|
| 106 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Nkosi Moody | Jr | Rich C | | Sikula TF; Calkins 12-10 | Rich E-1; Batavia-1 (OW) |
2 | Tommy Pawelski | Jr | Montini | "Joseph (PA) F; Hill (WV) F; Rundell 7-4, 7-4; Woiwor (MN) F" | Jacquez 16-5; Kenyon F; Gasbarro 13-5; Browne 6-3; Rossi 3-1; Nachreiner (WI) 9-4 | Hinsdale C-1; Dvorak-3; Cheesehead (WI)-3 |
3 | Cole Wysocki | Fr | Triad | Basler (MO) 8-2; Oliver (TN) F | Roberson F; Wileman 5-2; Nelson 4-1 | Mascoutah-1; Granite-3; Quincy-1 |
4 | Jeronnie Steward | So | E Moline | Drew 2-0; Sutton 4-2; Willers (IA) 9-2 | "Schultz 3-0; Adams 12-5, 4-0; Wileman 4-1; Nelson 3-1; Triche 3-1" | Springfield-1; Palatine-5; Morton-2; Geneseo-1 |
5 | Jordan Lind | Jr | Pontiac | Dalrymple (TN) 4-3 (113); Nelson 5-4; Baldridge 4-1 (113) | DeHaven 6-1; Roman 6-1; Ruffner 7-2 (113) | Pontiac-3 (113); Harvard-1 (113); Sycamore-5; UHigh-1 (113) |
6 | Tyler DeHaven | So | Rock Island | Anderson 5-2; Drew 11-0; Kramer 4-3; Lind 6-1 | Gust 2-0; Sutton F; Taylor 8-6 | Sterling-3; Palatine-3; Sycamore-7; Mahomet-1 |
7 | Austin Wileman | Jr | Washington | "Russell (GA) 20-8; Hill (WV) F; Nelson 7-2, 6-4; Wysocki 5-2; Koan (MO) 8-0; Steward 4-1" | | Granite-8; Morton-3; Mid-Illini-1 |
8 | Stephen Gust | Jr | Kaneland | DeHaven 2-0; Yuan 2-0 | Sutton 8-0; Bradford 5-0 | NI Big 12-1 |
9 | Steven Bradford | So | Bloomington | Kohlberg F (113); Gust 5-0; Wood 5-4 | | Conant-2 (113); Mahomet-4 |
10 | Ben Vasquez | So | Elmwood Park | | Exconde 4-0; Stenger 9-3 | Guerin-1; Walther-1; Wauconda-2 |
11 | Grant Sutton | Fr | Richmond-Burton | "Briggs 8-5, 8-4; Gust 8-0; Rubino 4-3; DeHaven F" | "Luis 9-0, 3-0; Silva 11-7; Adams 4-0; Steward 4-2" | Richmond-B-3; Harvard-1; Palatine-4 |
12 | Isaac Anderson | Fr | Sterling | McGhee 16-4 (113); N. Anderson F (113); Thies 17-6 (120); Kohlberg F (113); Tolbert F (113); Calkins 11-4; Silva 8-3 | DeHaven 5-2; Roman 7-0; Sojka 2-1 TB (113) | Sterling-1 |
HM | Ricardo Roman | Jr | Belvidere N | Anderson 7-0; Minor F; Lind 6-1 | | Sterling-2; Mid-States (WI)-1; Sycamore-6; NIC-10-1 |
HM | Brandon Exconde | Jr | Fenton | Lieberman 3-0; Shea 13-9; Vasquez 4-0 | | Fenton-4 |
HM | Anthony Bosco | So | Marmion | Calkins 6-3; Gasbarro 14-8; Leon (WI) 8-3; Reiher (IA) 7-5; Schwarm (IA) 11-4 | Gallardo 5-1 | Dvorak-7; Cheesehead (WI)-10 |
HM | Jimmy Gallardo | Fr | N Notre Dame | "E. delaCruz 11-7; Morrow 9-7; Zaucha 4-2; Kramer 11-3, 6-3" | Gasbarro 6-5 TB | Hoffman-3; Glenbrook S-4; ESCC-1 |
HM | Briley Schultz | So | Antioch | "Luis 5-2; Yuan 10-1; Pradel 8-6 OT; Steward 3-0; Kramer 4-2, 4-0; Munoz 7-2" | Stenger 11-2 | Harvard-5; NSC-4 |
HM | Dameon Adams | So | Cahokia | "Nelson 10-1; Sutton 4-0; Steward 12-5, 4-0; Pradel 7-4; Kuhn (IN) TF; Smith 9-6; McNeil (IA) 3-1; Blasi 7-6" | Patton 3-0 | Springfield-2; Palatine-8; Murdale-2; Quincy-6 |
HM | Marquez Roberson | Fr | E St Louis | Wysocki F; Patton ID; Welty | Tuey 12-8 | Civic M-1; Mascoutah-2; QND-6 |
HM | Troy Tuey | Jr | Jerseyville | Roberson 12-8; Nelson 8-2 | | Civic M-3 |
HM | Sammy Lack | So | Centennial | Knorr 3-2; Drew 15-3; Gray 10-2; Smith 6-3; Collings 8-6 | | Prairie C-2; Urbana-4 |
| 113 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Johnny Jimenez | So | Marmion | Moisey (PA) 6-5 | Stageberg (VA) 13-2 | |
2 | Barlow McGhee | Jr | Rock Island | | "Northrup 3-1, 5-3; Anderson 16-4; San Juan 6-2; Akins 7-2; Baker TF; Smalling F" | Sterling-1; Palatine-1; Sycamore-1; Mahomet-1 |
3 | Ronzel Darling | Sr | Bowen | | Laster 9-5; N. Smith 18-6 | CPL-1 |
4 | Jordan Laster | Jr | Montini | Darling 9-5; McKenna (NJ) 5-2; Stageberg (VA) 11-5; Northrup 11-5; Stroker (IA) 6-4 | Iguartua 19-13; Panozzo 9-4; Kohlberg 11-2; Henry 4-3; Parvinmehr 2-1; Strzelczyk 8-3 | Hinsdale C-1; Dvorak-2; Cheesehead (WI)-2 |
5 | Kyle Akins | So | Sycamore | McGhee 7-2 | Sikula F; Baldridge 4-1 | Sycamore-3; NI Big 12-1 |
6 | Austen Schott | Jr | Centennial | San Juan 5-1 | Riley 5-4 (126); Moxley 3-1 (120); Butler 7-4 (120); Villarreal F (120); Magouirk 2-1 (120) | Springfield-1; Prairie C-1 (120); Urbana-1; Big 12-1 (120) |
7 | Kenny Baldridge | So | Morris | Major 14-13; Duda 14-7; Akins 4-1 | Kettner TF; Cater F (120); Lind 4-1; Patel 8-5 | Buffalo Grove-1; Rich E-3; LWE-3; NI Big 12-2 |
8 | Scott Smith | Sr | N Notre Dame | Fitzgerald 7-3 (120); Ferguson 9-3 (120); T. Hunt 7-3 (120); Calkins 3-1 (120); Leveille 6-4 (120); Soumar 11-1 (120); Duda 9-4 | Alcock 5-4 (120) | Hoffman-3 (120); ESCC-2 |
9 | Derick Watts | So | Bloomington | C. Gonzalez F; Fulco 5-3 (120) | | Conant-4 (120) |
10 | Horacio Gomez-Soto | Sr | Fenton | K. Hoogheem 1-0; Kessler 12-0; Iguartua 10-4; Svestka F; Butler F; Sojka 4-2 OT | | Fenton-2; Liberty (OH)-5; Geneva-4 |
11 | Alex Feltz | So | Hampshire | Klein 7-3 | Klein 8-1 OT | Richmond-B-2 |
12 | Nick Klein | Sr | Grayslake N | M. Sikula 4-2; Feltz 8-1 OT | Feltz 7-3 | Richmond-B-1 |
HM | Travis Rice | Jr | Washington | Erneste (MO) F; Gainer (WV) 3-0; McWhirter 9-3 (120); Rundell 10-0 | | Granite-2; Morton-1; Mid-Illini-1 |
HM | Austin Rhodenbaugh | Sr | Dixon | Ostdick 7-1 (120); Espino 3-0 (120); Hakizimana 13-4 (120); Wegener (IA) 9-4 (120); English TF (120); Wever 7-0 (120); Steiert (IA) 7-2; Baldridge 4-1 | Wolfe 9-5; Ruffner 8-3; Kettner 6-2 | Princeton-1; Geneseo-3; NI Big 12-3 |
HM | Tyler Espino | Sr | Hampshire | "Cabrera F, 4-1, 1-0, 1-0 (120) Adkins 10-0 (120); Callahan 1-0 TB; Vigil 6-3" | Rhodenbaugh 3-1; Thomas F (120) | Richmond-B-5 (120); FVC-4 |
HM | Nate Anderson | Jr | Freeport | Briggs 13-1; Maloney 17-6; Diny (WI) 10-2; Nelson (WI) 2-1 | I. Anderson F | Rockford E-2; Mid-States (WI)-7; Polo-1 |
HM | Ryan Abney | Sr | Tinley Park | | | |
HM | Quentin Favors | So | Mt Vernon | Lorenz (MO) 6-3; Meneese 4-3; Whitsel 3-2; Hyde 9-4; Harris 5-4 | | Civic M-1; Mascoutah-4; AO-4; Murdale-5 |
HM | Randall Taborn | So | Springfield | | | |
| 120 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Matt Garelli | Sr | Fenwick | | C. Gonzalez 9-2; Bonds F; Ferguson 7-2 | Conant-1; Hinsdale S-1; CCL-1 |
2 | KeVon Powell | Sr | Montini | Nyama (PA) 13-2; McClay (PA) 4-2; Early 5-4 | Leveille F; Goodwin (TX) 12-6; Stainbrook (OH) 8-3; Campbell (OH) F; Nyama (PA) 4-1; Wenmouth F; R. Smith 11-3; Pique 8-6 OT; Hunt F; Ferguson 16-6; Early 3-1 OT; Denny F | Ironman (OH)-4; Hinsdale C-1; Dvorak-1 |
3 | Cameron Kennedy | Jr | Richmond-Burton | | "English 5-1; Shelton 11-2, 20-7; Cabrera 7-2, 5-2; Williams 12-0; Nelson 10-0; Weinrich 5-0" | Richmond-B-1 (OW); Harvard-1; Palatine-1 |
4 | Leslie Williams | Jr | Cahokia | Butler 9-4; Edwards F | Hunt 11-0; Martinez 7-1; Hakizimana 11-1; Butler 8-5 | Springfield-2; Palatine-3; Murdale-1; Quincy-3 |
5 | Ignace Hakizimana | Sr | Rock Island | Cater 6-4; Nelson 1-0; Williams 11-1; Adkins 11-9; Richardson 10-7 | Rhodenbaugh 13-4; English 3-0; Wever 7-5; Adkins 12-3; Martens 10-1; Martinez 4-2; Smith 4-3; King 9-1; Josza 13-9 | Sterling-1; Palatine-4; Sycamore-7; Mahomet-1 |
6 | Nate Josza | So | Mt Zion | Hakizimana 13-9 | Magouirk 6-2; Moxley 17-5; Matlock 16-2; McMahon 11-8 | Pontiac-1; Clinton-1; Granite-1; Mahomet-2 |
7 | Devin Tortorice | Jr | Wauconda | Santiago 10-7 (126); Synon 9-2 (126); Nasenbenny 10-1; Fitzgerald 5-0; Gussarson 12-3 (126); Shump 13-4; Shelton 4-2; Soumar 3-0 | "Conrad 8-4 (126); Beebe 11-4; Cabrera F; English 7-4, 5-2; McCarthy 2-1" | Barrington-6 (126); Glenbrook S-2; Wauconda-1; NSC-2 |
8 | Angel Cabrera | Sr | Grayslake N | "Tortorice F; Kennedy 7-2, 5-2; English F" | "Shelton 7-4 (126); Espino F, 4-1, 5-0" | Richmond-B-2; FVC-3 |
9 | Sam Butler | Jr | Glenwood | Sloup 4-1; Schott 7-4; Williams 8-5; Crone (WI) 8-5; Ferguson 9-6 | McWhirter 6-2; Wever 10-5; Williams 9-4; C. Smith 7-2 | Glenwood-1; Springfield-1; Murdale-2; Geneseo-5 |
10 | Greg Adkins | Sr | Belvidere N | Hakizimana 12-3; Rice (WI) F; Mills (WI) 4-2; Soumar F; Denny ID | Weinrich 11-2; Shelton 7-4; Hakizimana 11-9; Espino 10-0 | Sterling-2; Mid-States (WI)-4; Sycamore-4; NIC-10-6 |
11 | Branden Cater | Sr | Sterling | Baldridge F | Hakizimana 6-4 | |
12 | Alex Cowan | So | Fenton | "Hoogheem 9-5; Rainey 6-3; R. Smith F, 6-2; Wenmouth 6-2" | C. Smith 9-5 | Fenton-4; Liberty (OH)-3; Hinsdale C-7; Geneva-1 |
HM | Casey McWhirter | So | E Peoria | Butler 6-3; Walker 10-8; Erickson (IA) 6-0; Williams 4-0 | "Wever 8-3; Rice 9-3; White 9-0, F" | Glenwood-2; Metamora-3; Quincy-4; Mid-Illini-1 |
HM | Jacob Wever | So | LaSalle-Peru | Hakizimana 7-5; Kohlberg 15-4; McWhirter 8-3; Butler 10-5; Close 11-6 OT | White 9-1; Hunt F; Rhodenbaugh 7-0; Leveille 5-2; Denny 5-4 | Rockford E-2; Springfield-3; LWE-1; NI Big 12-3 |
HM | Scottie Bonds | Jr | Rich E | Garelli F; Martin (BH) DQ (126) | Riley TF | Hinsdale S-2; UHigh-1 |
HM | Stephen Richardson | Jr | Pontiac | Gussarson 11-10; Soumar 5-2; Hunt 9-1; White 4-3 | Weinrich 6-1; Hakizimana 10-7 | Harvard-3; Sycamore-6; UHigh-5 |
HM | Jake Field | Jr | Marmion | Ferguson (GA) F; Phillips (OH) 4-3; Denny 4-3; Leveille 10-4; Hoogheem 3-0; Lexvold (MN) F; DeLao (MN) 6-4 | Rix (OH) 6-5; Thomas 14-6 | Cheesehead (WI)-9 |
HM | Charlie Magouirk | Sr | Bloomington | Early 7-0 (126); Fugiel 4-0 (126); Josza 6-2; Zook 8-5 (126); Shump 9-0; Schott 2-1 | | Conant-7 (126); Big 12-2 |
HM | Brady Weinrich | Jr | Burlington C | Adkins 11-2; Gussarson 12-2; Richardson 6-1; Keith 4-2 OT (126); Kennedy 5-0 | | Sterling-3; Harvard-5; Kaneland-1 |
HM | Christen Hunt | So | Springfield | Williams 11-0; Wever F | Moxley 4-1 | Springfield-4 |
HM | Tyler Moxley | Jr | Mahomet | Schott 3-1; Josza 17-5; Hunt 4-1; Fitzgerald 9-4; Conrad 9-3; McMahon 7-2; Crothers 9-7 | Brazier 6-1 | Pontiac-2; Springfield-5; Mahomet-6 |
HM | Kyle White | So | Metamora | "Wever 9-1; Scalice 8-2; McWhirter 9-0, F; Ulloa 11-7; E. Smith 4-3" | Richardson 4-3; Riley F | Rockford E-6; Metamora-5; UHigh-3; Mid-Illini-2 |
HM | Montate Thomas | Jr | Bowen | Espino F; Field 14-6 | | Uplift-1 |
HM | Dylan Brazier | Jr | Civic Memorial | Moxley 6-1; Ryan 5-3 | | Civic M-1; Pontiac-4 |
HM | PJ Riley | So | D Eisenhower | Schott 5-4; Dickerson 12-6 (126); Bonds TF; White F; Keith 10-8 (126); Wynn F (126) | Dambacher 16-6 | Glenwood-2 (126); Cumberland-1; UHigh-4; Big 12-4 (126) |
HM | Antonio Taylor | Sr | Cahokia | | | |
HM | Steven Bishop | So | Bloomington | | | |
| 126 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Doug Johnson | Jr | DeKalb | Shea (WI) 3-2; Abu-Bakr 5-2 (132); Gratz 8-7 (132) | Murray 14-6; Sepke 13-6; Latanski 12-4; Whaley 6-5; Meyer 12-5 (132); Ponce 14-7 | Fenton-2; Hinsdale C-1; NI Big 12-1 |
2 | Michael Sepke | Jr | Montini | Hvolbek (NJ) 3-0; Jeffrey (WV) 1-0; D. Johnson 13-6 | "Heller (PA) 7-5; Demio (OH) TF; Zinzer F, 8-5; Pellegrino 2-1; Greco 13-7; Gahagan 17-11" | Hinsdale C-3; Dvorak-5 |
3 | David Pearce | Sr | Civic Memorial | Robinson (TN) 8-6 OT; Krischke (MO) 6-4 | Gahagan 14-0; Zook | Granite-4 |
4 | Eddie Greco | Sr | Marmion | "Kraisser (MD) 10-1; Repko (OH) 6-3; Sears F; Sepke 13-7; Marmolejo ID; Clark (IA) F; Trotter (TX) 5-1, 4-3" | Conrad 8-0; Gahagan 8-3; Sears TF; Radcliffe F; McLain (MN) 6-1; R. Johnson 4-2 | Dvorak-6; Cheesehead (WI)-4 |
5 | Jake Latanski | Sr | Lemont | D. Johnson 12-4; Edmond 9-5; Scales 5-4; Sheppard 7-6 TB | Ponce 6-0; Boggia F; Gussarson 5-0; Beebe 5-0; Infelise 3-2 TB; Korte 5-4; McLain 3-2 TB | Hinsdale C-2; Palatine-4; Batavia-1; SSC-1 |
6 | Erik Nord | Jr | Belvidere N | Synon 1-0; Buechler (WI) 6-2; Gill (WI) 3-1; Gil 3-0 | "DeMattia 8-1; Anthony 3-1, 5-0" | Sterling-1; Mid-States (WI)-5; Sycamore-3; NIC-10-1 |
7 | Esai Ponce | Jr | Kaneland | Latanski 6-0; Gil 2-0; D. Johnson 14-7 | Keith 4-0; Anthony 10-5; Herrmann F | Sycamore-2; Kaneland-1; NI Big 12-2 |
8 | Kyle Fugiel | So | Crystal Lake C | Cortez TF; Vela 10-5; DeBenedetti 2-1; Gil 4-1; Infelise 3-1 | Magouirk 4-0 | Conant-6; FVC-4 |
9 | Rudy Johnson | Jr | Bowen | Greco 4-2 | | Uplift-1; CPL-1 |
10 | Mike DiFrisco | Sr | Elmwood Park | | Mertes 11-4 (132); McLain 3-2 TB | Guerin-1 (132); Walther-1 (132); Wauconda-1 |
11 | Mike Gussarson | Jr | Antioch | Gratz 11-0 (132); Latanski 5-0 | Tortorice 12-3; J. Martin F; Fitzgerald 7-4 | Palatine-6; NSC-1 |
12 | Jesse McLain | Sr | Evergreen Park | DiFrisco 3-2 TB; Henderson 6-5; Latanski 3-2 TB | Iguartua F; Winchell 3-1; Kilroy 6-0; Arnold 3-2 | Bradley-1; Geneva-3; Lisle-1; SSC-2 |
HM | Lucas Zook | Jr | Triad | Cunningham (MO) TF (132); Spraggins 13-4 (132); DeLoach 11-9; Foster (IA) 6-0; Pearce | Magouirk 8-5; Howard 5-4; Harris 2-0 | Mascoutah-1; Quincy-4 |
HM | Mike Hrdlicka | So | Richmond-Burton | Lenox 3-2 | Sievers 7-3 (132); J. Martin 5-3 | Richmond-B-2 |
HM | Dominic Boggia | Jr | St Patrick | Yattoni F; Latanski F | | Buffalo Grove-1; ESCC-1 |
HM | Kyonn Keith | So | Bloomington | Adcock 17-4 (132); D. Jones 7-5 (132); Ponce 4-0; Spraggins 19-7; Licina 16-6 | Weinrich 4-2 OT; DeMattia F; Riley 10-8 | Mahomet-4; Big 12-1 |
HM | Eric DeMattia | Jr | Pontiac | DeBenedetti 9-1 (132); Friar-Allen 5-2 (132); Hunt 5-2 (132); Keith F; Nord 8-1; Kupczyk F; Barkley F (132) | Morales 8-7 (132) | Pontiac-2 (132); Harvard-4 (132); Sycamore-7; UHigh-1 |
HM | Darren Wynn | Jr | Centennial | Triplett 3-2 | "Powars 7-4, 9-2; Herrmann 11-6; J. Martin 8-7; Riley F" | Springfield-1; Prairie C-1 (132); Urbana-1; Big 12-3 |
HM | Tyler Herrmann | Sr | LaSalle-Peru | Braswell 4-2; Wynn 11-6; Sears 6-3; Ponce F | | Rockford E-2; Springfield-3; LWE-5; NI Big 12-3 |
HM | Ke-Shawn Douglas | Sr | Glenwood | "Harris F; Stanton 8-6; Cinelli (WI) 6-2, F" | | Murdale-4; Geneseo-4 |
HM | Jacob Rudd | Jr | Morton | | | |
HM | Josh Boggess | Jr | N Notre Dame | | | |
HM | Michael Gibson | Sr | Montini | | | |
HM | SirRomeo Howard | So | E St Louis | | | Civic M-1 |
| 132 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Zane Richards | Sr | Carbondale | Wilkes (MO) 3-1 OT | Janes F; Harris TF; A. Jones TF | Mascoutah-1; Murdale-1 (OW); Mahomet-1 |
2 | Chris Garcia | So | Montini | Cruz (PA) F; Ward (OH) 9-0; Jablonski (VA) 8-2; Spraggins 1-0; Bauer (IA) 4-3; Trom (MN) F | Fickel (OH) 5-4; Rocha (CA) 6-2; Cherep 14-4; Hassan 11-4; Meyer 10-4; Boancofiore 11-5; Gosinski 6-1; Mincey (MN) 4-3; Mizaur 14-9; Ryan (IA) 9-1; Harris 13-10 | Ironman (OH)-8; Hinsdale C-2; Dvorak-3; Cheesehead (WI)-2 |
3 | George Fisher | Jr | Marmion | Archer (OK) 8-6; Henkle (OH) 2-1; Bugay 7-5; Mincey (MN) F; Bauer (IA) 5-4 | E. Ramos 5-3; Mizaur 7-4; Ryan (IA) 9-2; Mincey (MN) 7-1 | Dvorak-8; Cheesehead (WI)-3 |
4 | Ray Bunker | Sr | Fenton | Hinners (WI) 4-3; Thompson 3-2 | "Cherep 9-3; Svestka 6-5, 8-5; D. Garcia 4-1; Arteaga 3-1" | Fenton-3; Liberty (OH)-3; Hinsdale C-3; Geneva-1 |
5 | Jim Biancofiori | Sr | N Notre Dame | Gosinski 6-5; C. Garcia 11-5; Baxter 12-5; Brewster 3-2 (138); Galiardo TF (138) | Citta 10-8 (138); O'Mara F; Fanella 7-2 | Hoffman-1 (138); Dvorak-6; ESCC-1 |
6 | Glen Malecki | Sr | Lemont | Ja. McCabe 6-3; Howard 8-7; Mikenis 7-2; Hassan 6-4 OT | Muller F; E. Ramos 17-7; Egan 5-4; Love 11-5 | Batavia-2; SSC-1 |
7 | Darius Henderson | Sr | Rock Island | Baxter 9-0 | "Lally 4-2 OT, 4-2" | Sterling-1 |
8 | Mike Morales | Sr | Antioch | Hauser 13-2; DeMattia 8-7; Ruffino ID; Gratz 7-4; Rios 3-1; Winberg 8-4 | Hunt 7-1; Ellis 9-1; Collado | Harvard-5 |
9 | Joe Hunt | Sr | Woodstock | Morales 7-1; Underwood F | "Ellis 1-0; DeMattia 5-2; Parlberg 3-0, 2-0; Rios 1-0; Underwood 1-0" | Harvard-3; Wauconda-1; FVC-3 |
10 | Jose Collado | Sr | Lakes | Gruszka F (145); Bates 8-1 (145); Graham 3-0; Villarreal 12-5; Ja. McCabe 6-2; Morales; Rios 5-2; Winberg 8-3 | Graham 8-0; Fanella F | Palatine-4; Leyden-2; NSC-4 |
11 | Evan Jones | Sr | DeKalb | Hinners (WI) ID; Svestka F; D. Garcia 2-0 | Barkley 14-10 | Fenton-2; NI Big 12-1 |
12 | Justin Barkley | Jr | Morris | "Rodawald 13-2; Annoreno TF; Love 22-11; Padilla (IN) F; Graham 7-3; Jones 19-8, 14-10" | DeMattia F; Lally 3-2 | Buffalo Grove-3; Rich E-6; NI Big 12-2 |
HM | Lyman Stoneburner | Sr | Mt Zion | Morrell 6-4; Zabel 15-9; Harris 6-5; A. Jones 4-1; Cherep 4-3 | | Pontiac-1; Clinton-2; Granite-9 |
HM | Leo Smith | Sr | P Notre Dame | Rossi 8-2; Bandy 3-2 | | PND-1; Metamora-2; UHigh-1; MS6-1 |
HM | Matt Ellis | Sr | Richmond-Burton | "Davis 4-3; Hauser F, 3-1; Hunt 1-0; Morales 9-1; Rios 9-2" | Santiago ID | Harvard-6 |
HM | Trace Parlberg | Sr | Crystal Lake C | "Marmolejo 5-2; Ja. McCabe 9-1; Hunt 3-0, 2-0; Gosinski 7-1; Fanella 9-3; Barone 7-2" | | FVC-4 |
HM | Haratio Austin | So | Springfield | "Koning F, 8-3 (138); Vaughn 7-4" | Torrey F | Glenwood-5 (138); Springfield-4; Urbana-1 (138) |
HM | Devonte Love | Sr | Hillcrest | Gardner 7-2; Morales 14-3; Villarreal 6-3; Malecki 11-5 | Barkley 22-11 | Rich E-2; SSC-3 |
HM | Kylian Lally | So | Dixon | "Baxter F; Henderson 4-2 OT, 4-2; McPeek 9-6; Hubbard TF; McClure 8-2; Barkley 3-2" | D. Jones 19-8 | Sterling-2; Princeton-7 |
HM | Devon Jones | So | Ottawa | Ruffino F; Ja. McCabe F; Harris F; Lally 19-8; Morrell 16-6; McClure 11-1 | Muller F; Keith 7-5 | Conant-8 |
HM | Creed Janes | Jr | Mattoon | Richards F; Anastasia F | Torrey 7-6; Anastasia 6-5 | Civic M-1; Mascoutah-3; Quincy-1; Big 12-1 |
HM | Julian Anastasia | Sr | Champaign Central | Rollins 6-0 (138); Spangler 9-0 (138); Gardner 8-6 OT; Cherep 6-2; Janes 6-5 | Dearing 6-5 (138); Sievers F (138); Janes F | Stagg-2 (138); Metamora-2 (138); Mahomet-6; Big 12-2 |
HM | Cody Torrey | Jr | Jerseyville | Vosburgh 7-4 (138); Austin F; Janes 7-6; Ragan 12-4 | Butsch F | Civic M-2 (138); Springfield-3; Quincy-2 |
HM | Quinton Butsch | Jr | Mahomet | Torrey F | | Springfield-5 |
HM | Chase Dickerson | So | Springfield | | Riley 12-6; Schuldt F (138) | Glenwood-1 (126); Springfield-1; Urbana-1 |
HM | Jay Muller | Sr | Oak Forest | "D. Jones F; Harris 16-3; Malecki F; Ja. McCabe F, F; Ward F; Aguirre F" | | Leyden-4 |
| 138 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Clayton Lutzow | Sr | Crystal Lake C | O'Mara F; Goress 8-7; Bass 5-0 (145) | "Je. McCabe 8-2; Santi 8-3; Bellino 16-6; Lardy 5-1, 7-2; Wakefield (IA) ID; Silvestro 4-3 TB; Vrbenec 5-2; Silva 3-0" | Conant-2; Prospect-1; Dvorak-1; FVC-1 |
2 | Angelo Silvestro | Sr | Marmion | Worachek (WI) 11-10 (145); Armenta (OH) 3-1; Ferman (OK) 3-1; Lutzow 4-3 TB | Fasnacht (PA) 5-2; Valdez (VA) 5-3; Warstler (OH) 5-3; Whitehead (WI) 8-2; Corse 9-7; Wakefield (IA) 3-0; Holzrichter 5-2; Yde (WI) 6-5 TB; Racer (MN) 9-3; Ryan (IA) 3-2; Hill 18-6; Vrbenec 7-3 | Dvorak-3; Cheesehead (WI)-1 |
3 | Drew Vrbenec | Sr | Montini | "Brill 15-6 (145); Smith (PA) 7-3; Tucker (CA) 5-1; Lutzow 5-2; Racer (MN) 10-1, 1-0; Silvestro 7-3" | "Raspanti (PA) F; Havlovic 8-4; Cook 6-2; Donnelly 15-7; Holzrichter 2-1 TB, 4-3; Rossi 7-3; Yde (WI) 3-2; Rogers 7-4" | Hinsdale C-1; Dvorak-2; Cheesehead (WI)-4 |
4 | Garrett Sutton | So | Richmond-Burton | Langenderfer 5-2 | Zaio TF; Goress 8-5; Je. McCabe 10-4; Bonomo 3-1; Galiardo 5-2; Peters 3-1; Ellis F | Richmond-B-1; Harvard-1; Palatine-3 |
5 | Colton Gladwell | Jr | Washington | Ferman (OK) F; Tucker (CA) 5-1; DeKlerk 3-2; Procasky 13-8 | Marra (PA) 6-4; Lindsay (OH) 4-2; Wise 11-4; Jacquez 5-1; Graumenz 5-1; Schuldt F | Granite-1; Morton-2; Mid-Illini-1 |
6 | Steve Galiardo | Jr | St Patrick | Santi 12-3; Sutton 5-2 | O'Mara TF; Tisza 4-3; Battaglia F (OT); Je. McCabe 8-2; Biancofiore TF | Buffalo Grove-1; Palatine-4; ESCC-1 |
7 | Dan Goress | Jr | Kaneland | Tisza 5-3; Sutton 8-5; Ornoff TF | Lutzow 8-7; Bromberek 7-1; Fina 8-4; DeKlerk 7-5; Lardy 5-2; Bahler 3-0; Lehman 13-6; Scaccia 9-4 | Sycamore-3; Kaneland-1; NI Big 12-1 |
8 | Tim Donnelly | Sr | N Notre Dame | Sylvester 12-8 (145); Rogers 8-7 (145); Vrbenec 15-7; Corse 12-5; Silva 4-3; Brewster 8-7 (145); Santi 6-4; Voltattorni 9-6 | Pettinato 12-7 (145); Fina 7-4; Silva 9-2; Rossi 11-1 | Hoffman-1 (145); Glenbrook S-1; Dvorak-8; ESCC-3 |
9 | Kyle Graumenz | Sr | Triad | Higgins 17-4 (145); Gladwell 5-1 | "Gullion F (145); Vosburgh 10-2; Moore 4-1, 6-5; Keefe TF; Lane 5-3" | Mascoutah-1; Granite-2 |
10 | Sean Havlovic | Sr | Fenton | Vrbenec 8-4 | Whitehead (WI) 3-0; Lynch 7-0; Carlson 4-2 (145) | Fenton-1; Liberty (OH)-4; Hinsdale C-3; Fenton-1 |
11 | Chase Vosburgh | Fr | Mt Vernon | Graumenz 10-2 | "Torrey 7-4; Culp 7-5, 4-3" | Civic M-1; Mascoutah-3; AO-1; Murdale-1 |
12 | Zach Lehman | Jr | Dixon | Vruno 12-6; Kalkbrenner F; Wise 14-9; Goress 13-6 | Schuldt F | Sterling-1; Geneseo-6; NI Big 12-2 |
HM | Rob Lane | Jr | Mt Zion | Keefe 3-2; Meyers 13-2; Smith (MO) 2-1; Graumenz 5-3; Wise 2-0; Montoya (MO) 9-3; Vruno 8-3 | Dearing 7-2 | Pontiac-2; Clinton-2; Granite-12; Mahomet-2 |
HM | Von Hill | Jr | Bowen | Mizaur 18-7; Silvestro 18-6 | | |
HM | Sean Keever | Sr | Grayslake C | | Wise F | Glenwood-1 |
HM | Kory Culp | Jr | Mattoon | "Vosburgh 7-5, 4-3; Moore 6-3, 14-6" | Koning 7-5 | Civic M-3; Mascoutah-4; Quincy-4 |
HM | Bobby Bromberek | Sr | Lemont | Goress 7-1; Lardy 7-3; Scaccia 13-3; Tisza F | | Batavia-4; SSC-2 |
HM | Luke Koning | So | Lincoln | Wise F; Meyers 12-9; Dearing 6-4; Hall F; Buster (IA) 13-7; Culp 7-5; Phillips 9-1 | "Deig 8-0 (145); Austin F, 8-3" | Glenwood-3; Clinton-4; Lincoln-3; Quincy-6 |
HM | Luke Keefe | Sr | Lincoln-Way W | Spangler 10-1; Smith (MO) F; Graumenz TF; Lane 2-0; Montoya (MO) 11-3; Floyd (MO) 9-5; Je. McCabe 7-1; Ferguson 4-3; Langenderfer F; Bandy F | Lane 3-2 | Pontiac-1; Granite-15; LWE-6; SWSub-8 |
HM | Tanner Schuldt | Jr | E Moline | Dickerson F; Gladwell F; Lehman F | "Moore 7-3; Dearing 8-6; Cropp 8-4, F" | Springfield-2; Morton-3 |
HM | Sean Heneghan | Jr | N Notre Dame | Citta F | Hirth 1-0 | Hoffman-5 |
HM | Xavier Sneed | Jr | Metamora | Ellis (ZB) ID; Spangler TF | | Rockford E-4; Metamora-3 |
HM | Josiah Cropp | Fr | Geneseo | "Schultz F (OT); Havlovic TF; Bandy ID; Schuldt 8-4, F; Derifield (IA) 5-3 OT" | | Hinsdale C-8 |
| 145 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Steven Lalowski | Sr | Sycamore | Rathje 7-2; Oughton 5-4 | "Lynch 8-2; Major 4-0; Bass 5-2, 6-5; Oughton 7-1" | Glenbrook S-3; Badger State (WI)-1; Sycamore-2; NI Big 12-1 |
2 | Connor Bass | Sr | Yorkville | "Lalowski 5-2, 6-5; Brill 22-10" | "Cocozza 9-3; Lutzow 5-0; O'Connor 10-2, 13-0; Pettinato 7-1; Higgins F, 4-0; Kaminsky 9-0 (152); Conner 4-2 (152); Coleman 6-4; Jones 12-3" | Dvorak-2; WWS-1; Mahomet-1; NI Big 12-2 |
3 | Lavion Mayes | Sr | Mascoutah | | Agnew 5-3; Crehan TF; Stricklin 7-1; Coggeshall 6-3; Gantt 11-4; Whitford 12-7 (152) | Glenwood-1; Mascoutah-1 (OW); Lincoln-1; Quincy-1 |
4 | Takil Agnew | Sr | Springfield | Mayes 5-3 | Hay 9-3; Gantt 11-4; Geiger 9-4; Bitner TF; Coggeshall (152) | Glenwood-1 (152); Springfield-1; Urbana-1 (152) |
5 | George Gonzalez | Sr | Antioch | Culton F; Ornoff 8-4; Holler 17-6; Weber 3-1 OT (152) | "Locker 6-2; Cocozza 8-2; E. Gonzalez 5-1; Booth F, 11-3 (152); Klema 8-4 (152); McCallum 1-0 (152)" | Harvard-1; Palatine-2; NSC-2 |
6 | Blake Stricklin | Sr | Mt Vernon | Mayes 7-1; Frazier 11-5 (152) | Godden 11-2 (152); Perry 5-2 | Civic M-1 (152-OW); Mascoutah-2; Murdale-3 (152) |
7 | Xavier Montalvo | Fr | Montini | "Stoyer (PA) 7-6; Scheidel (OH) 9-2; Noverini 11-2; Jacquez 2-0; Wiseman 5-4, 8-3; Brill TF, 8-6; Nickal (TX) 8-0" | Negrette (CA) 8-5; Carlson 3-2; Higgins 8-5 TB; Pettinato 11-9 OT | Hinsdale C-4; Dvorak-4; Cheesehead (WI)-6 |
8 | Dylan Hay | Sr | Grayslake C | Honegger 6-4 (152); Agnew 9-3; Weber 5-2 (152); O'Kane 8-7 (160) | Honegger 11-2 (152); Kerres 13-7 (152); Brewton 9-3 (152); Peters 9-4; Zelasco 4-1 | Glenwood-2 (152); Wheeling-3 (152); FVC-1 |
9 | Johnny Major | Sr | Burlington C | Lalowski 4-0; McDonnell (NN) 5-2; Moylan TF | Starry 9-0; Lynch 8-4; Scaccia 1-0 | Sterling-1; Harvard-2; Kaneland-1 |
10 | Bernard Gantt | Sr | Cahokia | Agnew 11-4; Bitner 9-8; Gruszka 14-6; Mayes 11-4 | Geiger 8-7 | Springfield-3; Quincy-2 |
11 | Alan Geneva | Sr | Fenton | Higgins ID | | Fenton-1; Liberty (OH)-2 (152) |
12 | Will Hubbard | Sr | Lincoln-Way W | Richmond 7-2; Hahn (MO) 10-6; Oughton 5-0; Taylor (MO) 3-1; O'Connor 3-1 OT; Holler 8-1 | Volpe 7-1; Crehan 9-0; Cocozza 4-2; Rollins 3-1 | Pontiac-2; Granite-7; LWE-2; SWSub-3 |
HM | Dalton Coleman | Jr | Mt Zion | Whitford 13-7 (152); Woolridge 8-3; Higgins TF; Hahn (MO) F; Oughton 11-3; Bass 6-4 | Meyer 9-8 | Clinton-3; Granite-4; Mahomet-3 |
HM | Jared Jones | Sr | Ottawa | Mackay 4-2; Cocozza 8-5; Kerres 12-7 (152); Woolridge 6-2; Bass 12-3 | DeVolder 7-2 | Princeton-3; NI Big 12-3 |
HM | Mike Zelasco | So | Crystal Lake C | Mizaur 5-1; Bloom 6-3; Holler F; Johnson 3-2; Hay 4-1 | Abu-Bakr F; Hauser 4-2 | Prospect-3; FVC-2 |
HM | David Pierce | Jr | Vernon Hills | Pessan 14-2 (152); Scharenbrock (WI) F; Yaghoub 6-4; Sylvester 10-0 | DiGiulio 10-4; Pearl 1-0 | Leyden-2 |
HM | Bruce Pearl | Jr | Wauconda | Brewton 5-0 (152); Perez F (152); DiNardo F (152); Ornoff F; Morales 6-4 OT; Pierce 1-0 | | Wauconda-1 |
HM | Donato DiGiulio | Sr | Ridgewood | Grimm 12-7; Sylvester TF; Pierce 10-4 | | Guerin-1; Downers S-2; Leyden-3 |
HM | Dontrell Perry | Sr | E St Louis | Stricklin 5-2; Coggeshall | "Runkel 3-1; Gullion 5-2, F; G. Restivo F" | Civic M-1; Mascoutah-3; QND-2 |
HM | Jason Woods | Sr | Rockford E | Hill 6-5; Steen 7-6; DeMoss 5-1 | Collier 2-1 | Rockford E-1; Morton-1; NIC-10-3 |
HM | Andrew Marsden | Fr | Crystal Lake C | "Wiseman 11-0; Arnold 12-4, 8-4" | | Prospect-3; FVC-4 |
HM | Austin Crehan | Sr | Triad | Vaughn (MO) 9-2; Diaz (MO) 5-2; Alvis 5-0 (152); Mayes TF; G. Restivo 7-2; Pickering 11-2; Hubbard 9-0; Hahn (MO) F; Blecha 6-2; Elwise (MO) 4-3 | Godden 3-0 (152) | Granite-14 |
HM | Alec Geiger | Sr | Morton | Agnew 9-4; Gantt 8-7 | | Springfield-4 |
HM | Cartier Lloyd | Sr | Rich S | | | Rich E-1 |
HM | Ronnie Gibbs | Sr | Bowen | Riggs 6-4 | | Uplift-1 |
HM | Ben Deig | Sr | Limestone | Koning 8-0; Hopson F; Bitner F | | Metamora-5; Mid-Illini-2 |
HM | Treighton Gullion | Jr | Mattoon | "Perry 5-2, F; Graumenz F; G. Restivo 1-0" | | Civic M-2; Big 12-1 |
| 152 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jason Fugiel | Sr | Crystal Lake C | Noverini 6-3; Gerszewski 3-2 | "Mahomes 9-7; N. Jackson F; Shealy TF; Bass F, F; Slavik F; Andreotti F" | Conant-2; Prospect-1; Dvorak-3; FVC-1 (160) |
2 | Clayton Bass | Sr | Yorkville | "Larsen 6-5 (160); Fugiel F, F; Andreotti 9-5; Volk 4-1" | "Kroeger 8-2, 9-1; Hall 8-2; Middleton 6-0; Culton F" | Dvorak-5; WWS-1; Mahomet-2; NI Big 12-1 |
3 | Austin Culton | Jr | Sycamore | Honegger F; Liegel (WI) 5-1; Bass F | Gonzalez F; Cortese 3-2 | Glenbrook S-1; Badger State (WI)-2; Sycamore-8; NI Big 12-2 |
4 | Kyle Kerres | Sr | Rock Island | Hay 13-7; Brewton 9-4; Gerszewski 6-1 | Jones 12-7; T. Schneider 11-5; Lopez F (160); Friedman 10-5; Whitford 7-2 | Sterling-1; Palatine-2; Sycamore-2 |
5 | David Frazier | Jr | Cahokia | Sewera F (160); Larsen 3-1 | Whitford ID; Venegas 1-0; Kluk F (160); Kirkman 20-9 (160); Stricklin 11-5; Kenney 9-5 | Springfield-1; Palatine-4 (160); Murdale-1; Quincy-1 |
6 | Jake Kaminsky | Sr | Lemont | Conner 4-2; Brewton 5-4; Co. Bass 9-0 | "Booth 5-2; T. Schneider F, 3-2; Lozano 8-0" | Hinsdale C-3; Palatine-3; Batavia-1; SSC-1 |
7 | Nate Volk | Sr | Champaign Central | Moylan 5-0; Richmond 4-3 | "Locker 5-3; Godden F; Alvis 2-1, 3-1; Bass 4-1" | Stagg-5; Metamora-1; Mahomet-1; Big 12-1 |
8 | Jason Locker | Sr | Pontiac | Volk 5-3; Gonzalez 6-2;Valencia 9-1; Anaya TF; Vargas 6-3; Johnson 4-2 | Ruettiger F; Middleton 13-1 | Pontiac-1; Harvard-2; Sycamore-4 (160); UHigh-2 |
9 | Alex Alvis | Sr | Bloomington | "Sewera 13-4 (160); Slavik 10-3; Volk 2-1, 3-1" | Crehan 5-0; Middleton 2-1 | Conant-2 (160); Mahomet-3; Big 12-2 |
10 | Joe Cortese | Jr | N Notre Dame | Woulfe F; Culton 3-2; Andreotti 8-0 | | Glenbrook S-2; ESCC-2 |
11 | Tyler Booth | Sr | Lakes | "Gerszewski 6-2; DiNardo 2-0; Grimm F; Klema 4-3; T. Schneider 13-1; Kaminsky 5-2; Stanton F; G. Gonzalez F, 11-3; Long 5-1 OT" | Shealy 8-4; Long 6-2; Lozano F; Perez 4-2; Klema 3-1 OT | Barrington-8; Palatine-5; Leyden-5; NSC-6 |
12 | Dan Klema | Sr | Vernon Hills | "Weber 3-1, 7-2; Brewton; Gavin (WI) 4-2; Conner 13-4; G. Gonzalez 8-4; Booth 3-1 OT; MacCallum 3-2" | Booth 4-3; Perez ID | Mid-States (WI)-5; Leyden-2 |
HM | Josh Ruettiger | Jr | Lincoln-Way W | Locker F; Engle (MO) 4-0; Mahomes F; Lee F; Richmond 10-3 | Whitford 5-2 | Pontiac-2; Granite-5; LWE-3; SWSub-5 |
HM | Damon Cloe | Jr | Marengo | M. Schneider 15-6; Long 11-6 | Kroeger 7-2 | Lincoln-2; Sycamore-9 |
HM | Gilbert Venegas | Sr | E Moline | Frazier 1-0 | | Springfield-2 |
HM | Chris Kenney | Sr | Triad | Downs 4-0 (160); Kroeger F; Frazier 9-5 | Godden 12-1 | Mascoutah-1; Quincy-2 |
HM | Bobby O'Banner | Jr | Bowen | Kellett 8-2 | | |
HM | Tyler Middleton | Sr | Mahomet | Friedman 10-2 (160); Murphy (EM) F (170); Andreotti F; Kroeger F; Dunn 6-1; Bass 6-0; Alvis 2-1; McCormic 5-3; Locker 13-1 | | Pontiac-2 (160); Springfield-3 (170); Mahomet-4 |
HM | Mitch Godden | So | Mattoon | Stricklin 11-2; Kenney 12-1; Volk F; Drain (IA) F; Floyd 15-4 (160); E. Kennedy 3-1 (160) | | Civic M-3; Mascoutah-3; Quincy-4 (160) |
HM | PJ O'Connor | Sr | Ridgewood | | | |
| 160 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Dylan Reel | Sr | Washington | Davis (OH) 7-5; Epperly (VA) 3-2 | "Valencia 6-4 OT, 7-4; Bee 14-7 (171); Scarberry (OH) 7-3; Coover (NJ) 6-2; Davis (OH) 5-3; Pozeg 23-11 (170); Rowland 3-2 TB" | Ironman (OH)-5; Granite-1; Morton-1; Mid-Illini-1 |
2 | Austin Armetta | Sr | Mahomet | | Nohns 13-3; Nohns ID; Rusk 10-2 | Pontiac-1 (170); Springfield-1; Mahomet-1 |
3 | Buddy Toth | Sr | Burlington C | | Rusk 2-0; Meeder 12-1; Krieger 5-3 OT; Hunt 7-1; Berg (WI) 3-1; O'Kane 2-1 TB | Sterling-1; Harvard-1; Kaneland-1 |
4 | David Gregory | Jr | Lakes | Ayala 3-2; Hoff 10-1; Vega F; Bialas 4-3; Sewera F; Larsen 8-1; Lurz 15-11; Washington TF | Kirkman 9-0; Carlson 11-4 | Palatine-5; Leyden-2 |
5 | Mark Kirkman | Sr | Lemont | Caprio 13-7; Mitrenga 4-3; Frazier 20-9; Gregory 9-0; Meeder 6-5; Kennedy 5-1 | Pajak 4-2; Hanik 6-4 | Hinsdale C-4; Batavia-3; SSC-2 |
6 | Lucas Rusk | Sr | Rock Island | Puls 6-4; Mahoney 4-2; Toth 2-0; Rollins 13-4; Pearson 3-2; Valencia 16-3; Armetta 10-2; Downs 8-6 | Lopez F; Mitrenga F | Sterling-2; Sycamore-5; Mahomet-2 |
7 | Alex Friedman | Jr | Pontiac | Krieger 9-6; Kerres 10-5; Long 9-7 | Middleton 10-2; O'Kane F (160); Naylor 10-5 (160); Mahoney F (160) | Pontiac-1 (160); Harvard-3 (160); Sycamore-6; UHigh-1 (160) |
8 | Brett O'Kane | Sr | Richmond-Burton | Manuel F; Prinz 8-5; Friedman F; Gastaldello 9-7; Toth 2-1 TB | Dax 9-3; Hendricks 3-1 OT (170); Hay 8-7 | Harvard-4 |
9 | Graham Joss | Sr | Fenwick | Woulfe 8-4; Galason F; Kindle 7-0; Lee 7-2; Hanik 5-0 | Lee 9-6; Davis 8-2 | CCL-4 |
10 | Kenneth Naylor | Sr | Rich E | Beale D; Steveson (IN) 16-6; Friedman 10-5 | | Hinsdale S-2; Rich E-2; Bradley-1; UHigh-2 |
11 | Alex Vosburgh | Jr | Mt Vernon | Holland 13-1 (170); Bee (170); Fortner 10-4; Tindle TF (170); Hutchens 3-1 (170); Irvin 5-2; Fortner 9-7 | Hutchens 3-2 (170); Batchelder F | Civic M-2 (170); Mascoutah-4 (170); AO-2; Murdale-2 |
12 | Travis Mahoney | Sr | LaSalle-Peru | Murphy 4-0; Friedman F | Rusk 4-2; Perez 1-0 | Rockford E-1; LWE-3; NI Big 12-1 |
HM | Chris Wright | Sr | Bremen | Kennedy 8-6 OT; McGovern 5-0 | | |
HM | Stone Dax | Sr | Grayslake N | O'Kane 9-3 | | |
HM | Jon Goerke | Sr | Marengo | Downs 11-2 | | Lincoln-6 |
HM | Zach Nohns | Sr | Normal W | "Armetta 13-3, ID" | | Pontiac-2 (170); Metamora-1 (170); Mahomet-4; Big 12-1 |
HM | Jim Kluk | Jr | Oak Forest | Gilligan 6-4; Carlson F; Frazier F; Velasquez 6-4; McGovern 5-4; Rucker 14-5 | | Conant-7 |
| 170 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jake Tindle | Sr | Triad | | Rugraff (MO) 17-7; Vosburgh F; Altenberger TF; Wright 13-6; Residori 9-3; Valencia 13-1 | Mascoutah-1; Granite-1; Quincy-1 |
2 | Nathan Jackson | Sr | Marian Cath | Beniot DQ | Cashmore F; Scanlon TF; Valencia 22-10 | Glenbrook S-1; Geneseo-1 |
3 | Zach Epker | Sr | Antioch | Hollins 5-4 (182); Cashmore 8-4 | Cashmore F | NSC-2 |
4 | Alex Bee | Sr | Glenwood | Reel 14-7; Rathje (IA) F | Vosburgh; Holland F; Valencia F | Glenwood-1; Springfield-1 (OW); Murdale-1; Geneseo-3 |
5 | Conor Winel | Sr | Montini | Riddick (PA) TF; Cihon (PA) 7-2; Robertson 21-9; Swier F; Barnes (MN) F; Meyer (IA) TF; Vance (IA) TF; Sullivan (MN) F; Ariola 12-7 | Pittman 9-8; Pedersen F; Benoit 11-8 | Hinsdale C-2; Dvorak-3; Cheesehead (WI)-8 |
6 | Eric Kirkman | Sr | Lemont | "Sally 3-2, 14-4; Gorman 7-6; Pedersen 2-1; Traylor 4-3" | Butz F; Pittman ID; Sally 5-0; Cleveland 5-4; Gorman 5-3 | Hinsdale C-4; Palatine-4; Batavia-1; SSC-2 |
7 | Steven Pozeg | Sr | Yorkville | Residori 5-1; Reel 23-11; Thomson 9-5; Pohn 5-4 | Benoit DQ | Dvorak-4; WWS-3; Mahomet-1; NI Big 12-1 |
8 | Cameron Mammen | Jr | Urbana | | Wright F; Bryant 7-3 | Lincoln-1; Morton-1; Urbana-1 (co-OW); Big 12-1 |
9 | Anthony Ferraris | Sr | St Patrick | Ariola; Shea F | Sally 10-3; Gorman F | Buffalo Grove-2; Palatine-1 |
10 | Mason Wright | Sr | Washington | Brooks (GC) 1-0 (182); Gray (OH) 6-2; Miles (VA) F; Tindle 13-6; Ariola 12-5; Mammen F | | Granite-6; Morton-3; Mid-Illini-1 |
11 | Joe Butz | Sr | Fenton | Cleveland 5-0; Smith 9-4; Kirkman F | | Fenton-2; Liberty (OH)-4; Hinsdale C-7 |
12 | Omar Awad | Sr | Burlington C | Stilling (WI) 11-2; Swier 9-7 | | Sterling-1; Harvard-2; Kaneland-1 |
HM | Mark Hendricks | Sr | Marengo | O'Kane 3-1 OT | | |
HM | Pawel Baginski | Sr | Foreman | Beal 8-3; No. Jackson F; Liotta 6-3 | | Amboy-2; CPL-2 |
| 182 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jack Dechow | Sr | Richmond Burton | | Symbal TF; Cowan 18-8; Freundt F; Giatras TF; Prince 13-4; Valdivia 23-9 (195); Chapman 5-3 (195); Stott 18-6 | Harvard-1 (co-OW); Palatine-1 |
2 | Chris Giatras | Jr | Lemont | Collofello 3-2; Dechow TF | Brown 8-3 (195); Roth 13-8; Jones 12-8; Gbean 3-2 | Hinsdale C-2; Palatine-2; Batavia-1; SSC-1 |
3 | Archie Williams | Sr | Centennial | | Harris 7-2; Lindsey 4-3 UTB (195) | Springfield-1; Prairie C-1 (195); Urbana-1; Big 12-1 (195) |
4 | Kevin Stahmer | Sr | N Notre Dame | "Jones 4-2; S. Brooks F; Johnson (WI) 7-3; Benoit 6-3, 10-3; Vitek 7-4" | "Ditchman 5-2; Hecox 6-3 (195); Johnson 5-2, 6-1; Paloian 5-2" | Hoffman-1; Glenbrook S-1; Dvorak-3; ESCC-4 |
5 | Jimmy Prince | Sr | Grayslake N | Cowan 4-3; Dechow 13-4 | | Richmond-B-1 |
6 | Zach Freundt | Sr | Antioch | "Symbal F, 6-4 OT, 7-2; Dechow F" | Ditchman F; Hayes F; Jones F | Harvard-4; Palatine-3; NSC-1 |
7 | Stephon Rudicil | Sr | Bloomington | Swier 14-3; Adams 13-5 | Schleder 11-3; Roth 3-2 | Mahomet-1; Big 12-2 |
8 | Cody Snodgrass | Jr | Marmion | "Gresham (OH) F; Krawulski (GA) 4-2; Benoit 12-6, 1-0; Fierro 5-4" | Neff (MD) 6-5; Parker 8-2; Countryman 5-3; Turk 3-2 | Dvorak-7 |
9 | Jake Turk | Jr | Montini | Pardowsky (WI) 6-4; Levsen (IA) F; Snodgrass 3-2 | Mickens F | Cheesehead (WI)-9 |
10 | Nik Countryman | Jr | Morris | Snodgrass 5-3; Monreal-Berner 18-5 | Gbean F; Mulroe 7-4 (195) | Buffalo Grove-1; Rich E-1; LWE-3; NI Big 12-1 |
11 | Zack Schleder | Sr | Lincoln | Wilson F; Rudicil 11-3; Harris 8-4 | Molitor 7-1 | Glenwood-1; Clinton-1; Lincoln-3; Quincy-3 |
12 | Jake Hayes | Sr | Belvidere | Cowan 9-3; Freundt F; Kuczynski F; Sexton 3-1; Welsh 11-6 | Kuczynski 3-1; Sexton 5-3 | Harvard-6; Geneseo-3; NIC-10-2 |
HM | Armond Hollins | Jr | Freeport | Kovalick 6-1 (220); Sutton 14-10 (220); Dedick (WI) 18-6; Welsh F; Fuller ID | Epker 5-4 | Rockford E-2 (220); Mid-States (WI)-2; NIC-10-5 |
HM | Jimmy Molitor | Sr | Grayslake C | Schleder 7-1; Welsh 7-0; Symbal F; Romanelli 7-2 (220) | Young F | Glenwood-5; Wheeling-3; FVC-3 (220) |
HM | Toby Rivera | So | Champaign Central | Roth ID | | Stagg-1; Metamora-1; Mahomet-4 |
| 195 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Gage Harrah | Sr | Crystal Lake C | Johnson 6-4 | Hecox 10-0; Blair 9-0; Brown F; Fleckenstein F; Davis F; Quarles F; Valdivia F | Conant-1; Prospect-1; Dvorak-2; FVC-1 |
2 | Jacob Davis | Jr | Sycamore | Harrah F | Watson 7-0; Magiera 6-1; Lesiak F; Newton 13-4 | Glenbrook S-1; Badger State (WI)-1; Sycamore-1; NI Big 12-1 |
3 | Joel Valdivia | Sr | Grayslake C | McBride F (285); Joseph 8-4 (220); Dechow 23-9; Harrah F | Schultz 6-4 (220) | Glenwood-2 (220); FVC-2 |
4 | Nate Magiera | So | Wauconda | "Chapman 3-0, 3-1; Koran 6-3; Davis 6-1; Quarles 1-0 (220)" | "Young F; Wilt 3-0, F; Kelly 3-0; Lesiak TF; Pempilton 6-2" | Barrington-3; Glenbrook S-2; Wauconda-1; NSC-2 |
5 | Colton Kelly | Sr | N Notre Dame | Magiera 3-0; Bamaung 3-2; Johnson 12-4; Ellingwood 8-4; Howell 3-2 (220) | "Pruitt 9-3; Pelfrey (IA) 4-2, F; Monreal-Berner 4-3" | Hoffman-1; Glenbrook S-5; Dvorak-5 |
6 | Alec Brown | Jr | Oak Forest | Harrah F; Giatras 8-3; Chapman 6-2 | Wilson 7-2; Tomala 8-1 | Conant-2; Palatine-2; Leyden-1; SSC-1 |
7 | John Tomala | Sr | Lemont | Ruano F (220); Chapman 12-4; Kirby 13-12; Brown 8-1 | Kovalick 9-8 (220) | Hinsdale C-2 (220); Batavia-1 |
8 | Colin Mulroe | Sr | Lincoln-Way W | Koran 14-6; Morris 9-7; Countryman 7-4; Baumhart F; Bell 5-1 | | Pontiac-1; Granite-3; LWE-2; SWSub-3 |
9 | Anthony Ferraro | So | Montini | Marvel (MD) F; Murphy (OH) 5-3; Bell 8-7 TB; Berg 3-1 OT; Threloff 1-0; Ellingwood 10-1; Farrell (MN) 6-1; Smith (IA) 7-3; Peters (WI) F; Cordell (WI) 2-1; Ryder (WI) 4-3 | Newton F; Eldridge 3-2 | Hinsdale C-5; Cheesehead (WI)-15 |
10 | Trey Pempilton | Sr | Freeport | Magiera 6-2; Hecox F | Newton F; Montemayor 10-4 | Rockford E-1; NIC-10-2 |
11 | Oliver Newton | Sr | Geneseo | Pempilton F; Ferraro F; Berg 7-4; Foster 7-5; Walther (IA) 5-3; Davis 13-4 | | Rockford E-2; Hinsdale C-4; Geneseo-3; NI Big 12-2 |
12 | Zach Young | Sr | Grayslake N | Magiera F; Zelinsky 7-2; Griggel 2-0 (220); Molitor F | | Richmond-B-1; FVC-4 (220) |
HM | Teddy Montemayor | Sr | Antioch | Pempilton 10-4; Magiera 6-0; Flores 2-0 | | NSC-5 |
HM | Dustin Rosborough | Sr | Highland | McGiffen F; Lowry 6-2 | | Civic M-1; Mascoutah-4; W Frankfort-1 |
HM | John Lesiak | Sr | Marengo | Magiera TF; Davis F | | Lincoln-1; Sycamore-2 |
| 220 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Dequence Goodman | Sr | Bowen | | | Uplift-1; CPL-1 |
2 | Edgar Ruano | So | Montini | Snyder (MD) 19-7; Farr (NJ) 11-2; Swider 3-1 OT; Miklus (IA) TF; Cameron 4-3; Cheney (MN) 4-3 TB | "Tomala F; Cameron 3-2, 7-3, 6-3; Greenberg 5-3; Cheney (MN) 9-7" | Hinsdale C-1; Dvorak-3; Cheesehead (WI)-6 |
3 | Alex Fritz | Jr | Marmion | Farr (NJ) 12-5; Taylor (VA) 7-1; Howell 9-4; Cameron 2-1 TB; Bess 1-0 | DeLuca (PA) 3-0; Howell 3-2; Greenberg 3-2 | Dvorak-6 |
4 | Lucas Joseph | Jr | E Peoria | | Eckerman TF; Bennett F; Valdivia 8-4; Tudor MD (285); Farag F; Watkins F | Glenwood-1; Metamora-1; Quincy-1; Mid-Illini-1 |
5 | Malcolm Watson | Sr | Nazareth | Bess 3-2; Walsh 14-3 | Urbanski 7-2; Howell 3-2 | Downers S-1; WWS-2; Lisle-1; ESCC-1 |
6 | Ryan Walsh | Sr | N Notre Dame | Benson 5-0; Draski 10-6; Jensen F; Hickey 9-6 (285); Urso 3-1; Howell 17-4 | Watson 14-3; Haeffele F (285) | Hoffman-2; ESCC-4 |
7 | Matt Copple | Sr | Sycamore | Romanelli 10-4; Nicosia F | Kovalick 7-3 | Sycamore-11; NI Big 12-1 |
8 | Ben Kovalick | Sr | Kaneland | Tomala 9-8; Quarles 2-1 | Hollins 6-1; Roberts F; Romanelli 3-2; Sutton 4-2 | Sycamore-2; Kaneland-1; NI Big 12-2 |
9 | Jordan Watkins | Sr | Jacksonville | Joseph F | Paige 2-1; Cravens 5-3; Shimchick 2-1 | Civic M-1; Lincoln-1; Quincy-2; QND-1 |
10 | Derek Schultz | Jr | MacArthur | Valdivia 6-4 | Bennett 4-2 OT; Simmons 2-0 | Glenwood-3; Clinton-1 |
11 | Patrick Bennett | Sr | Glenwood | Joseph F; Schultz 4-2 OT; Tudor F (285); Tyler F (285); Ambrose 16-8 | Tyler F (285); Cravens F | Glenwood-4; Springfield-1; Murdale-1; Geneseo-3 |
12 | Logan Sutton | Sr | Rochelle | Kovalick 4-2; Maloka ID | Zinke 5-3; Hollins 14-10 | Rockford E-1; Sterling-1; Kaneland-2 |
HM | Omar Farag | Jr | Waterloo | Watkins F; Gelber 15-3; Joseph F; Shimchick F; Dingman 10-0 | Paige 6-5 | Civic M-5; Jersey-2; Mascoutah-1; Quincy-6 |
HM | Ryan Paige | Jr | Mattoon | Watkins 2-1; Farag 6-5; Dingman 5-2; Shimchick 8-6 | Roberts F | Civic M-2; Mascoutah-2; Quincy-7; Big 12-1 |
HM | Donovan Roberts | Sr | Bloomington | Greenberg F; McKeehan F; Kovalick F; Dolliger F; Paige F | | Mahomet-3; Big 12-2 |
HM | Trever Zinke | Sr | Sterling | Sutton 5-3; Smith 6-3; Sierzega 2-1; Devitt 10-9; Munoz 3-2 TB; Aguilar 12-8 | | Sterling-2; Batavia-6; NI Big 12-5 |
| 285 | YR | SCHOOL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jeremy Brazil | Sr | Vernon Hills | Buss 7-2 | "Haeffele F; Parker F, 9-2; McDermand F" | Mid-States (WI)-1; Leyden-2; NSC-1 |
2 | Chris Ballard | Sr | Gage Park | | Hardy F; Gustafson-Nolan F; Mauk-O'Connor 8-1; Tinoco F; Cochrane 3-1 | Plano-1; Geneva-1 |
3 | Jake Cochrane | Jr | Carmel | "Romanowski 5-4, 3-1; Ballard 3-1; Hickey F" | Malone 9-2; Sweilem 2-1; Carlos 5-0 | Glenbrook S-3; Geneva-2; ESCC-2 |
4 | Curtis Lilly | Jr | Sterling | Gonzealez 4-2; Jones 3-2; Fox (IA) 8-2; Allen TF; Hardy 6-3 | "Carlos 3-0, 3-1; Cabrera 1-0; Gonzealez F" | Sterling-2; Hinsdale C-3; Batavia-4; NI Big 12-1 |
5 | Seth Gonzealez | Sr | Yorkville | Bain 16-4; Szott 5-4; Chojnowski 3-1 OT; Lilly F | "Lilly 4-2; Flores F (OT); McDermand 7-3; Malone 7-3, 5-4; Champlin 4-1; Hickey 8-1; Tucker F; Theis F" | Dvorak-3; WWS-1; Mahomet-3; NI Big 12-2 |
6 | Quinn Bullard | Sr | Pontiac | Whitford F; Cabrera 9-7; Walker 8-5 | Tucker F; Goebel 3-1; Haeffele 5-4; B. Brewer F | Pontiac-1; Harvard-1; Sycamore-4; UHigh-3 |
7 | Kyrin Tucker | So | Normal W | Jones 5-1; Bullard F;Tudor F; Brewer 5-2; Sealby 8-3; Gonzealez F | Champlin F; Willis F; Brewer F; Schriefer F; McKinney F | Pontiac-2; Metamora-4; Mahomet-4; Big 12-1 |
8 | Charles Hardy | Sr | Rich C | Ballard F; Chojnowski F; May F; Novotny 1-0 | Lilly 6-3 | Rich E-2; HF-3; Batavia-2 |
9 | Copache Tyler | Jr | Southeast | "Bennett F; Wirebaugh F, F" | Bennett F; Tudor; McKinney F | Glenwood-1; Springfield-2; Quincy-3 |
10 | Gabe Tudor | Sr | P Notre Dame | Sealby 13-4; Joseph MD; Tyler | Bennett F; Tucker F | PND-1; Metamora-2; UHigh-1; MS6-1 |
11 | Kendal Parker | Jr | Freeport | "Estergard 5-0; Brazil F, 9-2; Selvey (WI) 4-0" | "Estergard 7-4, 2-1 TB" | Rockford E-2; Mid-States (WI)-5; Polo-1; NIC-10-1 |
12 | Mike Estergard | Jr | Rockford E | "Parker 7-4, 2-1 TB; Jones 2-1 TB; Cabrera 9-2 TB; Alonzo 3-1; Allen 14-3" | Parker 5-0; Willis 12-6 | Rockford E-1; Hinsdale C-7; Morton-2; NIC-10-2 |
HM | Dan Calvin | Jr | Triad | "Grelle (MO) F; Willis F; Farmer F; Sutko 6-5 TB; Whitford F, F; Tyler F; Brown 8-7" | McKinney 3-0; Beebe F; Willis F | Mascoutah-5; Granite-7; Quincy-7 |
HM | Lavontay Cobb | Jr | King | | | CPL-1 |
HM | Ben Mauk-O'Connor | Jr | Northside Prep | Ballard 8-1; Dezir 4-2 | | Uplift-1; CPL-3 |
HM | Michael McKinney | Sr | Mattoon | Calvin 3-0; Pease F; Tyler F; Whitford F; Tucker F | Farmer F; Willis 5-3; L. Brewer F | Civic M-1; Quincy-5; Big 12-2 |
HM | Lee Brewer | Sr | Bloomington | Buss F; Diaz F; Rhoades F; Geers F; Tucker F; Cherry F | "Theis F; Schreifer F, F" | Conant-6; Mahomet-6; Big 12-3 |
HM | Zach Theis | Jr | Kaneland | Gilligan 7-1; L. Brewer F; Cabrera 8-3; Haeffele F; Gonzealez F; Lyons 2-1 | Malone 3-1 | Sycamore-6; Kaneland-1; NI Big 12-3 |
HM | Martin Malone | Jr | Sycamore | "Gonzealez 7-3, 5-4; Sweilem 9-4; Cochrane 9-2; Collins (WI) 12-3; McFall (WI) F; Haeffele F, 3-1; Whitford F; Halverson 5-1; Theis 3-1" | Haeffele F | Glenbrook S-5; Badger State (WI)-7; Sycamore-7; NI Big 12-4 |
HM | Tanner Farmer | So | Highland | McKinney F; Broderick (MO) 4-1 | | Civic M-2; Mascoutah-3; Lincoln-1 |
HM | Nik Schreifer | Sr | Centennial | "Sexton 1-0, 2-0; Wirebaugh F; Steidinger 2-0; Nunez 1-0; Marion 2-0; L. Brewer F, F; Tucker F" | | Springfield-4; Prairie C-4; Urbana-2; Big 12-4 |
HM | Jaleel Johnson | Sr | Montini | | | |