sr | Marist | Downers N | Callahan 4-3; Barone 3-2 TB; Glasgow (NJ) 5-3; Gruszka 3-2 | "Remke 3-1 (152); Callahan 5-2 UTB; Lundelius 3-2; Rogers (FL) 2-1 UTB; Schneider 7-2, 3-1; C. Burkert (NJ) 3-1; Gruszka 7-5 OT; Close 9-2; Swindell 6-4, 5-1; Monica (NJ) 6-5; Barzowski 12-4" | Dvorak-2; LWE-1; ESCC-1; Reg-1 |
7 | Nick Foster | Jr | Belleville W | Normal C | "Timmons 5-4 (152); Heidorf (KY) 6-2; DeLoach 3-2, 7-1" | Guzior 2-0 (152); Morris 5-0; Jourdan (IN) OTF; Bergstralh TF; Hoffmann F; Caffey 5-2 | Hinsdale C-2; Mater Dei (IN)-2; Mahomet-1; Reg-2 |
8 | Jackson Schoen | Jr | Lake Park | Glenbard N | Metallo 5-0; Boundy 2-1 TB; Sharp 4-1; DeLoach 5-1 | Okayama 2-0; Kaye F; Flores 7-2; Gruszka 5-1 | Lake Park-5 (152); Palatine-2; Batavia-3; DVC-1; Reg-1 |
9 | Logan Gruszka | Jr | Schaumburg | Glenbard N | Wolfe 5-1; Rogers (FL) 7-4; M. Callahan 4-0; Barone 3-2; Gasbarro 7-5 OT; Schoen 5-1 | "Scott F; Iida 4-2; Barzowski F; Lundelius 7-5 OT; Alexander F; Krulas 5-2; Gasbarro 3-2; Boundy 6-4, 3-1" | Lake Park-1; Dvorak-4; LWE-3; MSL-1; Reg-2 |
10 | Connor Boundy | Sr | Barrington | Barrington | "Barone 7-2, 18-6; Terronez 7-6; Gruszka 6-4, 3-1" | Sharp 5-2; Rodriguez 3-2; Hoffmann 9-3; Huck 4-2; Carter 2-1 UTB; Schoen 2-1 TB; Knapp 4-2 | Barrington-2; Prospect-2; Palatine-1; MSL-2; Reg-2 |
11 | Kenan Carter | Sr | Metea V | Downers N | Boundy 2-1 UTB; M. Callahan F | "Swindell 6-3; Cheloni 5-4; Lorek 6-5; Okayama 4-2 OT; Huck 6-4, 3-2; Wolfe 4-2; Flores 8-5" | Glenbrook S-1; Palatine-3; Upstate 8-1; Reg-2 |
12 | Brody Sharp | Sr | Yorkville | Normal C | "Ruettiger F; Boundy 5-2; Barone 12-3; Callahan 11-4; Lundelius F, F; Hayes 4-2" | Carlson 6-5; Green 1-0; Barzowski F; Alexander 11-9; Mehrholz 10-0; Schoen 4-1; Brennan 8-2; Lorek 4-2; Nolan ID; Knapp 4-3; Terronez 3-2 | Barrington-3; Dvorak-8; Mahomet-5; NI Big 12-2; Reg-1 |
HM | Johnny Mologousis | So | Lyons | Downers N | Edmond 16-6 (152); Prieto 9-8 (152); Timmons ID (152); Mattek (WI) 9-4 (152); Monty (AZ) 12-3 (152); White TF (152) | Wright 14-2 (152); Kouvelis 6-4 OT (152); Kasper 3-2 UTB (152); Van Handel (WI) 4-2 OT (152); Rose 9-4 (152); Carlson 10-0 | Barrington-2 (152); Cheesehead (WI)-9 (152); OPRF-2 (152); Reg-1 |
HM | Daniel Terronez | Jr | Moline | Normal C | DeLoach 12-5; Grau 8-7; Silva F; Sharp 3-2 | Kaye 8-1; Boundy 7-6; Morris 3-2; Kaye F | Prospect-1; Sycamore-2; Sheboygan N (WI)-1; Reg-2 |
HM | Anthony Metallo | Sr | Addison Trail | Glenbard N | Jarosz 19-9 (152); Remke 8-2 (152); DeLoach 7-6; Early F | Schoen 5-0; Rose F (152); Kaspar 16-8 (152); Brennan 7-1 | Prospect-3 (152); Lake Park-3 (152); Glenbard W-1; Batavia-2; Reg-2 |
HM | Cam Hayes | Jr | Naperville C | Downers N | Schneider 3-1; Scott F; Caffey F; Fierro 5-1; M. Callahan F | Thompson 6-0; Alexander 3-1; Sharp 4-2; Hoffmann 10-1; Flores 3-0 | Hoffman E-1; Hinsdale C-7; Mahomet-3; DVC-4; Reg-3 |
HM | Jimmy Knapp | Sr | Bradley | Normal C | Turk F; Scott F; Boundy 4-2; Sharp 4-3 | Thompson 11-2; G. Wolfe F; Alexander F; Lorek 5-1 | Stagg-1; SWSub-1; Reg-3 |
HM | Josh Alexander | Jr | Bolingbrook | Normal C | Hayes 3-1; Sharp 11-9; Gruszka F; Knapp F | Barzowski 3-0; Schneider 3-1; Okayama 6-2 | Hoffman E-2; SWSub-2; Reg-1 |
HM | Gunnar Morris | Sr | Rockford E | Barrington | "Grau TF, TF; A. Silva 3-1 OT; Foster 5-0; Scott 3-1; Terronez 3-2; Gschwendtner 6-5; F. Silva 7-2" | Brennan 3-2 | Rockford E-2; Hinsdale C-5; Sycamore-9; NIC-10-1; Reg-2 |
HM | Ben Schneider | Jr | Sandburg | Downers N | "Zuunbayan 16-8; Turk 19-6; Scott 12-3; Early 20-9; Stroker (IA) F; Gasbarro 7-2, 3-1; Leuer (MN) 3-1; Wolfe F; Hokit (CA) 11-3; Alexander 3-1" | "Thompson 9-4, F; Hayes 3-1; Brennan 10-1; G. Wolfe 9-7 OT" | Wheeling-2; Hinsdale C-4; SWSub-3; Reg-2 |
HM | Andrew Okayama | So | Oswego E | Normal C | Hamilton F; Schoen 2-0; Carter 4-2 OT; Swindell 2-1 TB; Hannon 1-0; Alexander 6-2 | Carlson F; Ledbetter 6-5 TB; Thompson 4-3; Ledezma 1-0; G. Wolfe F | Palatine-5; Geneva-3; Reg-2 |
HM | Gavin McBride | Sr | Edwardsville | Normal C | Wegener (MO) 7-2 (152); Weiland (MO) 12-4 (152); Steward (MO) 7-6 (152); Timmons 3-0 (152); Parriott (MN) 12-3; Conway (OH) 9-3; DeLoach 7-3; Purler (MO) 5-2; Foster 8-0; Bell 5-3 | Wagenhoffer (IA) 4-2; Wolfe 5-1; Becker (WI) 3-1; Hall (WI) 7-1 | Cheesehead (WI)-9; St Charles W (MO)-2 |
HM | George Wolfe | Jr | Lockport | Normal C | Guzior F; Urevich (MO) F; Turk F; Ojeda (NV) F; Gahnz (WI) F; McBride 5-1; Wagenhoffer (IA) 5-4; Carter 4-2; Knapp F; Schneider 9-7 OT; Okayama F | Becker (WI) 4-0; Barzowski F; Schneider F | Cheesehead (WI)-13; SWSub-4; Reg-3 |
HM | Mike Huck | Sr | Geneva | Glenbard N | "Schoenfelder 11-3; Boundy 4-2; Carter 6-4, 3-2" | "Barzowski 8-2; Carlson 4-2; Fialka 9-5, 12-7" | Antioch-2; Palatine-4; Upstate 8-2; Reg-1 |
HM | Nick Carlson | Sr | Hinsdale S | Downers N | Barone 11-3; Sharp 6-5; Green 4-3; Iida 7-1; Okayama F; Huck 4-2; Weil 10-5; Mologousis 10-0 | | Barrington-4 (138); Hinsdale S-3 (138); Palatine-7; Reg-2 |
HM | Josh Barzowski | So | N Notre Dame | Downers N | Huck 8-2; Smith 2-0; Gruszka F; Sharp F; Lorek 6-2; Wolfe F; Gasbarro 12-4 | "Fialka 4-2 OT, 7-4" | Antioch-9; ESCC-3 |
HM | Ben Flores | Sr | WWS | Downers N | Schoen 7-2; Carter 8-5; Hayes 3-0 | | WWS-1 (138); DVC-3; Reg-4 |
HM | Blake Fialka | Sr | St Charles E | Downers N | "Potts 7-5 (152); Gohlke (WI) 6-2; Barzowski 4-2 OT, 7-4; Green 12-2; Close F; Karpeh 10-8; McCarthy 9-6; Huck 9-5, 12-7" | Johnston 4-3 | Conant-1 (152); LWE-6; Upstate 8-3; Reg-3 |
HM | Alex Rodriguez | Sr | Grant | Barrington | Schoenfelder 7-2; Boundy 3-2; O'Neil (MN) 3-2; Gamboa 8-6; Fierro 7-2; Geick 8-7 UTB; Knudsen 6-5; Barone 9-4 | Lundelius 7-2 | NSub-5; Reg-3 |
HM | Javon Thompson | Sr | H-F | Normal C | "Schneider 9-4, F; Mehrholz TF; Bell F; Knapp 11-2; Brennan 4-2; Hayes 6-0; Okayama 4-3" | | Hinsdale S-4; Hinsdale C-8; Reg-1 |
HM | Jeremiah Delt | Sr | Simeon | Downers N | Smith 6-0; Gschwendtner 5-4; J. Keller 1-0; Sosa F; McCarthy 4-2 | | Simeon-1; Amboy-2; CPL-2; Reg-2 |
HM | Taylor Hoffmann | Sr | York | Glenbard N | Boundy 9-3; Taggert 9-2; Hannon 6-4; Silva F; Foster F; Hayes 10-1; Early TF; Nelson 19-8 | Kaye 8-6; Lorek 7-4 TB | Prospect-3; Sycamore-3; Mahomet-4 |
HM | Bryce Scott | Sr | OPRF | Glenbard N | Gruszka F; Hosford (MO) F; Rothwell (CO) F; Foster F; Wagner (MN) 9-4 (152); Stroker (IA) F; Turk 13-5; M. Callahan 11-0 | Knapp F; Hayes F; Morris 3-1; Schneider 12-3 | Hinsdale C-3 |
HM | Jake Tucker | Jr | Mt Carmel | Downers N | Turk 3-1 | Smalling 2-1; Oster 10-6; Gschwendtner TF; Bergstralh TF; Rogers TF | Pontiac-1 |
HM | Joe Nugent | Sr | Downers S | Downers N | | | |
| 152 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Isaiah White | Jr | OPRF | Glenbard N | | Punke TF; Wiederholt (OH) F; Lawson (OH) 3-1; Maruca (PA) 6-5 TB; Joseph (PA) 3-1 OT; Kaspar F; Edmond 10-4; Prieto F; Racer (IA) 3-1; Ferraro 17-3; Mologousis TF; Rowland 6-4 | Ironman (OH)-1; Hinsdale C-1; OPRF-1; Reg-1 |
2 | Juwan Edmond | Sr | Hinsdale C | Downers N | White 10-4 | Donovan 15-5; Mologousis 16-6; Gonzalez TF; Cruz TF; Miner F; Derain F | Barrington-1 (OW); Hinsdale C-2; Palatine-1; LWE-1; Reg-1 |
3 | Matt Rowland | Jr | Willowbrook | Glenbard N | White 6-4 | Ferraro F; Derain 3-2; Kasper 3-1; Timmons 6-3; Cruz 2-1; Meyer 4-2; Donovan 15-7 | Hoffman E-1 (OW); Dvorak-1; Sycamore-1; Reg-2 |
4 | Keone Derain | Sr | St Charles E | Glenbard N | Gunther 11-6 (160); Rowland 3-2; Edmond F | "Czernek 6-1 (160); Safford 5-1 (160); Rose F; Olsen 6-5; Donovan 7-3; Petrone (FL) 5-1; Kasper 2-0, 4-2" | Conant-1 (160); Dvorak-3; LWE-2; Upstate 8-1; Reg-1 |
5 | David Kasper | Sr | Marist | Downers N | "Champagne 7-0, 2-1; Mologousis 3-2 UTB; Rowland 3-1; Derain 2-0, 4-2; M. Callahan 1-0; Glasgow (NJ) 7-2; Kutler (NJ) 4-2" | "Ferraro 5-2; Timmons 2-1; Donovan 3-1; Hull 3-0; Prieto 3-1, 3-0; R. Burkert (NJ) 3-1 OT; Salazar 8-0" | Dvorak-4; LWE-3; ESCC-2; Reg-1 |
6 | Trevell Timmons | So | Lockport | Normal C | C. Lopez F (160); Steward (MO) 3-2 (152); Kasper 2-1; Rowland 6-3; Berge (MN) 3-2 | "Foster 5-4; Hosack (MO) 10-4 (152); Keller (MO) 3-2; McBride 3-0 (152); Mologousis ID; Hull 3-2; Petrone (FL) 10-2; Van Handel (WI) 7-5 OT; Dittmer (IA) 9-1, 9-2; Prieto 7-2, 5-1" | Dvorak-2; Cheesehead (WI)-3; SWSub-1; Reg-1 |
7 | Nick DeLoach | Sr | Alton | Normal C | | "Miner 14-7, 10-4; Bartow (MO) 5-1; N. Morris 11-4; Remke 6-5 TB; Zeigler 7-2, 4-1; Donovan 8-4 OT" | Mascoutah-1; Granite City-1; Geneva-1; Batavia-1; Reg-1 |
8 | Jakada Hull | Sr | Mt Carmel | Downers N | Timmons 3-2; Kasper 3-0 | "Meyer 6-1; Hobart 15-5, F; Ferraro 13-4; Petrone (FL) 5-2" | Pontiac-1; Dvorak-5; CCL-1; Reg-1 |
9 | Alex Gonzalez | Jr | W Aurora | Downers N | Edmond TF | Prieto 11-5; Kaspar 10-5; Ives 8-3 | Hinsdale C-3; Reg-1 |
10 | Andrew Ives | Sr | WWS | Downers N | Gonzalez 8-3 | Donovan 7-5; Ferraro 10-6 | DGS-AT; WWS-1; DVC-1; Reg-2 |
11 | Devin Donovan | So | Wheaton N | Glenbard N | Edmond 15-5; Johnson F; Kasper 3-1; Derain 7-3; DeLoach 8-4 OT; Ives 7-5; Rowland 15-7 | Kouvelis 9-5; Ferraro 9-3; Kirkman 7-2 | Barrington-3; Dvorak-7; Batavia-2; DVC-2; Reg-3 |
12 | Mike Kouvelis | Sr | Grant | Barrington | Mologousis 6-4 OT; Donovan 9-5; Heller F (160); Delporte 20-6; Heywood (UT) 9-4 (160); Conley (IA) F (160); Gunther 14-5 (160) | Ciolek F (160); Czernek 8-5 (160) | Barrington-4; NSub-2 (160); Reg-1 |
HM | Munktulga Zuunbayan | Jr | Wheeling | Barrington | | S. Callahan TF; Schneider 16-8; Jarosz 13-3 | Antioch-1; Wheeling-1; Reg-1 |
HM | Matt Ferraro | Jr | Marmion | Downers N | Kasper 5-2; Wiederholt (OH) 6-3; Troy (CA) F; Rowland F; Hull 13-4; Donovan 9-3; Woodard (IA) 9-2; Glasgow (NJ) 11-7; White 17-3; Meneweather ID (160); Kincaid (CA) F (160); Ives 10-6 | | Dvorak-8; Reg-3 |
HM | Griff Rose | Sr | Conant | Glenbard N | Derain F; Penick 5-3 OT; Metallo F; Mologousis 9-4 | Penick 7-3; Jarosz 5-3 OT | Conant-2; Lake Park-4; Leyden-1; MSL-1; Reg-1 |
HM | DJ Penick | So | Highland Park | Barrington | Remke 3-0; Rose 7-3 | Rose 5-3 OT; Pate 4-2; Cruz 14-13 | Lake Park-2; Leyden-2; CSL-1; Reg-1 |
HM | Bobby Jarosz | Jr | Prospect | Barrington | Clancy 6-4; Minwegen 16-4; Delporte 9-7; Rose 5-3 OT; Sally F | Wright 7-2; Metallo 19-9 | Barrington-7; Prospect-1; MSL-4 |
HM | Brae Cruz | Sr | Mundelein | Barrington | Edmond TF; Rowland 2-1; Hobart 5-1; Penick 14-13 | Schoenfelder 10-5; Kirkman 7-2; S. Callahan 9-3 | Palatine-2; Sycamore-4; NSub-1; Reg-2 |
HM | Tanner Anthony | Sr | Harlem | Barrington | Krulas 4-2 | Meyer 7-4 | Kaneland-1; NIC-10-1 (160); Reg-1 |
HM | Brandon Meyer | Sr | Huntley | Barrington | Hull 6-1; Stephenson 5-4; Rowland 4-2; M. Callahan 7-2; Anthony 7-4 | Menendez 6-5; Gschwendtner 8-3; Bartow (MO) 3-2 TB; Miner 7-1; Fausel 6-4; Hobart 10-5 | Harvard-1 (145); Granite City-5; Sycamore-2; FVC-1; Reg-2 |
HM | Jake Tisza | Jr | TF South | Downers N | Kirkman 4-2; Kasper 3-0 | Kirkman 4-0; Prieto 4-2 OT | SSub-1; Reg-2 |
HM | John Prieto | Jr | Sandburg | Downers N | "Lowe F; Gonzalez 11-5; Kaspar 9-6; White F; Morgan (MN) 5-3; Woodard (IA) 13-3; Kasper 3-1; Timmons 7-2, 5-1; Hill (CA) 3-2; Tisza 4-2 OT" | Mologousis 9-8 | Wheeling-2; Hinsdale C-5; SWSub-2; Reg-3 |
HM | Omar Salazar | Sr | Plainfield E | Normal C | Perry 6-4; Edmond F; Kasper 8-0; Ledbetter F; Hill 8-4; Golden 6-5 | Kirkman 4-3; Perry 1-0; Miner 8-5 | Plano-1; Palatine-3; LWE-4; Reg-4 |
HM | Dalton Lawver | Jr | Rock Island | Normal C | Ives F; Vanik 10-3 (160); Edmond TF; Wink 4-3; Hobert 6-0; Fausel 9-4; Bass F | Miner 11-4 | Sycamore-7; Mahomet-5; Reg-1 |
HM | Joe Miner | Sr | Plainfield S | Normal C | "Wink 4-0; Minwegen 5-1; Salazar 8-5; Champagne TF; Ahlgrim 4-1; DeLoach 14-7, 10-4; Darrah (MO) 11-3; Meyer 7-1; Edmond F; Lawver 11-4" | Tomac 10-2; Kirkman 5-2 | Barrington-9; Plano-3; Granite City-6; Batavia-3; Reg-2 |
HM | Daniel Gallo | Jr | Taft | Glenbard N | | Huggins 11-2 | Simeon-1; Evanston-1; CPL-1; Reg-2 |
HM | James Zeigler | Sr | Edwardsville | Normal C | "Jenkins (MO) F (160); Berge (MN) F; Mayhue (OK) 8-3; Van Handel (WI) 13-0; Nakamatsu (NV) 3-2; DeLoach 7-2, 4-1; Weiland (MO) 6-2; Darrah (MO) F" | Keller (MO) 8-6 (160); Nakamatsu (NV) 8-3; Berg (WI) 5-1 | Cheesehead (WI)-13; St Charles W (MO)-2; Reg-2 |
HM | Peter Minwegen | Sr | Barrington | Barrington | Kouvelis F; Donovan 13-3 | Miner 5-1; Jarosz 16-4 | Barrington-5 |
HM | Christian Fausel | So | Hononegah | Barrington | M. Callahan 7-3; Meyer 6-4 | Lawver 9-4 | Sycamore-5 |
HM | Nicholas Delporte | So | Rolling Meadows | Glenbard N | Groleau ID | Kouvelis 20-6; Jarosz 9-7 | Rockford E-2 |
HM | Connor Guzior | Sr | Mt Carmel | Downers N | Foster 2-0 | Wolfe F | |
| 160 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Matt Rundell | Sr | OPRF | Glenbard N | Manville (NJ) 12-0; Schram (OH) 4-2; Fortuna 2-1 | "Krulas TF; Sepeda (OH) F; Bailey (OK) 11-0; Beard (PA) 3-1; Slattery 8-4, TF; Fortuna 1-0; Woodard (IA) 12-2; Webster (MN) 6-1; Flower F (170); Kincaid (CA) 9-6; Volle F" | Ironman (OH)-5; Hinsdale C-1; OPRF-1; Reg-1 |
2 | Joey Gunther | Sr | Libertyville | Barrington | Cleary (FL) 2-1 UTB | "Strobel TF; Shewan 16-5, 12-4; Derain 11-6; Carello 3-2; Andress 10-9 TB; Kouvelis 14-5; Heller 9-4" | Barrington-1; Hoffman E-1; Dvorak-2; NSub-1; Reg-1 |
3 | Trace Carello | Jr | Marmion | Downers N | delaRiva (CA) 3-1 TB; Schram (OH) 3-2 TB; Gunther 3-2 | K. Jennings 11-9 OT (170); Waltermeyer (OH) 7-3; Riojas 4-2; Shewan 4-2; Schmult 5-3 | Dvorak-3; Reg-1 |
4 | Tom Slattery | Sr | Sandburg | Downers N | "Meneweather 3-1 OT; Rundell 8-4, TF; Racer (IA) 15-2; Kincaid (CA) F" | Bendy F; Jauch 14-7; Cropp 12-4; Zachman (MN) 9-1; Czernek 7-4; Ginnan 20-8 | Wheeling-1; Hinsdale C-3; SWSub-1; Reg-1 |
5 | David Riojas | So | Mt Carmel | Downers N | Lanning 6-4; Cleary (FL) 9-7; Carello 4-2; Taylor (AZ) 5-2; Steiert (IA) TF; Vosters (WI) 5-2 | "Fortuna 3-2; Kauffman F; Lanning 11-6; Ginnan F; Benitz (WI) F, 1-0; Reyes F" | Pontiac-1; Dvorak-5; Cheesehead (WI)-5; CCL-1; Reg-1 |
6 | Dan Andress | Sr | Conant | Glenbard N | Davis 5-3 (170); Gunther 10-9 TB | "Anderson 5-3 (170); Jacobson 5-3; Reyes TF; Cysewski 5-0, 6-4 OT" | Conant-3 (170); Leyden-1; MSL-1; Reg-1 |
7 | Sage Heller | Jr | Deerfield | Barrington | Cysewski 5-2; Gunther 9-4 | "Makey 6-4 OT; Jacobson 12-9, 8-1, 9-1; Kouvelis F; Overton F; Cysewski 9-4; Shewan 10-3" | Antioch-1; Hinsdale S-1; Palatine-1; CSL-1; Reg-1 |
8 | Bryce Shewan | Jr | Yorkville | Normal C | "Gunther 16-5, 12-4; Carello 4-2; Heller 10-3; Overton 14-7" | Volle 11-4; Vanik 7-2; Ginnan 18-17; Packer 12-5; Kauffman 6-4; Overton 9-8 | Barrington-2; Dvorak-4; Mahomet-2; NI Big 12-2; Reg-1 |
9 | Tyree Overton | Sr | Rock Island | Normal C | Wagner 5-3; Lewis-Spann DQ; Heller F; Ernster 12-5; Shewan 9-8 | Gussman TF (170); Miller 8-6; Montalvo 8-3; Elsbury 24-11; Shewan 14-7 | Palatine-3; Sycamore-9; Mahomet-1; Reg-2 |
10 | Chris Prosser | Jr | Edwardsville | Normal C | Volle 5-0; Packer 9-4; Flynn (MO) F; Hahn (MO) 3-0; Perez F | K. Jennings 4-3 (170); Wagner 9-7 | St Charles W (MO)-3; Reg-3 |
11 | Qiante Wagner | Sr | Alton | Normal C | Vosburgh 9-6; Prosser 9-7 | Overton 5-3; Rakers F; Hahn (MO) F; Williams (MO) 11-6; Meneweather 2-1; Conway TF; Welch 16-3; Volle 6-2; Perez 17-7 | Mascoutah-2; Granite City-1; Geneva-1; Batavia-1; Reg-1 |
12 | Eddie Ginnan | Sr | Lockport | Normal C | Shewan 18-17; Riojas F; Cinelli (WI) F; Kvam (MN) 14-9; Slattery 20-8 | Vezzetti F; Montalvo F | SWSub-2; Reg-1 |
HM | Tony Vezzetti | Jr | Schaumburg | Glenbard N | "Andress 3-2, 7-4, 7-4; Gunther 11-3; Ginnan F; R. Lopez F" | "Montalvo 5-0; Jauch 9-4, 9-2; Strobel 2-1" | Lake Park-2; LWE-3; MSL-2; Reg-2 |
HM | Kasey Jauch | Sr | Rolling Meadows | Glenbard N | "Rose 6-3; Cropp 13-3; Slattery 14-7; Strobel F; Vezzetti 9-4, 9-2" | Reyes 8-0; Czernek 5-3; Safford 6-2; Cysewski F; Strobel 10-8 | Conant-3; Rockford E-1; Hinsdale C-5; MSL-3; Reg-2 |
HM | Tanner Strobel | Jr | Prospect | Barrington | Gunther TF; Vezzetti 2-1; Jauch 10-8 | "Cysewski ID, F; Volle 4-3; Jauch F" | Barrington-3; Prospect-1; MSL-4; Reg-1 |
HM | Micah Volle | Sr | Wheaton N | Glenbard N | Shewan 11-4; Strobel 4-3; Cleary (FL) F; Wagner 6-2; Rundell F | "Guhde 7-1; Prosser 5-0; Czernek 8-3, 3-1; Schmult F, 5-1" | Barrington-4; Dvorak-6; Batavia-2; DVC-1; Reg-2 |
HM | Travis Cysewski | Sr | Barrington | Barrington | "Strobel ID, F; Heller 9-4; Andress 5-0, 6-4 OT; Jauch F" | Heller 5-2; Vanik 4-2 | Prospect-2; Palatine-2; MSL-5; Reg-1 |
HM | Stevie Schmult | Jr | Naperville N | Downers N | "Vesevick 8-3 (170); Kroening 8-5 (170); Volle F, 5-1; Vanik F; Carello 5-3" | Avery 7-5 (170); Ciancio F (170); Vesevick F (170); Czernek 12-7 | Lake Park-1 (170); Kaneland-2; DVC-2; Reg-2 |
HM | Tom Czernek | Jr | Glenbard N | Glenbard N | "Derain 6-1; Jauch 5-3; Volle 8-3, 3-1; Riojas F; Slattery 7-4; Kouvelis 8-5; Schmult 12-7" | "Packer 4-3, 10-4; Zachman (MN) 6-4" | Conant-5; Dvorak-7; DVC-3; Reg-1 |
HM | Spencer Jacobson | Jr | Highland Park | Barrington | "Heller 12-9, 8-1, 9-1; Andress 5-3; Makey 6-4; Reyes 8-1; Wojcik 9-3" | S. Callahan F | Lake Park-3; Leyden-3; CSL-2; Reg-3 |
HM | Akin Duradola | Sr | Simeon | Downers N | Hoffman F; Pate 7-4; Sosa 10-3; Keane 8-4 | Hospelhorn 11-7 | Pontiac-5; Simeon-1; Amboy-1; CPL-2; Reg-3 |
HM | Dylan Conway | So | Lincoln-Way N | Normal C | Aldarando 10-4; Wagner TF; Lanning F; Goodwin 6-3; Taylor 8-0; Montalvo 7-2; Hall 4-2 OT | Burden F; Montalvo 4-3; D. Jennings 2-0; Winter 3-2 UTB | Hinsdale S-5; Geneva-3; U-High-2; SWSub-8; Reg-2 |
HM | Porfirio Perez | Jr | Danville | Normal C | Winter 19-7; Kauffman 15-5; Carmody 11-7; Price F; James 10-4; Wagner 17-7 | Prosser F | Clinton-3; Lincoln-7; Urbana-2; Big 12-2; Reg-2 |
HM | Alex Morreale | Sr | Glenbard W | Glenbard N | Spacek 4-2 OT | Burden 9-1 | |
HM | Austin Thurman | So | Belleville E | Normal C | "Shelby 9-1 (170); Rakers 6-0, 4-2" | Leonard 2-1; Carmody 6-4 | Mascoutah-4 |
HM | Shawn Jager | Sr | Downers S | Downers N | | | |
| 170 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jack Jessen | Fr | Willowbrook | Glenbard N | Betourne 6-2; Warner 11-2 | "Orlandi F; Kline F; C. Lopez F, TF; Dominski 13-3, 9-3; Flower F; Krocko F; Metzgar 5-4" | Hoffman E-1; Dvorak-3; Sycamore-2; Reg-1 |
2 | Brian Krasowski | Jr | Sandburg | Downers N | "Warner 8-5; Bey 13-6, 12-8; Hall (MN) F; Thompson (NE) 1-0; Hokit (CA) 5-1" | "Avery 15-3; Dominski 7-3, 3-2; Anderson 8-0; Oughton 2-1 TB; Flower 13-1" | Wheeling-1; Hinsdale C-2; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Carson Oughton | Jr | Minooka | Normal C | Krasowski 2-1 TB; Bey 3-0 | "Davis 2-1; Stingily 6-2 (182); Polk F; Alfaro 11-4, 5-1; Biliskov F, 7-3; Dominski F; R. DeMoss 3-1 OT; Nauman F" | Hinsdale C-3; LWE-1; OPRF-2; Reg-1 |
4 | Matt Striegel | Sr | Belleville E | Normal C | Witzig 3-2 | "R. DeMoss 5-3; Witzig 3-1, 3-1; Crowley 9-1 (182); Schuler 11-1; Gomez F; Miller F; Jennings 4-3" | Mascoutah-1; Lincoln-1; Reg-1 |
5 | Riley DeMoss | Jr | Marmion | Downers N | Striegel 5-3; Whisler (OH) 2-1; Bergquist (CO) 5-0; Ugalde (NJ) 5-0; Oughton 3-1 OT | "Orlandi 6-2; R. Lopez 5-2; Betourne 1-0, 3-2; Elston 5-4, 3-1; Metzgar 9-5 (182); Hokit (CA) 3-1; Anderson 3-1; Avery 8-4" | Dvorak-1; OPRF-3; Reg-1 |
6 | Sam Elston | Sr | Metea V | Downers N | "R. DeMoss 5-4, 3-1; Betourne 13-2; R. Lopez 6-3" | "Davis 5-4, 9-4; Demos F; Glantz F; Smith F" | Conant-1; Glenbrook S-1; Palatine-1; Upstate 8-2; Reg-2 |
7 | Brady Glantz | Sr | Deerfield | Barrington | Elston F; Nauman ID | "Ciolek F; Ciancio 9-1; Smith F; Jarvis 16-4; Dominski 9-1; Lowell 7-1, 11-4; Demos F" | Antioch-1; Hinsdale S-1; Palatine-3; CSL-1; Reg-1 |
8 | Matt Wroblewski | So | Prospect | Barrington | Smith 3-2; Raschak (WI) 7-4 | "Dominski 5-4; Smith 7-5, 3-1 OT; Dodd 9-5; Chalupa TF; Lowell F, 10-2" | Barrington-1; Prospect-2; MSL-1; Reg-1 |
9 | Julius Smith | Sr | Barrington | Barrington | "Wroblewski 7-5, 3-1 OT; Glantz F; Elston F" | Anderson 3-1; Wroblewski 3-2; Kristin 7-4; Davis 3-1 | Barrington-2; Prospect-1; Palatine-2; MSL-2; Reg-1 |
10 | Brandon Dominski | Sr | Lincoln-Way C | Normal C | "Wroblewski 5-4; Bey F; Krasowski 7-3, 3-2; Orlandi 9-3; Jessen 13-3, 9-3; Glantz 9-1; Oughton F" | "Avery 10-6, 12-4; Biliskov 7-2; Nauman F; Avery 12-4; Bendy 17-6; McCarthy (WI) F" | Barrington-3; Hoffman E-3; Dvorak-4; SWSub-2; Reg-1 |
11 | Max Metzgar | Sr | OPRF | Glenbard N | "Patchin (OH) 5-3 (182); Singletary (NJ) F (182); Brucki 7-3, 13-6 (182); Montalvo 16-4 (182); R. DeMoss 9-5 (182); T. DeMoss 12-6 (182); Nevills (CA) 10-6 (182); Mayon F (182); Jessen 5-4" | Hiscock 12-6 (182); Pitra 9-8 (182); Penn (MO) 9-6 (182) | Hinsdale C-3 (182); OPRF-2 (182); Reg-2 |
12 | Ramon Lopez | Sr | St Charles E | Glenbard N | R. DeMoss 5-2; C. Lopez 3-1 OT | Flower F; Elston 6-3; Davis 3-2 | Dvorak-9; LWE-1 (160); Upstate 8-1; Reg-1 |
HM | Jimique Davis | Sr | Glenbard N | Glenbard N | "Oughton 2-1; Elston 5-4, 9-4; Ju. Smith 3-1; R. Lopez 3-2" | Andress 5-3; Demos F | Conant-2; DVC-1; Reg-2 |
HM | David Wojs | Sr | Taft | Glenbard N | | "Sanchez 14-1, Kline 11-5; Sosa F; Orlandi F" | Simeon-1; Evanston-1; CPL-1; Reg-1 |
HM | Marco Orlandi | Sr | N Notre Dame | Glenbard N | Jessen F; R. DeMoss 6-2; Dominski ID; Wojs F | Dominski 9-3; Flower 7-0 | Hoffman E-2; Reg-2 |
HM | Keajion Jennings | Sr | O'Fallon | Normal C | "Carello 11-9 OT; Witzig 3-2, 6-4; Prosser 4-3; Striegel 4-3" | Hinkle TF; Gomez F; Stanton F; Miller F; Witzig 7-5 | Glenwood-2; Mascoutah-3; Geneseo-1; Reg-2 |
HM | Joe Robinson | Sr | Oak Lawn | Downers N | | Ransom 5-0; Pranka F; Hunzeker F; Polk 9-0; Kristin 6-4 OT; C. Lopez 3-2 | Pontiac-1; WWS-1; Geneva-1; SSub-1; Reg-1 |
HM | Cameron Lopez | Jr | Mt Carmel | Downers N | "Pajor F; Terrell 9-4; Jessen F, TF; Pitts (OH) 15-4; Buechler (WI) 8-2; Taylor (AZ) F; Betourne F; Robinson 3-2" | Timmons F; Ransom 6-5; R. Lopez 3-1 OT; Avery 10-4; Jarvis F; Kirk F | Dvorak-6; Cheesehead (WI)-9; CCL-2; Reg-2 |
HM | Jake Flower | Sr | Hononegah | Barrington | Terrell 4-2 OT; R. Lopez F; Orlandi 7-0; Holschlag (IA) F; Njos (MN) 11-3; Jessen F; Gussman 13-6; Rundell F; Krasowski 13-1; Hambrock F | "Wilkinson 5-3, 8-3, 8-4" | Sycamore-7; NIC-10-1; Reg-3 |
HM | Adam Wilkinson | Sr | Rockford E | Barrington | "Cropp TF; Flower 5-3, 8-3, 8-4; Bey F; Alfaro 9-6; Malone 11-4 (182); Sundberg F (182); Ricks 17-5" | "Hunzeker 10-2; Vesevick F, F; Chalupa 8-4; Dodd 4-2" | Rockford E-2; Hinsdale C-5; NIC-10-2; Reg-1 |
HM | Ezra Avery | Jr | Lyons | Downers N | "Dominski 10-6, 12-4; Krasowski 15-3; Schmult 7-5; Bigelow (MN) 3-1 OT; Leidich (OH) 9-3; C. Lopez 10-4; Bey TF, TF; R. DeMoss 8-4" | Anderson F; Kerr (IA) F | Barrington-4; Cheesehead (WI)-10; OPRF-4; Reg-1 |
HM | Juwon Anderson | Sr | Stevenson | Barrington | Smith 3-1; Avery F; Krasowski 8-0; Andress 5-3; Ralston 5-2; R. DeMoss 3-1 | "Nauman 11-4; Biliskov 7-5 OT, 10-5; Ja. Smith 5-3, 7-3; Demos 10-5" | Barrington-5; Wheeling-2; Leyden-3; NSub-1 |
HM | Derek Biliskov | Sr | Plainfield S | Normal C | "Anderson 7-5 OT, 10-5; Dominski 7-2; Ralston F; Witzig 11-8; Warner TF; Oughton F, 7-3; Torres 13-3" | Whitman 12-4; Branstetter (MO) 7-3; Dodd 5-4 | Barrington-6; Plano-2; Granite City-3; Batavia-2; Reg-3 |
HM | Joey Nauman | Jr | Yorkville | Normal C | Anderson 11-4; Kordek 4-3; Betourne F; Dominski F; Ford (FL) 9-6; Kauffman 9-5; Oughton F | Elsbury 7-4 | Dvorak-8; Mahomet-3; NI Big12-1; Reg-2 |
HM | Daltyn Dodd | Jr | Moline | Normal C | Gussman 4-2 OT; Smith 11-3; Wroblewski 9-5; Wilkinson 4-2; Safford 7-5; Warner TF; Culp 7-5 OT; Bleeker 8-2; Biliskov 5-4 | "Hunzeker 6-0; Vesevick 7-5, F" | Prospect-3; Sheboygan N (WI)-1 |
HM | Jack Vesevick | Jr | Glenbard W | Glenbard N | "Wilkinson F, F; Oughton 14-3; Dodd 7-5, F; Schmult F; Bey TF; Thomas 6-4" | Schmult 8-3; Hunzeker 7-0 | Hinsdale C-6; Glenbard W-5 |
HM | Jake Lowell | So | New Trier | Barrington | "Metzgar F (182); Wroblewski F, 10-2; Dodd 7-4; Bey F; Vesevick 7-3; Ottum (WI) 9-4; Buechler (WI) F; Nauman F; Glantz 7-1, 11-4" | "Packer F, Ottum (WI) 7-2; Polk 8-3; Ciancio 8-5" | Prospect-4; Hinsdale C-7; Mid-States (WI)-5; CSL-2; Reg-2 |
HM | Andrew Demos | So | Warren | Barrington | Powell (WI) F; Foerster (WI) 4-2; Rick 9-5; Ciancio F; Elston F; Torres 8-5; Anderson 10-5; Davis F; Ja. Smith F; Glantz F | Ciolek 7-5; Ciancio F | Watertown (WI)-4; Lake Park-4; NSub-3; Reg-2 |
HM | John Ciancio | Sr | Highland Park | Barrington | Glantz 9-1; Schmult F; Lowell 8-5; Demos F | Demos F; Ja. Smith 5-3; Ralston F | Lake Park-3; Leyden-1; CSL-3; Reg-3 |
HM | Maki Kirk | So | Simeon | Downers N | Leffelman 15-2 (182); C. Lopez F; Bobdilla 9-2 | | Amboy-2 (182); Reg-4 |
HM | Kamal Bey | Jr | OPRF | Glenbard N | Valencia (CA) 12-3; Hall (MN) 16-8 | "Dominski F; Warner 12-3, 4-2; Handwerk (OH) 14-5; Dallavia 12-5; Wilkinson F; Krasowski 13-6, 12-8; Carr (IA) F; Vesevick TF; Hokit (CA) F; Oughton 3-0; Avery TF, TF" | Ironman (OH)-2; Hinsdale C-1; OPRF-1 |
HM | Mitch Bradberry | Sr | Geneva | Glenbard N | Bendy F; Birkhaug 3-2 | Gussman F | |
| 182 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Nathan Traxler | Jr | Marmion | Downers N | Valencia (CA) 11-2; Darmstadt (OH) 4-0 | "Preston 13-4; Shahrikian 13-4; Benoit 4-3; McAfee (MD) 13-4; Singletary (NJ) 6-3; Strnad (OH) 7-2; Dietrich (PA) 3-1 OT; Wisman (VA) 2-1; Bruno F; Hecox 11-2; Collins (OH) 13-5; Ervin 10-7, 5-4; Condon TF (195); Bergen 18-6 (195); Nevills (CA) 13-5; Montalvo 7-6; Harrington 8-2" | Ironman (OH)-4; Dvorak-1; Reg-1 |
2 | Patrick Brucki | So | Sandburg | Downers N | Montalvo 22-10; T. DeMoss 13-5 | Schmidt TF; Dudeck 1-0; Metzgar 7-3; Pitra 10-2; Condon 12-6 (195); Wegner 7-2; Crosby 10-4; Nevills (CA) 7-5; Johnson 10-1; Benoit 5-3 | Hinsdale C-2; Reg-1 |
3 | Alex Benoit | Sr | Marist | Downers N | Collins (OH) 6-4; Montalvo F; Singletary (NJ) F; Brucki 5-3 | Ashkar F; Dudeck 18-6; Wegner 3-2; Hecox 6-0; Hiscock F; Mayon 11-4 | Dvorak-3; LWE-1; ESCC-1; Reg-2 |
4 | Tyler DeMoss | Sr | Hononegah | Barrington | | "Malone F; Metzgar 12-6; Brucki 13-5; Hecox 3-2, 10-6" | Sycamore-1; NIC-10-1; Reg-1 |
5 | Tyler Harrington | Jr | Stevenson | Barrington | Jones 7-6; Vogeney F; Traxler 8-2 | "Vittal 16-8 (195); Aikins 8-1; Dudeck 6-2; Mayon 8-5; Zerfas 9-6 (195); Vogeney 4-1; Ashkar 5-3; McInerney 12-6 (195); Chapman F, 15-5; Miller 6-4 (195)" | Barrington-1; Wheeling-2; Leyden-1; NSub-1 (195); Reg-1 |
6 | Joey Vogeney | Sr | Maine W | Glenbard N | Harrington 4-1 | Caballero F; Wosick 1-0; Vittal 5-2 (195); Harrington F; Bujacz F; Chalupa F | Wheeling-1; Lake Park-1; CSL-1; Reg-1 |
7 | Mason DeLong | Jr | Bradley | Normal C | | Renshaw 7-2; Gastelum TF; Hiscock 14-1; Bleeker 7-1 | Reg-1 |
8 | Alex Bleeker | Sr | Pekin | Normal C | DeLong 7-1 | Crowley 9-4; Klein 6-2 (195); Gastelum F | Springfield-1; Lincoln-1; Morton-1; Mid-Illini-1; Reg-2 |
9 | Jenner Hecox | Jr | Harlem | Barrington | "Crosby 7-4; Aikins 6-4; Traxler 11-2; Benoit 6-0; T. DeMoss 3-2, 10-6" | "Cajina 2-1, F; Crosby OTF; Aikins 3-2; Wegner 5-2; Dudeck 3-1 OT; Shahrikian 7-2; Parks 11-4; Bujacz F" | Barrington-5; Dvorak-4; Kaneland-1; NIC-10-2; Reg-2 |
10 | Jake Dudeck | So | Lincoln-Way C | Normal C | Harrington 6-2; Brucki 1-0; Benoit 18-6; Hecox 3-1 OT | "Cajina 7-3, F; Crosby 3-1, 3-0; Schmidt 8-2; Watters 9-3; Wileman (WI) 5-2; Wegner 12-6" | Barrington-2; Hoffman E-1; Dvorak-5; Reg-1 |
11 | Logan Hagerbaumer | Sr | Quincy | Normal C | Holmes 8-7; KcKinney 9-3 (195); Watters 11-9 | "Karsgaard F; Hewitt 6-1, 9-4; Mayon 9-2; Lopez 7-2; Ervin 12-8; Carr (IA) F; Hoyle (IA) F; Crehan 14-4; Holmes 10-1" | Hinsdale S-1; Mascoutah-1; Palatine-1; Quincy-1; Reg-1 |
12 | Jacob Mayon | Sr | Plainfield E | Normal C | Hagerbaumer 9-2; Harrington 8-5; Benoit 11-4 | "Walsh F (195); Gastelum 9-5; Winkelman TF; Kauzlaric 6-2; Chapman 7-5; Ben-Isreal 7-6; Ashkar 3-1; Bruno F; Aikins 5-3 OT, 3-2; Metzgar F; Stingily 10-3" | Plano-1; Palatine-3; LWE-2; OPRF-1; Reg-1 |
HM | James Watters | Jr | Edwardsville | Normal C | Dudeck 9-3; Bruno F; Bloy (WI) F; Burmeister (WI) 9-5; Boyce (MO) 10-3; Hewitt F | "Seiler (MO) 3-1; Haen (WI) F; Temple (NV) 5-3; Hewitt 7-3; Holmes 11-7, 7-4; Hagerbaumer 11-9" | Cheesehead (WI)-9; St Charles W (MO)-1; Reg-3 |
HM | Dylan Ervin | Jr | Metea V | Downers N | "Bujacz F; Traxler 10-7, 5-4; Hagerbaumer 12-8" | Wosick 4-3; Jones 5-1; Ashkar 3-1 OT; Wegner 4-3; Crosby 3-2; Leonard 11-8 | Conant-3; Glenbrook S-1; Palatine-2; Upstate 8-1; Reg-2 |
HM | Colton Wegner | Sr | Glenbard N | Glenbard N | Hecox 5-2; Benoit 3-2; Dudeck 12-6; Little (GA) 5-2; Hall (MN) F; Brucki 7-2; Ervin 4-3 | Hiscock 9-3; Bujacz F; Bruno F; Chapman F; Leonard F | Conant-1; Dvorak-6; DVC-1; Reg-1 |
HM | Akwasi Aikins | Sr | Plainfield C | Normal C | "Harrington 8-1; Gastelum F; Mayon 5-3 OT, 3-2; Lighthall F" | "Wroblewski 3-2, 5-3, 3-1; Hecox 6-4; Crosby 5-2; Leonard 10-4; Holmes 5-3; Penn (MO) 7-2" | Barrington-3; Geneva-1; OPRF-3; Reg-3 |
HM | Ryan Wosick | Sr | Loyola | Barrington | Vogeney 1-0; Wroblewski 2-1; Ervin 4-3 | Lopez 3-1 | Prospect-2; Glenbrook S-2; CCL-1; Reg-1 |
HM | Jason Lopez | Jr | Palatine | Barrington | "Mulkerin 3-2 (195); Hagerbaumer 7-2; Guhde 3-2, 3-2; Wosick 3-1" | Ben-Isreal 3-2 TB; Chalupa F; Gallo 11-6; Bruno F; Wroblewski 4-3 TB | Fenton-2 (195); MSL-3; Reg-2 |
HM | Adrian Wroblewski | Sr | Prospect | Barrington | "Aikins 3-2, 5-3, 3-1; Lopez 4-3 TB" | Crosby 3-1 OT; Wosick 2-1; Bruno 17-7; Guhde 3-1 OT | Barrington-4; Prospect-1; MSL-1; Reg-3 |
HM | Cam Pait | Sr | McHenry | Barrington | | "Polk F; Sundberg 9-1; Raap 5-1, 11-3; Guhde 11-4; Greenhill 8-4" | Batavia-1 (170); FVC-1; Reg-1 |
HM | Max Guhde | Jr | Barrington | Barrington | "Volle 7-1; Thurman 4-3; Ashkar 5-1, 8-1; Wroblewski 3-1 OT; Pait 11-4" | "Ben-Isreal 8-5; Lopez 3-2, 3-2; Bruno 9-2; Gallo 9-2; Raap 6-4" | Palatine-5; MSL-2; Reg-3 |
HM | Rakheem Chapman | Sr | Warren | Barrington | "Kelly (WI) 6-4; Mayon 7-5; Watson 5-2; Chalupa F; Harrington F, 15-5; Wegner F" | Greenhill 5-4 | Watertown (WI)-2; NSub-1; Reg-2 |
HM | Joe Greenhill | Sr | Round Lake | Barrington | Chaon 3-0 (195); Depersia 6-3 (195); Chapman 5-4 | Zerfas 9-2 (195); Soto 4-2 | Prospect-3 (195); Harvard-1; NSub-2 |
HM | Rolliann Sturkey | So | OPRF | Glenbard N | | | Reg-1 |
HM | Zackary Crosby | Jr | S Elgin | Glenbard N | "Dudeck 3-1, 3-0; Wroblewski 3-1 OT; Hecox OTF; Young 12-6 (195); Aikins 5-2; Crehan 3-2 TB; McKenna (MO) F; Brucki 10-4; Ervin 3-2" | Hecox 7-4; Bruno 14-8 | Barrington-6; Hoffman E-2; Granite City-6; Upstate 8-2 |
HM | Mike Bruno | Sr | Schaumburg | Glenbard N | Chalupa F; Crosby 14-8; Traxler F; Wegner F; Wileman (WI) F; Guhde 9-2; Mayon F; Wroblewski 17-7; Lopez F | Watters F; Schmidt F; Hiscock F; Gallo 15-6; Chalupa F | Dvorak-8; LWE-3; MSL-4 |
HM | Chris Hiscock | Sr | Minooka | Normal C | Wegner 9-3; Montalvo F; Metzgar 12-6; Benoit F; Bruno F; DeLong 14-1 | Gastelum 9-5; Schmidt 8-3; Cajina 9-1 | Hinsdale C-5; LWE-4; Reg-3 |
HM | Mason Hewitt | So | O'Fallon | Normal C | "Crehan 5-4; Hagerbaumer 6-1, 9-4; Prosser 7-3; Pitra 10-6; Holmes 6-3" | "Holmes 13-11; Crehan 2-1, 5-1; Carr (IA) 11-9; Watters F" | Glenwood-3; Mascoutah-2; Geneseo-3; Reg-2 |
HM | Keontay Holmes | So | Alton | Normal C | "Hewitt 13-11; Penn (MO) 9-6; Gray (MO) 4-3; McKindley (MO) 8-7; Aldrich (MO) 7-3; Aikins 5-3; Watters 11-7, 7-4; Hagerbaumer 10-1" | "Curtis F; Karsgaard 11-3; Cravens 13-6; Crehan 3-1, 6-1; Raap 5-1; Hagerbaumer 8-7; Hewitt 6-3" | Mascoutah-3; Granite City-3; Geneva-2; Batavia-1; Reg-4 |
HM | Tyrone Johnson | Sr | TF South | Downers N | Ashkar 3-2 TB; Brucki 10-1 | "Leonard 8-4; Stingily 5-1, Soto 13-6" | Buffalo G-1; Rich E-1; WWS-1; SSub-2; Reg-3 |
HM | Evan Stingily | Sr | Romeoville | Normal C | Oughton 6-2; Johnson 5-1; SantAmour 5-3 OT; Mayon 10-3 | Gallo F; Reed 3-2; Gastelum 9-6 | Stagg-1; WWS-2; Prairie C-2; Reg-2 |
HM | Jarrod Raap | Sr | Dundee-Crown | Barrington | "Ransom 6-5; Holmes 5-1; Leonard 6-4; Pait 5-1, 11-3; Greenhill 6-3; Guhde 6-4" | Bujacz TF | Antioch-1; Harvard-2 (170); Geneva-4; FVC-2; Reg-4 |
HM | Michael Bujacz | Jr | Jacobs | Barrington | Wegner F; Vogeney F; Raap TF; Sundberg TF; Hecox F | Chalupa F; Ervin F | Conant-2; Lake Park-3; Urbana-1; FVC-5; Reg-3 |
HM | Eric Chalupa | Jr | Rolling Meadows | Glenbard N | Bujacz F; Ervin 11-2; Wilkinson 8-4; Alfaro 12-4; Wroblewski TF; Lopez F; Bruno F; Gallo F; Vogeney F | Bruno F; Hunzeker 5-2; Chapman F | Conant-4; Rockford E-1; MSL-6; Reg-2 |
HM | Andrew Leonard | So | WWS | Downers N | Johnson 8-4; Gallo 12-10; Aikins 10-4; Wegner F; Ervin 11-8 | Raap 6-4; Schmidt 7-2; Renshaw F | WWS-4; Geneva-3; DVC-2; Reg-3 |
HM | Derek Cajina | Sr | Yorkville | Normal C | "Torres 4-3; Dudeck 7-3, F; Hecox 2-1, F; Malone 12-4; Pacetti F; Crowley 3-1 OT; DeLong F; Hiscock 9-1" | Schmidt 8-7; Parks 8-5; Falconer 7-5 OT; Gastelum 11-5 | Barrington-7; Mahomet-2; NI Big 12-4; Reg-4 |
HM | Andy Gastelum | Sr | Plainfield S | Normal C | Mayon 9-5; Renshaw 13-2; Crehan 5-4; Gray (MO) 14-3; DeLong TF; Hiscock 9-5; Stingily 9-6; Nutley 11-7; Bleeker F; Cajina 11-5 | Aikins F | Granite City-9; Batavia-5 |
HM | Dominic Gallo | Sr | Fremd | Barrington | Wroblewski F; Stingily F; Guhde 9-2; Bruno 15-6; Lopez 11-6 | Leonard 12-10; Chalupa F | WWS-3; MSL-5 |
HM | Kenny Jones | Sr | Lake Park | Glenbard N | Ervin 5-1; Ben-Isreal 4-0 | Harrington 7-6 | Palatine-7 |
HM | Colin Thomson | Sr | Barrington | Barrington | | | |
| 195 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Tyler Johnson | Sr | Lockport | Normal C | | "Kelly 7-4 (220); Brand F; Bateman F, F; Greenberg 7-5; Ben Isreal 6-1; Warkenthien F" | SWSub-1; Reg-1 |
2 | Christian Brunner | Jr | Dundee-Crown | Barrington | Marsden 7-0 | "Chaon 10-1, TF; Miller 3-1, 2-1; Martin F; Crosby 8-3; Jacobs 8-7; Barnes F" | Antioch-1; Harvard-1 (co-OW); Geneva-1; FVC-2; Reg-1 |
3 | Luke Greenberg | Sr | Glenbard N | Glenbard N | "Bouie 3-1 OT; Marsden 8-2, 9-2; G. Steveson (MN) 21-9 (220); Briggs (MN) 8-6 OT (220); Johnson 7-5" | Lee F; Doyle (IA) 11-0; Bateman TF; Khoury 8-0; Vittal 1-0; Chaon F | Conant-3; Dvorak-3; DVC-1; Reg-1 |
4 | Dru Worker | Jr | Mt Carmel | Downers N | Bouie 1-1 UTB; Zalapi 3-2 (220); Marsden 3-0; Walsh F; Stokke (WI) 3-1 | "Condon 3-1 OT; Doyle (IA) 1-0, 3-1; Benton (WI) 7-3; Mikesell (IA) 3-2; Lee 3-1 OT, 6-5; Mulkerin TF" | Pontiac-1; Dvorak-2; Cheesehead (WI)-3; CCL-1; Reg-1 |
5 | Tim Young | Sr | E Aurora | Downers N | Ihry 7-3 | "Crosby 12-6; Ricketts 6-2; Ruffino F; Smith 9-2; Berman 14-6; Eighner F; Frazier 9-1, 8-2; Vittal F; Chaon 11-2; Ihry 3-1" | Plano-1; Batavia-1; Upstate 8-2; Reg-1 |
6 | Tyre Lee | Sr | St Rita | Downers N | "Marsden 9-2; Greenberg F; Doyle (IA) 6-3; Worker 3-1 OT, 6-5" | Turner 7-4; Bouie 5-4; Ibarra 7-1 | Dvorak-5; LWE-1; CCL-1; Reg-2 |
7 | Max Ihry | Jr | Waubonsie V | Downers N | King 7-5 OT (220); Ferguson 3-1 (220); Young 3-1 | "Kelly 9-4 (220); Dunsing 9-6 (220); Yaros F (220); Sawyer 5-3; Warkenthien 3-2 UTB, 10-6; Frazier 9-3; Young 7-3" | Barrington-5 (220); Stagg-1 (220); Upstate 8-1; Reg-2 |
8 | Mark Miller | Sr | Zion-Benton | Barrington | "Brunner 3-1, 2-1; Vittal 10-5; Harrington 6-4" | Moran 11-4; Brand 12-2; Scott F; Chaon 7-4; Horwitz 5-2; Jacobs F; Williams TF; McInerney 15-9; Vittal 3-2; Khoury 5-2 | Antioch-2; Rockford E-1; Palatine-2; NSub-2; Reg-2 |
9 | Tyler Vittal | Sr | Lake Park | Glenbard N | Harrington 16-8; Vogeney 5-2; Young F; Miller 3-2; Greenberg 1-0 | Moran 6-3; Regan 4-2 OT; Miller 10-5; Zerfas F | Palatine-1; Batavia-2; DVC-2; Reg-1 |
10 | DJ Warkenthien | Sr | Neuqua V | Normal C | "Bouie 3-2; Ihry 3-2 UTB, 10-6; Russo ID (220); Johnson F" | Bateman 15-4; Barnes 3-1; Shahrikian 9-4; Chaon 11-9; Saracco 9-5 | Buffalo G-1; Hinsdale C-2; Sycamore-1; Upstate 8-3; Reg-2 |
11 | Danny Saracco | Jr | Plainfield S | Normal C | Smith 5-4; Cooper (MO) 5-4; Hailey (MO) 3-2; Vittal 10-9; Warkenthien 9-5 | "Horwitz 11-3; McKinney 6-4; Gabel F; Bouie 3-1 OT, 2-1 UTB; Frazier F; Ben-Isreal F" | Barrington-1; Granite City-4; Batavia-3; Reg-1 |
12 | Josh Bouie | Sr | Minooka | Normal C | "Saracco 3-1 OT, 2-1 UTB; Lee 5-4" | Frazier 4-0; Greenberg 3-1 OT; Worker 4-2 UTB; Scott F; Regan 8-4; Warkenthien 3-2; Condon 4-2; Bergen 7-5; Walsh F | Hinsdale C-1; LWE-2; OPRF-1; Reg-2 |
HM | Zach Khoury | Jr | Warren | Barrington | McInerney 10-8; Chaon 3-1; DePersia 7-4; Kordek 10-5; Greenberg 8-0; Marsden ID; Miller 5-2 | "Vittal 5-4; Zerfas 6-5; Moran 5-3; McInerney 10-2, 6-5, 6-4" | Lake Park-1; Palatine-7; NSub-3; Reg-1 |
HM | Jordan McInerney | Sr | Libertyville | Barrington | "Marsden F; Condon 10-8; Harrington 12-6; Walsh 12-3; Miller 15-9; Khoury 10-2, 6-5, 6-4" | Khoury 10-8; Brand F; Williams 8-4; Jacobs 8-4; Horwitz 11-3 | Dvorak-7; NSub-4; Reg-2 |
HM | Alex Jacobs | Jr | Fremd | Barrington | Brunner 8-7; Miller F; McInerney 8-4 | "Zerfas 7-1, TF; Sawyer 7-6; Blankenburg 9-0; Gara 7-3" | Prospect-1; Harvard-2; WWS-1; MSL-1; Reg-1 |
HM | Zach Horwitz | Sr | Stevenson | Barrington | Saracco 11-3; Miller 5-2; Dunsing 3-1 (220); McInerney 11-3 | Walsh F; Ben-Isreal 3-2 TB; Vittal 16-8; Bateman 3-2; Meier 2-1 (220); Zerfas F; Ifezue F | Barrington-2; Wheeling-1; Leyden-1; NSub-3; Reg-3 |
HM | Meekah Ben-Isreal | Jr | Joliet W | Normal C | Horwitz 3-2 TB; Regan F; Marsden F; Lopez 3-2 TB; Mayon 7-6; Guhde 8-5; Johnson 6-1; Saracco F | Regan 9-6; Sawyer 5-3; Bateman 5-2; Schmidt 3-2; Jones 4-0; Brandt 6-2 | Barrington-5; Palatine-6 (182); SWSub-2; Reg-1 |
HM | Robby Regan | Sr | Hinsdale S | Downers N | Ben-Isreal 9-6; Sawyer TF; Bouie 8-4; Vittal 4-2 OT | Ben-Isreal F; Price 9-2; Williams 7-4; Chaon 6-2 | Barrington-4; Hinsdale S-1; Hinsdale C-6; Palatine-3; Reg-1 |
HM | Frank Walsh | Jr | Lyons | Downers N | Mayon F; Horwitz F; Brandt F; Warkenthien 10-6; Bateman 4-1; Hollen (AZ) 13-5; Doyle (IA) F; Bouie F; Villalobos 5-2 | "Bateman 12-2; Frazier 8-0; Williams 11-1; Bergen F, F; Worker F; Benton (WI) F; Hollen (AZ) F; McInerney 12-3" | Hinsdale C-4; Cheesehead (WI)-5; OPRF-2; Reg-3 |
HM | Austin Chaon | Sr | Geneva | Glenbard N | "Brunner 10-1, TF; Brand 8-6; Miller 7-4; Regan 6-2; Young 11-2; Warkenthien 11-9; Greenberg F" | "Greenhill 3-0; Khoury 3-1; Price F, 5-2; Beck 5-0; Frazier 1-0, 2-0" | Antioch-4; Palatine-4; Geneva-2; Upstate 8-4; Reg-2 |
HM | Jordan Shahrikian | So | Hononegah | Barrington | Traxler 13-4; Doyle (IA) 3-2; Blair F; Slater (MN) 7-3; Shirk (IA) 6-2; Warkenthien 9-4; Hecox 7-2 | Gara 8-4; Wisehart 4-3 TB; Bergen 7-4; Bateman 1-0; Williams 8-5 | Sycamore-2; NIC-10-1; Reg-1 |
HM | Ben Bergen | Sr | OPRF | Glenbard N | "Reynolds (PA) F; Black (PA) F; Putnam (NJ) 5-2; Bateman 5-2; Walsh F, F; Baumann (MN) 5-4; Marsden F; Shahrikian 7-4; Prentice (CA) 7-1; Bouie 7-5" | Godinez 8-6 OT (220); Allen (OK) 7-2; Bateman 3-1 | Ironman (OH)-8; Hinsdale C-7; OPRF-3; Reg-1 |
HM | Omar Ibarra | Sr | Juarez | Downers N | Peacock 1-0 (220); Lee 7-1 | Crosby 7-1; Watkins 10-5 | Guerin-2 (220); Simeon-1; Evanston-1; CPL-1; Reg-3 |
HM | Cole Bateman | So | Sandburg | Downers N | "Walsh 12-2; Ben-Isreal 5-2; Horwitz 3-2; Warkenthien 15-4; B. Steveson (MN) F; Bergen 3-1; Joseph (MN) F; Slager 6-4, 11-5; Greenberg TF; Johnson F, F; Prentice (CA) 7-2; Shahrikian 1-0, Brandt 3-1 OT" | Frazier 9-1; Bergen 5-2; Walsh 4-1; Condon 3-2 | Wheeling-2; Hinsdale C-3; SWSub-6; Reg-1 |
HM | Ken Condon | Sr | Marist | Downers N | Worker 3-1 OT; Brucki 12-6; Traxler TF; Bouie 4-2; Putnam (NJ) TF; Bateman 3-2 | McInerney 10-8; Turner 3-1 | Dvorak-6; LWE-3; ESCC-1; Reg-3 |
HM | Andrew Zerfas | Sr | Conant | Glenbard N | "Greenhill 9-2; Marsden F; Brand 14-7; Jacobs 7-1, TF; Harrington 9-6; Horwitz F; Vittal F" | Mallett 5-3 OT | Conant-2; Leyden-3; MSL-3; Reg-2 |
HM | Joe Brandt | Sr | Lincoln-Way C | Normal C | "Govalla 7-3, 3-1; Regan 4-0; Condon 3-1; McInerney 8-5; Kurtz 5-4; Slager 3-1 OT; Ben-Isreal 6-2" | Brand 7-5; Moran 9-7; Murino 6-4; Bateman 3-1 OT | Barrington-8; Hoffman E-1; SWSub-3; Reg-2 |
HM | Andrew Massetti | Sr | Harlem | Barrington | Ford F (220); Johnson 7-3 (220); Kelly 13-6 (220); Sims (OH) 1-0 (220); Zalapi 3-1 OT (220); Golnick 5-2 | "Gastfield 18-8, 17-6, 11-9 (220); Leite 14-6 (220); Williams 8-4" | Barrington-8 (220); Dvorak-5 (220); Reg-3 |
HM | Brian Brand | Sr | N Notre Dame | Glenbard N | Miller 12-2; Brandt 7-5; Murino F; McInerney F; Johnson F | Chaon 8-6; Zerfas 14-7 | Antioch-3; Hoffman E-2 |
HM | Leif Williams | Jr | DeKalb | Barrington | Granneman 7-3; Regan 7-4; Walsh 11-1; Gabel F; Miller TF; McInerney 8-4; Shahrikian 8-5; Massetti 8-4 | "Moran 3-1; Frazier 4-3, 3-0; Price F" | Hinsdale S-2; NI Big 12-3 |
HM | Noah Frazier | Sr | Batavia | Downers N | "Bouie 4-0; Bateman 9-1; Walsh 8-0; Mulkerin 6-4; Williams 4-3, 3-0; Chaon 1-0, 2-0; Young 9-1, 8-2; Saracco F; Ihry 9-3" | Ricketts 6-3 | Glenbrook S-3; Batavia-4; Upstate 8-5; Reg-3 |
HM | Quin Preston | Sr | O'Fallon | Normal C | Traxler 13-4; McKinney 11-6 | Stout 4-0; Flores 6-4 | Mascoutah-2; Geneseo-1; Reg-1 |
HM | Antonio Crosby | Jr | Simeon | Downers N | Navarro F; Ibarra 7-1; Brunner 8-3; Appleman F; Peterson F | Navarro F | Pontiac-5; Simeon-2; Amboy-2; CPL-3 |
| 220 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Joshua King | Jr | Hinsdale S | Downers N | Shavez F | Ihry 7-5 OT; Dunsing 1-0; Ford 3-0; Frostman 12-0; Muller F; Jackson TF; Graziano 5-1 | Barrington-1; Hinsdale S-1; Hinsdale C-1; Palatine-1; Reg-1 |
2 | James Ford | Sr | Prospect | Barrington | King 3-0; Beltran (WI) 3-0 | Ferguson 8-4; Zhang 2-1; Meier 13-3 | Barrington-2; Prospect-1; MSL-1; Reg-1 |
3 | Allen Stallings | Jr | OPRF | Glenbard N | McKnight ID | Frostman 17-6; Shavez 9-4 | Reg-1 |
4 | Kailor Hecox | Sr | Harlem | Barrington | | Zhang F; Zalapi 6-2 | Kaneland-1; NIC-10-1; Reg-1 |
5 | Eric Johnson | Jr | Plainfield S | Normal C | Ferguson 3-2; Davis (MO) 6-5 | "Dunsing 5-1; Ferguson 1-0, 3-1; Frost 3-0; Sarhage 9-0; Jackson F" | Barrington-3; Plano-1; Granite City-2; Reg-1 |
6 | Mark Dunsing | Sr | Libertyville | Barrington | Resnick 5-2 (285); King 1-0; Johnson 5-1; Ihry 9-6; Zalapi 2-1; Kelly F | "Kelly 10-7, 6-4; Drayton F; Leite 9-1; Ferguson 6-4 OT; Meier F; Horwitz 3-1; Moran 6-0" | Barrington-6; Hoffman E-3; Dvorak-1; NSub-1; Reg-1 |
7 | Will Ferguson | Jr | Yorkville | Normal C | "Ford 8-4; Johnson 1-0, 3-1; Dunsing 6-4 OT; Sims (OH) 3-0; Sealby 7-4" | "Johnson 3-2; Ihry 3-1; Jackson F, 3-1; Zalapi 5-3 OT; Gastfield 12-4; Kelly 9-4 OT; Gabel 6-2" | Barrington-4; Mahomet-2; NI Big 12-2; Reg-2 |
8 | Sean Kelly | Sr | Lincoln-Way C | Normal C | "Dunsing 10-7, 6-4; Ihry 9-4; Ferguson 9-4 OT; T. Johnson 7-4; Zalapi 7-2; Frostman 9-4" | "Gastfield F; Massetti 13-6, F; Uzumecki F; Frostman F; Dunsing F; Shavez F; Sims (OH) 7-5; Gabel F" | Barrington-7; Hoffman E-1; Dvorak-2; SWSub-2; Reg-1 |
9 | Daveonta Jackson | Jr | Rock Island | Normal C | "Ferguson F, 3-1; King TF; Hughes 10-5; Godinez 7-4; Folsom 7-1; Johnson F" | Akre 5-1; Beck F; Thielk 6-2 (285); Muller F; McCloud 5-3; Gabel 2-1 | DGS-AT; Palatine-5; Sycamore-3; Mahomet-4; Reg-3 |
10 | Blake Zalapi | So | Hononegah | Barrington | Ferguson 5-3 OT; Leite 8-5; Streifel (MN) 8-2; Silva (NE) F; Godinez 7-2; Hecox 6-2; Shoemaker F | Worker 3-2; Dunsing 2-1; Drayton 6-5; Muller 10-2; Massetti 3-1 OT; Kelly 7-2; Frostman 7-2 | Dvorak-9; Sycamore-2; NIC-10-2; Reg-3 |
11 | Chris Zhang | Sr | Naperville N | Downers N | Ford 2-1; Hecox F; Uzumecki 3-1 OT | "Meier 4-3; Yaros 2-1; Beck F, 8-1; Warnecke 10-4" | Lake Park-1; Kaneland-2; DVC-1; Reg-2 |
12 | Michael Meier | Sr | Conant | Glenbard N | Shoemaker F; Neal 7-1; Zhang 4-3; Horwitz 2-1; Graziano 5-3; Dunsing F; Ford 13-3 | Shoemaker F; Cooke 3-2 | Conant-4 (285); Lake Park-2; Leyden-3; MSL-2; Reg-1 |
HM | Diata Drayton | Jr | Marist | Downers N | Dunsing F; Sims (OH) F; Zalapi 6-5; Frostman 4-3; Saavedra (NJ) 2-1 | Warnecke 3-1; Colucci (NJ) ID; Leite F; Showunmi (NJ) ID; Yaros 7-0; Frostman 9-1 | LWE-1; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Christian Shavez | Sr | Willowbrook | Glenbard N | Kelly F; Stallings 9-4 | King F | Hoffman E-2; Reg-2 |
HM | Chris Yaros | Sr | Stagg | Downers N | Ihry F; Murino 3-2; Zhang 2-1; Beltran (WI) 7-5 UTB; Eaton (IA) F; Troutman 1-0; Ferraro 5-4 TB; Drayton 7-0 | Frostman 3-2; Troutman 2-1 | Stagg-2; Geneseo-6; Reg-3 |
HM | Roland Gastfield | Sr | Crystal Lake S | Barrington | "Massetti 18-8, 17-6, 11-9; Kelly F; Ferguson 12-4; Davis (MO) 8-3; McKnight F; Grannemann 11-2" | Warnecke F | Barrington-9; Dvorak-6; OPRF-2; FVC-2; Reg-2 |
HM | Dillon Warnecke | Sr | Glenbard N | Glenbard N | Drayton 3-1; Gastfield F; Zhang 10-4 | "Leite 8-3, F; Frostman 4-0" | Dvorak-7; DVC-2; Reg-1 |
HM | Matt Frostman | Sr | Sandburg | Downers N | Kelly F; King 12-0; Akre F; G. Steveson F; Morrow (NE) 7-2 (285); Briggs (MN) 7-2 (285); Stallings 17-6; Yaros 3-2; Warnecke 4-0; Nevills (CA) F; Zalapi 7-2; Drayton 9-1 | Uzumecki 5-1; Drayton 4-3; Murino F; Kelly 9-4 | Wheeling-1; Hinsdale C-4; SWSub-1; Reg-2 |
HM | Dylan Uzumecki | Jr | Batavia | Downers N | Kelly F; Frostman 5-1; Johnson 7-2 | "Leite 11-6, 7-2; Price F; Zhang 3-1 OT" | Batavia-2; Upstate 8-1: Reg-1 |
HM | Chris Murino | Sr | Lockport | Normal C | Jaworski F; Drayton 9-7; Colegrove (MI) F; Marsden F; Lee F; McInerney 6-2; Knapp (OH) TF; Andersen (IA) F; Koller (WI) 3-1; Brandt 6-4; Warnecke 12-7; Frostman F | Yaros 3-2; Brand F; Beltran (WI) 4-2; Gabel 3-2 | Cheesehead (WI)-7; SWSub-3; Reg-1 |
HM | Bryce Gabel | Jr | Bradley | Normal C | Klein TF; Regan 3-1; Bateman 5-4; Saracco F; Murino 3-2; Kelly F; Sparks 7-4; Ferguson 6-2; Jackson 2-1 | Williams F; Scott F | Stagg-3 (195); Hinsdale C-5 (195); SWSub-5; Reg-4 |
HM | George Beck | Sr | WWS | Downers N | "Jackson F; McKnight F; Chaon 5-0; Garcia 4-3; Zhang F, 8-1" | Price F; Leite 10-3 | WWS-1; Geneva-4 (195); DVC-3; Reg-3 |
HM | Will Leite | Sr | St Charles E | Glenbard N | "Dunsing 9-1; Beck 10-3; Uzumecki 11-6, 7-2; Massetti 14-6; Sims (OH) F; Warnecke 8-3, F; Tripkos 10-0; Drayton F; Hughes F" | Zalapi 8-5 | Conant-1; Dvorak-8; LWE-6; Upstate 8-2; Reg-2 |
HM | Matt Wylie | Jr | Granite City | Normal C | Godinez 9-4; Zobrist 3-2 (285) | McCloud 3-2 | Reg-1 |
HM | Christo Moran | Sr | Deerfield | Barrington | Miller 11-4; Williams 3-1; Vittal 6-3; Price 5-0; Khoury 5-3; Brandt 9-7; Kurtz 3-2; Dunsing 6-0 | | Hinsdale S-3 (195); Palatine-8 (195); CSL-1 (195); Reg-2 |
HM | Zach Muller | So | Downers S | Downers N | King F; Jones (OH) F; Zalapi 10-2; Jackson F | Fuentes 7-4 (285); Akre F | DGS-AT (285); Hinsdale C-2; Troy (OH)-2; Sycamore-4 |
HM | DeWayne Hill | Jr | Belleville E | Normal C | "Sarhage 5-3 OT, 3-2" | "Penrod 3-1; Musick F, 7-4" | Mascoutah-3; Lincoln-1; Quincy-2 |
HM | Lucas Warren | Jr | Marmion | Downers N | | | |
| 285 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | NOTABLE WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Bryan Ditchman | Jr | Lincoln-Way C | Normal C | Lemke-Bell 3-2; M. Johnson F | "Zentner 5-3; Caldwell 5-2; Mat. Allen 7-4; Wolf 11-8; Neal F; Pavlik F; Cassioppi F, 8-4; Ford 2-1 OT; Katula F; Clark F" | Barrington-1; Hoffman E-1; Dvorak-1; SWSub-1; Reg-1 |
2 | Jake Ford | Sr | Marist | Downers N | Ditchman 2-1 OT | "Gomez F, 3-0; R. James F; Katula F; Reyes 1-0; Alanis F; Mat. Allen 2-1; Valentino F" | Dvorak-2; LWE-1; ESCC-1; Reg-1 |
3 | Matt Allen | Jr | Hinsdale C | Downers N | Ditchman 7-4; Ford 2-1 | "Resnick 8-2; Lemke-Bell 4-3 TB; Kaufmann 11-2; Wolf 5-4; McKinney 5-3; Howorth 9-2; Nelson 2-1; Salgado F; R. James 5-2; D. Johnson 7-4 UTB; Kacki 6-2, F; Phillips 4-1, 3-1; Helton 9-5" | Barrington-2; Hinsdale C-1; Palatine-1; LWE-2; Reg-1 |
4 | D'Andre Johnson | Sr | Glenbard E | Glenbard N | Mat. Allen 7-4 UTB | Thielk F; Krusz 8-3; Helton 4-2; Kaufmann 1-0 | Palatine-2; Urbana-1 (co-OW); Upstate 8-1; Reg-1 |
5 | Rickey Nelson | Sr | Belleville W | Normal C | Mat. Allen 2-1; York (IN) 7-6; Butler (IN) 3-1 | "Reyes 3-1 OT; Woolsey F; Baker F; Lemke-Bell F; Pierson 12-4, F; Tomaskovic F; Gelber 8-3; Brown (KY) 5-2" | Hinsdale C-2; Mater Dei (IN)-5; Mahomet-1; Reg-1 |
6 | Nick Wolf | Sr | Plainfield N | Normal C | Mat. Allen 5-4; Ditchman 11-8 | "Neal F; Helton 12-9; Cannon F; Pierson F; Pavlik F; Elledge (MO) 5-3 OT; Tomaskovic 11-7; Thielk F; Vasquez F, F; Phillips 5-3 OT; Katula F" | Conant-1; Hoffman E-2; Granite City-1; Kaneland-1; Reg-1 |
7 | Michael Gomez | Sr | Cary-Grove | Barrington | "Ford F, 3-0" | "Thielk F; Zentner 3-2, 3-2 TB; Nelson (WI) F, F; Cooke 5-2; Heavlin 9-3; Resnick 9-2; Cassioppi 10-4; Nemec 5-3" | Dvorak-4; Sycamore-1; FVC-1; Reg-1 |
8 | Darien Kaufmann | Jr | Glenbard W | Glenbard N | "Mat. Allen 11-2; Lemke-Bell 1-0, F; Howorth F; Geese 6-0; Clark 9-8; D. Johnson 1-0" | "Helton 2-1; Phillips 7-2; Fuentes 3-2, 3-1; Howorth 6-3 TB" | Hinsdale C-5; Glenbard W-1; Reg-2 |
9 | Alex Zentner | Sr | Barrington | Barrington | Ditchman 5-3; Resnick 6-5; Helton 4-2; Fuentes F; Gomez 3-2; Nasir 6-5 | "Caldwell F; McKinney 8-2; Mata 8-2; Thielk 5-3; R. James 8-6; Nasir 7-5 OT; Alanis F, 6-2; Hernandez 3-1 OT; Neal F; Nemec 9-2; Resnick 2-1 TB" | Barrington-5; Prospect-4; Palatine-3; MSL-1; Reg-2 |
10 | Jack Resnick | Sr | Grant | Barrington | Mat. Allen 8-2; Howorth 5-2; Meixell (MN) 6-0; Nelson (MN) 5-1; Hart (MN) F; Gomez 9-2; Sosa ID; Zentner 2-1 TB | "Dunsing 9-6; Howorth 7-1; Zentner 6-5; Blitstein 4-0, F; Geese 5-1; Thielk 4-1; Beasley 8-5" | Barrington-4; Sycamore-3; NSub-1; Reg-3 |
11 | Matthew Reyes | Jr | Mt Carmel | Downers N | Nelson 3-1 OT; Ford 1-0; McKinney F; Toppel (WI) F; Guarnero (WI) 4-2 TB; Tomaskovic F | Cannon F; Howorth 3-1; Pavlik 5-2 | Pontiac-1; Dvorak-9; Cheesehead (WI)-4; Reg-1 |
12 | EJ Phillips | Sr | Downers N | Downers N | "Kaufmann 7-2; Wolf 5-3 OT; Mat. Allen 4-1, 3-1" | Pierson 7-2; Krusz 2-1; Fuentes 7-3; Helton 3-2 TB; Howorth 3-1 | Batavia-1; Reg-2 |
HM | Jacob Heavlin | Sr | Rockford E | Barrington | Cassioppi F; Gomez 9-3; Helton 2-1; Rodgers 5-4 | Thielk F; McKinney 3-2; Rodgers 3-2 | Rockford E-1; Sycamore-6; NIC-10-1; Reg-1 |
HM | Alexzander Clark | Sr | Bloom | Normal C | Streck (IN) 11-4; Ditchman F | Cole F; Kaufmann 9-8 | Rich E-2; Reg-2 |
HM | TJ Helton | Jr | York | Glenbard N | Wolf 12-9; McKinney 5-3; Kaufmann 2-1; Nemec 1-0; Cassioppi F; Lemke-Bell 3-0; Mat. Allen 9-5; Phillips 3-2 TB; D. Johnson 4-2 | Howorth 2-0; Zentner 4-2; Mal. Allen F; Caldwell 4-2 OT; Cole 2-0; Ridgeway F; Heavlin 2-1; Fuentes 5-4 | Prospect-2; Sycamore-5; Reg-3 |
HM | Karim Fuentes | Jr | Addison Trail | Glenbard N | "Muller 7-4; Nemec 1-0; Alanis 12-5; Kaufmann 3-2, 3-1; Phillips 7-3; Helton 5-4" | Zentner F; Vasquez 6-4; Beasley 8-6 | Prospect-3; Lake Park-2; Glenbard W-2; Batavia-2; Reg-4 |
HM | Johnny Howorth | Sr | Lyons | Downers N | Resnick 7-1; Helton 2-0; Mat. Allen 9-2; Lemke-Bell 3-1 OT; Reyes 3-1; Mrnin (IA) F; Bekederemo (OK) 5-3; Kaufmann 6-3 TB; Phillips 3-1; Ochoa 2-1 TB | Katula F; Caldwell 3-2 TB; Resnick 5-2; Kaufmann F; Cooke 3-2 UTB | Barrington-3; Hinsdale C-4; Cheesehead (WI)-7; OPRF-1; Reg-4 |
HM | Joe Katula | Sr | Yorkville | Normal C | "Mata F, 3-2; Howorth F; Ford F; Nelson (WI) F; Ditchman F; Wolf F" | Brown F; Thielk 3-1; Knight 3-2 TB; McKinney F; Faught F | Barrington-8; Dvorak-7; NI Big 12-1; Reg-1 |
HM | Juan Hernandez | Sr | Wheeling | Barrington | Pavlik 2-1 TB; Krusz 1-0; Zentner 3-1 OT | "Smith 7-2; Nemec 1-0; Cooke 2-1 TB, 5-3" | Antioch-3; Wheeling-1; Glenbrook S-2; MSL-2; Reg-1 |
HM | Tyler Cooke | Sr | Hersey | Barrington | "Meier 3-2; Gomez 5-2; Cassioppi 5-0; Nelson (WI) F; Howorth 3-2 UTB; Hernandez 2-1 TB, 5-3" | Pavlik 3-2 TB; McKinney 5-3; Alanis F; Nemec 3-1 | Antioch-1; Dvorak-6; OPRF-3; MSL-3; Reg-2 |
HM | Frank Pavlik | Sr | N Notre Dame | Glenbard N | Cooke 3-2 TB; Wolf F; Ditchman F; Nelson (WI) 2-1; Reyes 5-2 | Hernandez 2-1 TB; Cunningham F | Antioch-2; Hoffman E-3; Reg-1 |
HM | Ibrahim Nasir | Jr | Maine S | Glenbard N | D. Johnson 14-5; Zentner 7-5 OT | Arellano 3-1 TB; Zentner 6-5; Salgado 9-6; Alanis 3-2 | Stillman V-1; Palatine-4; CSL-1; Reg-1 |
HM | Tylor Alanis | Sr | Schaumburg | Glenbard N | "Lemke-Bell F; Tomaskovic 8-2; Mullen (OH) F; McKinney F; Zentner F, 6-2; Ford F; Faught 9-4 OT; Cooke F; Nasir 3-2" | Fuentes 12-5; Kacki 2-1; Nemec 7-5 OT | Lake Park-1; LWE-5; MSL-4; Reg-2 |
HM | Tyler Caldwell | Jr | Waubonsie V | Downers N | Ditchman 5-2; Howorth 3-2 TB; Zentner F; Davis 6-4; Helton 4-2 OT; Guarnero (WI) 2-1 | Vasquez 3-1; Mata 6-2; Krusz 3-2 TB | Barrington-6; Stagg-3; Reg-1 |
HM | Mitch Krusz | Sr | Batavia | Downers N | Phillips 2-1; D. Johnson 8-3; Caldwell 3-2 TB | Hernandez 1-0; Beasley 5-1 | Glenbrook S-1; Batavia-3; Upstate 8-2; Reg-2 |
HM | Zach Nemec | So | Fremd | Barrington | Zentner 9-2; Gomez 5-3; Hernandez 1-0; Alanis 7-5 OT; Cooke 3-1 | Fuentes 1-0; Helton 1-0 | Prospect-1; Harvard-1; MSL-5; Reg-3 |
HM | Kyle Neal | Sr | Glenbard N | Glenbard N | Wolf F; Ditchman F; Younker 3-2; Ryan (MN) F; Nelson (MN) 5-4 UTB; Zentner F | "Tomaskovic 9-1, OTF; Meier 7-1" | Conant-3; DVC-1; Reg-1 |
HM | Darian Pierson | Sr | Alton | Normal C | "Czar 7-3; Tomaskovic 4-0; Wolf F; Cannon 15-3; Nelson 12-4, F; Phillips 7-2" | "Davis F, F" | Mascoutah-3; Granite City-6; Geneva-1; Batavia-5; Reg-2 |
HM | Jakub Kacki | Jr | Reavis | Downers N | Mat. Allen 6-2; Diehl F; Alanis 2-1 | Davis 3-0; Faught 3-1 OT; R. James 4-3 UTB | Stagg-1; LWE-6; SSub-1 |
HM | Damian Vasquez | Sr | Romeovillle | Normal C | "Davis 5-1; Caldwell 3-1; Karas F; Fuentes 6-4; Nasir 3-1; Wolf F, F" | | Stagg-4; WWS-1; Reg-2 |
HM | Anthony McKinney | Jr | Harlem | Barrington | Mat. Allen 5-3; Zentner 8-2; Cassioppi 12-0; Cooke 5-3; Katula F; Heavlin 3-2; Swanson 2-1 UTB; B. Johnson 1-0 | Helton 5-3 | Dvorak-8; NIC-10-3; Reg-4 |
HM | Malik Allen | Sr | Simeon | Downers N | Helton F; Barnes F; Cotham 10-5; Sims F; Washington F | | Simeon-1; Amboy-5; CPL-2; Reg-3 |
HM | Erick Cole | Fr | Rock Island | Normal C | Clark F; James F; Salgado 1-0; Q. Ford 2-0; Helton 2-0; Knight 2-0; Swanson F; Katula 3-0; Q. Ford 3-2 UTB | | Palatine-8; Sycamore-14; Reg-4 |
HM | Adam Lemke-Bell | Sr | OPRF | Glenbard N | Mat. Allen 4-3 TB; Lieurance (OK) F; Temple (OH) F; Nelson F | "Alanis F; Ditchman 3-2; Kaufmann 1-0, F; Howorth 3-1 OT; Ryan (MN) 8-3; Helton 3-0; Cassioppi ID; Coronado (CA) 7-2" | Hinsdale C-3 |
HM | Gabe Mata | Jr | Lyons | Downers N | Caldwell 6-2; Zentner 8-2 | "Katula F, 3-2" | Barrington-7 |
HM | Tony Cassioppi | Fr | Hononegah | Barrington | "Ditchman F, 8-4; Hart (MN) 11-3; Gomez 10-4; Lemke-Bell ID" | Heavlin F; McKinney 12-0; Cooke 5-3; Kuehl (IA) 4-1; Knight F; Helton F; Beasley F | Dvorak-3; Sycamore-2 |