High School Tournament Brackets

November December January February
11/23-11/24/2018
Antioch
Barrington
Conant
Illini Bluffs
12/1/2018
Chatham-Glenwood
Civic Memorial
Fenton
Hinsdale South
Lawrence County
Richmond Burton
Rockford East
Seneca
Stagg

12/7-12/8/2018
Buffalo Grove
Downers Grove South
Hoffman Estates
Plano
Pontiac
PORTA
Prospect
Riverdale
Sterling
Walsh Ironman
Walther Christian

12/14-12/15/2018
Antioch
Clinton
Cumberland
Erie/Prophetstown
Glenbrook South
Harvard
Hinsdale Central
Mascoutah
Metamora
Niles West
Rich East
Springfield
Stillman Valley
Unity

12/22-12/23/2018
Dvorak

12/27-12/29/2018
ABE's Rumble
Argenta-Oreana
Bermen
Bogan
DeKalb
Granite City
Lincoln
Mid-States
Morton
Saint Thomas More
Wheaton Warrenville South
1/4-1/5/2019
Cheesehead
Clash XVII
Geneva
Glenbard West
Leyden
Morton
Mt. Olive
Murdale
Polo
Prairie Central
Princeton
Sycamore

1/11-1/12/2019
Amboy
Batavia
Beat the Streets Brawl
Geneseo
Kaneland
Kewanee
Lincoln-Way West
Lisle
Normal U-High (CANCELLED)
Quincy (CANCELLED)
Reed-Custer
Roosevelt
Urbana (CANCELLED)

1/18-1/21/2019
CCL
CPS
CSL
I8
Lake County
LeRoy (CANCELLED)
Mahomet
Mid-Illini
MSC
MSL
OPRF
Orion
Rochester
SSC
Stagg
Upstate 8

1/25-1/26/2019
DKC
DVC
Eastern Illinois
ESCC
Litchfield
NI Big 12
NIC-10
Quincy Notre Dame
Rockford Lutheran
2/2/2019
Class 1A Regionals

Byron Sectional
Aurora (Central Catholic)
Genoa (G.-Kingston)
Savanna (West Carroll)
Sherrard

Carterville Sectional
Anna (A.-Jonesboro)
Carlyle
Robinson
Tolono (Unity)

Petersburg (PORTA) Sectional
Clinton
Knoxville
Mackinaw (Deer Creek-M.)
Macomb

Pontiac Sectional
Chicago (Bowen)
Chicago (C. Military Academy-Bronzeville)
Melrose Park (Walther Christian)
Seneca

Class 2A Regionals

Antioch Sectional
Harvard
Lake Villa (Lakes)
Norridge (Ridgewood)
Oak Park (Fenwick)

Chicago (De La Salle) Sectional
Chicago (Back of the Yards)
Chicago (Solorio Academy)
Darien (Hinsdale South)
Park Forest (Rich East)

Geneseo Sectional
Coal City
Dixon (H.S.)
Rochelle
Washington

Mahomet (M.-Seymour) Sectional
Carbondale (H.S.)
Chatham (Glenwood)
Jerseyville (Jersey)
Urbana (H.S.)

Class 3A Regionals

Barrington Sectional
Carpentersville (Dundee-Crown)
Libertyville
Palatine (Fremd)
Rockford (East)

Bolingbrook Sectional
Aurora (Marmion Academy)
Burbank (Reavis)
Lansing (Thornton Fractional South)
Summit (Argo)

Hoffman Estates (Conant) Sectional
Carol Stream (Glenbard North)
Chicago (Lane)
Park Ridge (Maine East)
South Elgin

Joliet (Central) Sectional
Bradley (B.-Bourbonnais)
Granite City
Plainfield (North)
Tinley Park (Andrew)

2/8-2/9/2019
Class 1A Sectionals
Byron
Carterville
Petersburg (PORTA)
Pontiac

Class 2A Sectionals
Antioch
Chicago (De La Salle)
Geneseo
Mahomet (M.-Seymour)

Class 3A Sectionals
Barrington
Bolingbrook
Hoffman Estates (Conant)
Joliet (Central)