Dual Team Sectionals take place around the state on Tuesday night. Here are the match-ups.

Class 1A

Heyworth Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Macomb vs. Tremont
Match B at 6:00 pm: Heyworth vs. Aledo (Mercer County)

Sterling (Newman Central Catholic) Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Orion vs. Lena (L.-Winslow)
Match B at 6:00 pm: Aurora (A. Christian) vs. Stillman Valley

Vandalia Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Monticello vs. Mt. Carmel
Match B at 6:00 pm: Anna (A.-Jonesboro) vs. Vandalia

Wilmington Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 5:00 pm: Fairbury (Prairie Central) vs. Lisle (Sr.)
Match B at 5:00 pm: Peotone vs. Chicago (C. Hope Academy)

Dual Team State Final Tournament
Site: Bloomington (Grossinger Motors Arena)
Sat., Feb. 23
Match 1 at 9:00 am: Winner Wilmington [A] Sectional vs. Winner Heyworth [B] Sectional
Match 2 at 9:00 am: Winner Heyworth [A] Sectional vs. Winner Sterling (Newman Central Catholic) [A] Sectional
Match 3 at 11:00 am: Winner Wilmington [B] Sectional vs. Winner Sterling (Newman Central Catholic) [B] Sectional
Match 4 at 11:00 am: Winner Vandalia [B] Sectional vs. Winner Vandalia [A] Sectional
Match 5 at 2:00 pm: Winner Match 1 vs. Winner Match 2
Match 6 at 2:00 pm: Winner Match 3 vs. Winner Match 4
Match 7 at 6:00 pm: Loser Match 5 vs. Loser Match 6
Match 8 at 6:00 pm: Winner Match 5 vs. Winner Match 6

Class 2A

Oak Forest Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Oak Forest vs. Lemont (H.S.)
Match B at 6:00 pm: Chicago (Noble/Comer) vs. Evergreen Park

Sandwich Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Washington vs. Sycamore (H.S.)
Match B at 6:00 pm: Coal City vs. Dixon (H.S.)

Taylorville Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Mahomet (M.-Seymour) vs. Troy (Triad)
Match B at 6:00 pm: Olney (Richland County) vs. Chatham (Glenwood)

Wauconda Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Chicago (St. Patrick) vs. Niles (Notre Dame)
Match B at 6:00 pm: Woodstock (Marian) vs. Antioch

Dual Team State Final Tournament
Site: Bloomington (Grossinger Motors Arena)
Sat., Feb. 23
Match 1 at 9:00 am: Winner Taylorville [B] Sectional vs. Winner Wauconda [B] Sectional
Match 2 at 9:00 am: Winner Sandwich [B] Sectional vs. Winner Wauconda [A] Sectional
Match 3 at 11:00 am: Winner Sandwich [A] Sectional vs. Winner Oak Forest [A] Sectional
Match 4 at 11:00 am: Winner Taylorville [A] Sectional vs. Winner Oak Forest [B] Sectional
Match 5 at 2:00 pm: Winner Match 1 vs. Winner Match 2
Match 6 at 2:00 pm: Winner Match 3 vs. Winner Match 4
Match 7 at 6:00 pm: Loser Match 5 vs. Loser Match 6
Match 8 at 6:00 pm: Winner Match 5 vs. Winner Match 6

Class 3A

DeKalb Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: DeKalb vs. Park Ridge (Maine South)
Match B at 6:00 pm: Carol Stream (Glenbard North) vs. Oak Park (O.P.-River Forest)

TBA Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:30 pm: Lockport (Twp.) vs. Plainfield (South) — @ Wilmington
Match B at 6:00 pm: New Lenox (Lincoln-Way West) vs. Edwardsville (H.S.) — @ Taylorville

McHenry Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Huntley vs. Mt. Prospect (Prospect)
Match B at 6:00 pm: Barrington vs. Libertyville

Orland Park (Sandburg) Dual Team Sectional
Tue., Feb. 19
Match A at 6:00 pm: Lombard (Montini) vs. Orland Park (Sandburg)
Match B at 6:00 pm: Aurora (Marmion Academy) vs. Chicago (Mt. Carmel)

Dual Team State Final Tournament
Site: Bloomington (Grossinger Motors Arena)
Sat., Feb. 23
Match 1 at 9:00 am: Winner Orland Park (Sandburg) [B] Sectional vs. Winner McHenry [A] Sectional
Match 2 at 9:00 am: Winner DeKalb [B] Sectional vs. Winner Mattoon [A] Sectional
Match 3 at 11:00 am: Winner McHenry [B] Sectional vs. Winner Orland Park (Sandburg) [A] Sectional
Match 4 at 11:00 am: Winner Mattoon [B] Sectional vs. Winner DeKalb [A] Sectional
Match 5 at 2:00 pm: Winner Match 1 vs. Winner Match 2
Match 6 at 2:00 pm: Winner Match 3 vs. Winner Match 4
Match 7 at 6:00 pm: Loser Match 5 vs. Loser Match 6
Match 8 at 6:00 pm: Winner Match 5 vs. Winner Match 6