Good luck to all wrestlers competing this weekend! GO EARN IT!

106
1. Kannon Webster (Washington – Fr – 42-0)
2. Carson Nashida (Bloomington – So – 42-5)
3. Trevor Reed (TF North – So – 30-3)
4. Kai Neumark (Deerfield – So – 39-2)
5. Gylon Sims (JCA – Fr – 38-6)
6. Brady Foster (Mattoon – So – 31-2)
WATCH FOR: Caleb Nobling (Antioch – Fr – 38-4), Tyler Calam (Freeport – So – 30-5)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Nobling vs Kidd, Reed vs Dial

113
1. Chad Bellis (Bloomington – Jr – 48-3)
2. Christian Olsen (CL South – Jr – 27-3)
3. Markel Baker (Freeport – So – 30-2)
4. Caden Muselman (Oak Forest – Fr – 38-3)
5. Sean Conway (St Patricks – So – 31-6)
6. Cory Hoyle (Morton – So – 37-6)
WATCH FOR: Anthony Montez (Geneseo – So – 32-6), Shay Korhorn (JCA – So – 37-10)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Korhorn vs Olsen, Conway vs Montez, Moore vs Muselman

120
1. Nasir Bailey (TF North – Fr – 37-2)
2. Anthony Schickel (Oak Forest – Sr – 30-4)
3. Joel Mylin (Aurora Ch – Jr – 40-6)
4. Abe Hinrichson (Washington – Jr – 34-8)
5. Elon Rodriguez (Marian – Jr – 39-2)
6. Carter Hall (Champaign – So – 32-1)
WATCH FOR: Mason Alessio (JCA – Fr – 28-13), Alex Barbarise (Antioch – Sr – 40-2)
BEST FIRST ROUND MATCH: Hinrichson vs Schickel

126
1. Joey Cape (Washington – Jr –
2. Garrett Chrisman (Glenwood – Jr – 34-4)
3. Drew Nash (Lemont – Sr – 14-0)
4. Scotty Burke (Marian – Jr – 35-7)
5. Gaige Owens (Marion – Sr – 45-4)
6. Luke Henkhaus (Geneseo – Sr – 36-7)
WATCH FOR: Trey Pearcy (Charleston – Sr – 38-4), Kenyon Boyce (TF North – So – 29-11)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Owens vs Boyce, Menzies vs Sines

132
1. Brody Norman (Washington – Sr – 35-2)
2. Caleb Tyus (Civic Mem – Jr – 39-0)
3. Daniel Valeria (Marian – Sr – 41-0)
4. Victor Guzman (Rock Island – Sr – 29-7)
5. Luke Fleming (Ottawa – Sr – 34-2)
6. Danny McPherson (Antioch – Sr – 34-6)
WATCH FOR: Ray Hernandez (Lemont – Jr – 31-7), Charlie Gruen (Cary Grove – Sr – 36-9)
BEST FIRST ROUND MATCHES: McPherson vs Guzman, Fleming vs Gruen

138
1. Noah Villareal (Aurora Ch – Sr – 37-4)
2. Ryan Gardner (Bloomington – Sr – 49-5)
3. Zeke Hulet (Washington – Sr – 34-10)
4. Caine Tyus (Civic Mem – Jr – 38-3)
5. Bryce Shelton (Marian – Jr – 38-2)
6. Kylan Montgomery (Mascoutah – Jr – 39-5)
WATCH FOR: Jack Finnegan (JCA – Jr – 35-13), Elijah Reyes (Antioch – Sr – 27-4)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Montgomery vs Vela, Reyes vs Tyus

145
1. Kyle Schickel (Lemont – Sr – 35-3)
2. Sincere Bailey (TF North – Jr – 33-6)
3. Peyton Timmons (CL South – Sr – 34-4)
4. Austin O’Donaghue (Lincoln – Jr – 43-5)
5. Billy Tucker (MacArthur – Sr – 25-3)
6. Sean Crump (Niles ND – Sr – 30-6)
WATCH FOR: Ashton Kellett (LaSalle Peru – Sr – 31-4), Cole Watkins (Washington – Sr – 36-10)
BEST FIRST ROUND MATCH: Crump vs Kellett

152
1. Dean Hamiti (JCA – Jr – 41-0)
2. Grant LaDuke (Lemont – Sr – 35-1)
3. Garrett Bakarich (Triad – Sr – 39-1)
4. Rocco Palumbo (Richards – Sr – 25-5)
5. Aron Taylor (Carbondale – Sr – 38-3)
6. Donnie Hidden (Washington – So – 26-7)
WATCH FOR: Shane Moran (CL South – So – 24-3), Tom Bennett (Brother Rice – So – 31-11)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Nobling vs Hidden, Overton vs LaDuke

160
1. Bilal Bailey (TF North – Sr – 37-2)
2. Zeke Waltz (Jerseyville – Sr – 40-0)
3. Caden Ernd (CL Central – Jr – 35-4)
4. Terrance Snapp (JCA – Jr – 35-11)
5. Matt Zuber (Fenwick – Sr – 17-5)
6. Jake Sollberger (Washington – Jr – 33-11)
WATCH FOR: Brayden Smith (Metamora – Sr – 36-4), Kyle Zator (Lemont – Sr – 36-6)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Smith vs Zuber, Sollberger vs Zator

170
1. Dylan Connell (Marian – Jr – 40-0)
2. Keondre Jackson (Freeport – Sr – 22-3)
3. Caleb Grau (Mascoutah – Sr – 38-4)
4. Luke Daly (Carbondale – Jr – 40-2)
5. Alex Tagler (Lemont – So – 15-0)
6. Joey Jens (Grayslake Central – Jr – 37-6)
WATCH FOR: Zak Kozumplik (Sycamore – Sr – 40-5), Kurtis Smith (Lakes – Sr – 38-8)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Waggoner vs Tagler, Love vs Kozumplik

182
1. Adrien Cramer (Grayslake Central – Jr – 35-1)
2. Arnold Edwards (Cahokia – Sr – 40-3)
3. Matthew Chavers (Freeport – Sr – 32-3)
4. Niko Lopez (Marian – Jr – 36-4)
5. Raymond Arebalo (Crete – Jr – 30-0)
6. Mikhel Teverbaugh (DeLaSalle – Sr – 27-3)
WATCH FOR: Basilo Betancourt (Bremen – Jr – 33-4), Alex Knauf (Aurora Christian – Sr – 34-10)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Rands vs Betancourt, Chavers vs Flute

195
1. Cody Goodman (Deerfield – Sr – 50-1)
2. Robby Bates (Morris – Sr – 34-1)
3. Mitch Hutmacher (Glendwood – Sr – 35-1)
4. Donte Reed (TF North – Sr – 24-6)
5. Niall Schoenfelder (Antioch – Sr – 39-3)
6. Jordan Sommers (Waterloo – Sr – 28-4)
WATCH FOR: Jack Weltha (Bloomington – So – 45-8), Kyle Koelblinger (Prairie Ridge – Sr – 29-4)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Koelblinger vs Reed, Childs vs Schoenfelder

220
1. Apollo Gothard (Lemont – Jr – 41-0)
2. Conner Miller (Glenwood – Jr – 38-0)
3. Josh Crandall (Prairie Ridge – Sr – 21-2)
4. Jon Brown (Bloomington – Sr – 27-3)
5. Leno Campbell (Tinley Park – So – 32-7)
6. Jason Farnham (Sterling – So – 28-4)
WATCH FOR: Joe Swanson (Cary Grove – Jr – 30-11), Daniel Renshaw (Mahomet – Jr – 35-12)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Farnham vs North, Niell vs Renshaw

285
1. Julian Ramirez (Oak Forest – Sr – 39-1)
2. Payton Piraino (LaSalle Peru – Sr – 34-3)
3. Seth Buchanan (Mahomet – Sr – 38-5)
4. Jimmy Liston (Fenwick – So – 20-8)
5. Sean Burns (St Laurence – Sr – 26-5)
6. Caleb Collins (East Peoria – Sr – 32-5)
WATCH FOR: Dylan Cooper (Washington – Sr – 31-15), Isaiah Batteast (Freeport – Sr – 9-3)
BEST FIRST ROUND MATCHES: Buchanan vs Batteast, Burns vs Wilcoxen